faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Kokneses novada domes aģentūras Tūrisma informācijas centra mājas lapas atklāšana28.09.2017

Viena no koknesiešu lielākajām vērtībām ir novada kultūrvēsturiskais mantojums, ainavas un vietējo produktu loki, kas tiek mērķtiecīgi saglabāti un saudzēti  nākamajām paaudzēm. Mūsdienās aizvien mazāk cilvēku spēj atrast informāciju un  normāli funkcionēt bez globālā tīmekļa un tā instrumentiem. Pareizi izstrādāta virtuālā reklāma nozīmē pirmām kārtām atpazīstamību, vienkāršāku informācijas pārskatīšanu un reģiona izzināšanu, ne tikai tūristiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

Lai veicinātu tūristu piesaisti, informētu par atpūtas iespējām un saglabātu vērtīgo informāciju vienkopus, Hanzas projekta ietvaros  esam izveidojuši jaunu tūrisma informācijas mājas lapu – www.visitkoknese.lv

printēt Lasīt visu ziņu

Koknesē viesojas tūrisma speciālisti no Vācijas un Nīderlandes15.05.2017

Saulainajā 11.maijā Koknesē HANSA projekta ietvaros viesojās tūrisma speciālisti no Nīderlandes un Vācijas, lai iepazītu mazo Hanzas pilsētu Koknesi un sniegtu novērtējumu par tūrisma piedāvājumu. Viesi apmeklēja amatu centru "Mazā kāpa", Likteņdārzu un Kokneses pilsdrupas. Tūrisma centra informācijas konsultante Kristiāna Ancelāne, vadot ekspedīciju “Hanzas ceļi” Kokneses parkā, iepazīstināja ciemiņus ar Koknesei nozīmīgām vēsturiskām vietām, notikumiem un dabas vērtībām. Koknese ir viena no testēšanas brauciena programmā ietvertajām Hanzas pilsētām, kuras pēc brauciena dalībnieku vizītes saņems novērtējumu par esošā tūrisma piedāvājuma kvalitāti, naktsmītnēm, ēdināšanu, iepazītajām ekskursijām, maršrutiem utml.

Informāciju sagatavoja: Māra Bitāne, Kokneses novada domes Attīstības nodaļa

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Koknesē uzstādīts interaktīvais āra stends28.07.2017

Kokneses novada tūrisma piedāvājumu kopš šī gada jūlija papildinās interaktīvais āra stends, kurš uzstādīts pie jaunajām Kokneses tūrisma centra telpām 1905.gada ielā 7, Koknesē. Tūristiem būs pieejama aktuālā informācija par Kokneses novada apskates objektiem, naktsmītnēm, ēstuvēm, maršrutiem, vietējiem ražotājiem un tūrisma pasākumiem. Stends darbosies katru dienu bez darba laika ierobežojumiem, tādējādi nodrošinot tūristus ar vajadzīgo informāciju jebkurā diennakts laikā.  Āra stendi Latvijā kļūst arvien populārāki un sniedz tūristiem lielisku iespēju iegūt nepieciešamo informāciju ārpus TIC darba laika, kā arī jebkurā sev vēlamā laikā. Pateicoties interaktīvajā stendā iebūvētai iekārtas dzesēšanas un apsildes sistēmai, stends lieliski darbosies dažādos klimatiskajos apstākļos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Kokneses Hanzas stāsts23.05.2017

2016.gadā Hanzas projekta ietvaros vēstures zinātņu doktora grāda pretendents Edgars Plētiens izstrādāja vēsturisku pētījumu par Koknesi Hanzas savienības laikos “Kokneses mazpilsētas veidošanās un attīstība Livonijā 13.- 16. gs.”. Ar pilnu veiktā pētījuma tekstu var iepazīties šeit.

Piedāvājam nelielu stāstījumu par to, kāda gaisotne valdīja viduslaikos Kokneses vietā.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novads tiek prezentēts starptautiskās tūrisma izstādēs28.03.2017

Gada sākums ierasti ir laiks, kad notiek tūrisma izstādes. Kokneses novada dome kopš 2015.gada īsteno Hanzas projektu, kura ietvaros paredzēta dalība izstādēs ar atsevišķu projektam veltītu stendu. Līdz ar pārējām projektā iesaistītajām pilsētām un pašvaldībām, arī Kokneses novads tika prezentēts starptautiskās tūrismam veltītās izstādēs Vācijas pilsētās Hamburgā un Berlīnē šī gada februārī un martā. Turklāt latviešu fotogrāfa Kaspara Daļecka uzņemtā Kokneses pilsdrupu fotogrāfija ir viens no dominējošiem elementiem projekta stenda noformējumā. Dalība tūrisma izstādēs sekmēs mazo Hanzas pilsētu atpazīstamību starptautiskajā apritē.

Apmeklējot HANSA projekta stendu, bija iespējams ne tikai iegūt informāciju par pilsētām, bet arī iesaistīties dažādās aktivitātēs - satikt viduslaiku bruņinieku vai ietērpties Hanzas laikam raksturīgā apģērbā, redzēt, kā tiek kaltas monētas un iemēģināt roku dzijas vērpšanā. Meklējiet jaunumus par projektu Facebook lapā https://www.facebook.com/ExploreHANSA/ un projekta oficiālajā mājaslapā http://www.hanse.org/en/projects/explore-hansa/

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Izveidota Kokneses – Hanzas pilsētas suvenīru līnija23.03.2017

Pēc pašvaldības pasūtījuma vietējie uzņēmēji SIA “Mazā Kāpa” un SIA “GT Dizains” sadarbībā ar Kokneses Tūrisma centru un Kokneses novada domi ir attīstījuši individuāla dizaina suvenīru līniju, kas veltīta Koknesei – Hanzas pilsētai, uzsverot Kokneses kādreizējo dalību Hanzas savienībā, ar ko koknesieši lepojas vēl šodien. Suvenīros iestrādāti Kokneses novadu raksturojoši elementi un vērtības – Kokneses senā ģerboņa simboli (pils atslēga, valdnieka zizlis un laiva), senās gravīras un zīmējumi un citi ar Koknesi saistīti simboli, piemēram, Sams. Uzņēmuma SIA “GT Dizains” pārstāve Gita Tenisa jaunā veidolā izstrādāja Kokneses seno zīmogu, kas ir vienojošais elements visos jaunajos suvenīros un to noformējumā.

Suvenīru līniju veido lina priekšauts ar Sama zupas recepti, lina dvieļi ar pilsdrupu karti un Sama recepti, lina auduma maisiņš un briļļu tīrāmā lupatiņa ar pilsdrupu attēlu, ko izveidoja SIA “GC Dizains”, un viduslaiku stila ādas zuteņi, ko izgatavoja SIA “Mazā kāpa” amatnieces. Senatnīguma ticamības pastiprināšanai izmantoti Hanzas laikam maksimāli tuvinātas amatnieku tehnoloģijas un materiāli.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Tūrisma nozares pārstāvji apgūst satura mārketingu23.01.2017

17. janvārī Koknesē norisinājās seminārs un praktiskais treniņš par satura mārketingu, kurā piedalījās Kokneses novada tūrisma pakalpojumu sniedzēji, tūrisma objektu apsaimniekotāji, novada domes attīstības nodaļas un sabiedrisko attiecību speciālisti. Semināru vadīja Linda Kimeiša, „WIT Berry” vadītāja, bloga „Win With Wow” un līdz šim Latvijā vienīgās grāmatas par interneta mājaslapu saturu „Pārdotspējīgi teksti interneta mājaslapām” autore. Semināra dalībniekiem bija iespēja uzzināt par satura mārketinga un interneta komunikācijas nozīmīgumu, kā arī iepazīties ar galvenajām vadlīnijām un tendencēm, kuras būtu jāievēro gatavojot informāciju mājas lapām.

Semināra praktiskajā daļā dalībnieki iesaistījās diskusijās un dalījās pieredzē. Dažādi piemēri no Kokneses tūrisma uzņēmumu mājaslapām un pakalpojumu piedāvājumu aprakstiem atklāja, kā dažkārt nelielas pārmaiņas var radīt pamanāmu rezultātu.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top