AA+A++
A AAA

Projekts HANSA

Atklāj Koknesi no jauna: izveidots maršruts laivotājiem pa Daugavu Kokneses novadā

09.04.2018

5.jpghanzas_logo_pilns.jpgVai vēlies iepazīt gleznaino un ainavisko Kokneses novadu no cita skatu punkta? Vai tev šķiet, ka Koknesē viss jau redzēts un nekas tevi vairs nepārsteigs? Sākot jauno tūrisma sezonu, ir izveidots jauns maršruts laivotājiem pa Daugavu Kokneses novada teritorijā ar pieturas punktiem Daugavas krastos un praktisku informāciju, kas palīdzēs izplānot lielisku, aktīvu atpūtu pie dabas, baudot klusumu, mieru un elpu aizraujošos skatus, ko spēj piedāvāt majestātiskās Kokneses pilsdrupas divu upju krustpunktā. Maršruts piemērots laivotājiem, kuriem interesē vienas dienas brauciens ar laivu, kura laikā var mierīgi un nesteidzoties iepazīt interesantus dabas, kultūras un vēstures pieminekļus Pļaviņu HES ūdenskrātuvē un tās labajā krastā. Stipra vēja laikā Daugavā ir novērojama spēcīga viļņošanās, tādēļ tas nav piemērots iesācējiem, kam nav laivošanas pieredzes. Pirms vai pēc brauciena ir vērts apmeklēt tos tūrisma objektus, kas atrodas Daugavas krastos un no laivas nav redzami vai pieejami. Atkarībā no laika apstākļiem maršruts braucams vasarā, rudenī, kad Daugavas krasti līkst lapu zeltā, vai pavasarī – ievziedu laikā.

Maršruta gaita: Radzes – Koknese – Kampari, kopējais garums – 15 km ar iespēju turpināt līdz Aizkrauklei (papildus 3 – 4 km). Maršrutu var sākt arī Pļaviņās (+ 20 km) ar nakšņošanu Koknesē. Maršrutu izstrādāja Juris Smaļinskis.

Lasīt visu ziņu

Pēc pieredzes un jaunām idejām uz Vidzemi!

09.03.2018

img_20180302_161203.jpghansa_logo.jpgŠī gada 2.marts Koknesē aust ziemīgs un skaists, un īsti piemērots, lai pirms tūrisma sezonas sākšanās dotos pieredzes apmaiņā pie kolēģiem Vidzemē. Ar Centrālbaltijas pārrobežu programmas 2014-2020 projekta Nr. CB110 “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” atbalstu, Kokneses Tūrisma centra aicināti, pieredzes apmaiņā dodas trīsdesmit Kokneses un apkārtnes esošie un topošie uzņēmēji, tajā skaitā mājražotāji, vietējā tūrisma speciālisti, gidi, viesu namu saimnieki, kā arī citi tūrisma un viesmīlības nozarē strādājošie.

Vidzeme kopš seniem laikiem lepojas ar saviem cilvēkiem, kuri ir darbīgi, radoši un kuri ir sapņojuši, domājuši, riskējuši un realizējuši savas biznesa idejas. Pie dažiem no viņiem izdodas paviesoties arī koknesiešiem.

Lasīt visu ziņu galerija (22)

Aizceļo uz kādu no 9 HANSA pilsētām!

01.02.2018

hansa_izstades.jpgVai zini, kura ir mazākā Hanzas pilsēta pasaulē un kurā Hanzas pilsētā ir Dzīvā sudraba muzejs? Savas zināšanas varēsi pārbaudīt projekta HANSA stendā Nr. A8, kas atradīsies hallē “Apceļo Latviju!”. Stendā virmos īsta Hanzas laiku atmosfēra.

Zinošākajiem var paveikties laimes spēlē, bet aizrautīgajiem būs iespēja iejusties ādas apstrādes amatnieka lomā, iemēģināt roku dzijas vērpšanā vai nogaršot vietējos labumus. Ja atnāksi īstajā brīdī, garšas kārpiņas varēsi palutināt ar magoņmaizītēm, kas tapušas pēc projekta HANSA laikā atrastas vēsturiskas receptes.

Projekts HANSA apvieno 9 mazās vēsturiskās Hanzas savienības pilsētas – Visbiju Zviedrijā, Pērnavu un Vīlandi Igaunijā, Cēsis, Koknesi, Kuldīgu, Limbažus, Straupi un Valmieru Latvijā. Šīs pilsētas ir piemērots galamērķis gan kultūras, gan dabas baudītājiem – šarmantā vēstures elpa ik uz soļa, bet arī dabas tuvums tepat! Katru vasaru pilsētas paveras kā vārti uz vēsturi – tajās norisinās Hanzas tematikai veltīti festivāli. Savukārt kulinārā baudījuma meklētāji būs sajūsmā par daudzveidīgiem piedāvājumiem gardēžiem. HANSA pilsētās var nobaudīt gan bruņinieku brokastis, gan īstu viduslaiku mielastu, kā arī gūt “lēnās” ēšanas jeb slow food  pieredzi... un vēl, un vēl.

Lasīt visu ziņu

Izveidots video par Koknesi – Hanzas pilsētu

13.10.2017

hanzas_logo_pilns.jpgSākoties vēsajam rudens mēnesim, ir iespēja atskatīties uz paveiktajiem darbiem un novērtēt tūrisma sezonu vasarā. Koknese var lepoties ne tikai ar savas dabas krāšņumu, bet arī vēsturisko mantojumu. Kā viena no Hanzas pilsētām esam lepni būt Hanzas savienībā un prezentēt savu piedāvājumu plašāk ne tikai Latvijā, bet arī ārpus robežām. Reģiona bagātais kultūrvēsturiskais mantojums kalpo kā pamatresurss tūrisma attīstībai.

Mūsdienās, atjaunojot sendienu slavu un godu, Koknesē viduslaiku pilsdrupās notiek teatralizēti uzvedumi, viduslaiku ieroču demonstrācijas, naudas kalšana, kāzu ceremonijas viduslaiku un senlatviešu stilā un par tradīciju izveidojušies Sama modināšanas svētki, kuru ietvaros pilsdrupu teritorijā aktīvi darbojas viduslaiku tirgus. Tāpat tradīcijas tika ievērotas arī šogad, kad Koknese svinēja savu 740 gadadienu. Mēs visi kopā veidojam Kokneses nākotni, tikai visi kopā mēs spējam savai nākamajai paaudzei parādīt tās tradīcijas, kuras ir vērts nest sev līdzi.

Lasīt visu ziņu

Kokneses novadam sava tūrisma mobilā lietotne

06.10.2017

logo_pilns_hansa.jpgKokneses novadam ir izveidota bezmaksas mobilā lietotne “Koknese-Hanzas pilsēta”, pateicoties pārrobežu projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” finansējumam.

Mobilajā lietotnē jebkuram lietotājam ir pieejama Kokneses novada tūrisma informācija par katru apskates objektu, to kontaktinformāciju un precīzu atrašanās vietu, autobusu pieturām, informācijas punktiem, atpūtas zonām, naktsmītnēm  un tirdzniecības vietām.  Lietotnē iespējams iziet arī tematiskās tūres, kas iekļauj populārākos tūrisma galamērķus Kokneses novadā.

Viens no galvenajiem lietotnes mērķiem ir nodrošināt lietotāju ar informāciju arī tad, ja mobilajā telefonā internets nav pieejams izbraucot no mājām. Informācija tiek ielādēta pieejamajā Wi-Fi punktā un uzsākot ceļu, ielādētie faili saglabāsies arī bez interneta savienojuma. Lietotnē ir pieejama arī plaša karte, lai ceļotājs varētu veiksmīgi nokļūt Kokneses novadā braucot no jebkuras citas pilsētas.

Lasīt visu ziņu

Kokneses novada domes aģentūras Tūrisma informācijas centra mājas lapas atklāšana

28.09.2017

logo_pilns_hansa.jpgViena no koknesiešu lielākajām vērtībām ir novada kultūrvēsturiskais mantojums, ainavas un vietējo produktu loki, kas tiek mērķtiecīgi saglabāti un saudzēti  nākamajām paaudzēm. Mūsdienās aizvien mazāk cilvēku spēj atrast informāciju un  normāli funkcionēt bez globālā tīmekļa un tā instrumentiem. Pareizi izstrādāta virtuālā reklāma nozīmē pirmām kārtām atpazīstamību, vienkāršāku informācijas pārskatīšanu un reģiona izzināšanu, ne tikai tūristiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

Lai veicinātu tūristu piesaisti, informētu par atpūtas iespējām un saglabātu vērtīgo informāciju vienkopus, Hanzas projekta ietvaros  esam izveidojuši jaunu tūrisma informācijas mājas lapu – www.visitkoknese.lv

Lasīt visu ziņu

Koknesē viesojas tūrisma speciālisti no Vācijas un Nīderlandes

15.05.2017

logo_hanza_1.jpgSaulainajā 11.maijā Koknesē HANSA projekta ietvaros viesojās tūrisma speciālisti no Nīderlandes un Vācijas, lai iepazītu mazo Hanzas pilsētu Koknesi un sniegtu novērtējumu par tūrisma piedāvājumu. Viesi apmeklēja amatu centru "Mazā kāpa", Likteņdārzu un Kokneses pilsdrupas. Tūrisma centra informācijas konsultante Kristiāna Ancelāne, vadot ekspedīciju “Hanzas ceļi” Kokneses parkā, iepazīstināja ciemiņus ar Koknesei nozīmīgām vēsturiskām vietām, notikumiem un dabas vērtībām. Koknese ir viena no testēšanas brauciena programmā ietvertajām Hanzas pilsētām, kuras pēc brauciena dalībnieku vizītes saņems novērtējumu par esošā tūrisma piedāvājuma kvalitāti, naktsmītnēm, ēdināšanu, iepazītajām ekskursijām, maršrutiem utml.

Informāciju sagatavoja: Māra Bitāne, Kokneses novada domes Attīstības nodaļa

Lasīt visu ziņu galerija (7)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top