AA+A++
A AAA

Koknesieši Rīgas svētkos

20.08.2018

img_4872.jpghansa_logo.jpg18. augustā Rīgas svētku ietvaros Esplanādes parkā projekta HANSA pilsētas – Koknese, Kuldīga, Straupe, Limbaži un Cēsis – piedāvāja daudzveidīgu aktivitāšu programmu rīdziniekiem un svētku viesiem, aicinot iepazīt un izpētīt vēsturisko Hanzas laiku un tā mantojumu mūsdienās.

Ar skanīgiem sveicieniem no Kokneses uz Rīgu devās kapela "Aizezeres muzikanti", kuri nenogurstoši priecēja visus atnācējus gan pie projekta Hansa amatnieku teltīm, gan uz centrālās svētku skatuves Esplanādes laukumā. Enerģiskie skatītāju aplausi un sajūsma liecināja par koknesiešu emocionālo un sirsnīgo koncertprogrammas izpildījumu! 

Darbošanos ar ādu radošajā darbnīcā piedāvāja amatniecības centrs “Mazā kāpa”, savukārt īsts baudījums gardēžiem bija iecienītā "Ievas siera" degustācija. Tepat bija iespējams iegādāties arī bioloģiskās  z/s “Janavas” dabisko kosmētiku. Par atpūtas un tūrisma iespējām Kokneses novadā un apkārtnē informāciju sniedza Kokneses tūrisma informācijas centrs.

Pasākumā tika pārstāvētas piecas apburošas Hanzas pilsētas, kas kopā ar citām mazajām Hanzas pilsētām no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas īsteno Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam projektu “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)”, kura mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības. Projekts vieno 11 projekta partnerus no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas.

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top