Kokneses novads tiek prezentēts starptautiskās tūrisma izstādēs28.03.2017

Gada sākums ierasti ir laiks, kad notiek tūrisma izstādes. Kokneses novada dome kopš 2015.gada īsteno Hanzas projektu, kura ietvaros paredzēta dalība izstādēs ar atsevišķu projektam veltītu stendu. Līdz ar pārējām projektā iesaistītajām pilsētām un pašvaldībām, arī Kokneses novads tika prezentēts starptautiskās tūrismam veltītās izstādēs Vācijas pilsētās Hamburgā un Berlīnē šī gada februārī un martā. Turklāt latviešu fotogrāfa Kaspara Daļecka uzņemtā Kokneses pilsdrupu fotogrāfija ir viens no dominējošiem elementiem projekta stenda noformējumā. Dalība tūrisma izstādēs sekmēs mazo Hanzas pilsētu atpazīstamību starptautiskajā apritē.

Apmeklējot HANSA projekta stendu, bija iespējams ne tikai iegūt informāciju par pilsētām, bet arī iesaistīties dažādās aktivitātēs - satikt viduslaiku bruņinieku vai ietērpties Hanzas laikam raksturīgā apģērbā, redzēt, kā tiek kaltas monētas un iemēģināt roku dzijas vērpšanā. Meklējiet jaunumus par projektu Facebook lapā https://www.facebook.com/ExploreHANSA/ un projekta oficiālajā mājaslapā http://www.hanse.org/en/projects/explore-hansa/

Par projektu:

Sadarbojoties 11 Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas partneriem, no 2015. gada oktobra līdz 2018. gada decembrim tiek ieviests projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai”. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014-2020. gadam atbalstu, un tā mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības. No Latvijas projektā piedalās Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Kokneses, Limbažu, Pārgaujas un Kuldīgas novadu pašvaldības, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions, savukārt no Igaunijas projekta partneri ir Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības, bet no Zviedrijas – Gotlandes reģions un Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspiration Gotland”, kas ir arī projekta vadošais partneris.

Foto autors Jānis Rubulis

Informāciju sagatavoja:

Māra Bitāne,

Projekta koordinatore Kokneses novada domē,

T. 65133636

back to top