Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/projekts_hansa/koknese_piedalas_38_starptautiskajas_hanzas_dienas_rostoka
Drukas datums: 23:19:58 22.01.2021

Koknese piedalās 38. starptautiskajās Hanzas dienās Rostokā

01.08.2018

img_5506_edited_edited.jpghanzas_logo.jpgNo 21. - 24. jūnijam norisinājās 38. starptautiskās Hanzas dienas Vācijas pilsētā Rostokā. Hanzas dienu moto bija "Tikai darīt" (Einfach Handeln/Take Action). Tajās piedalījās 119 Hanzas pilsētas no visām 16 valstīm, kuras ir pārstāvētas Jauno laiku Hanzas pilsētu savienībā.

Hanzas pilsētu izstādē-gadatirgū bija apskatāmi 105 pilsētu stendi, starp tiem arī HANZAS projekta prezentācijas stends “Explore Hansa”, kurā darbojās projekta partneru –Latvijas,  Igaunijas un Zviedrijas Hanzas pilsētu pašvaldību pārstāvji, tostarp arī no Kokneses. Stendā apmeklētājiem tika piedāvāts jaunais tūrisma materiāls “9 apburošas Hanzas pilsētas”, kas aicina viesoties visās Hanzas pilsētās, izvēloties izcilākos kultūrvēsturiskos objektus un tūrisma produktus. Svētku dalībnieku interesi raisīja viktorīna ar jautājumiem par Hanzas pilsētām un piedāvāto vinnestu – ceļojumu uz Visbiju. Atzinīgi tika novērtēti projekta ietvaros gatavotie Kokneses novada Hanzas līnijas suvenīri, kā arī apmeklētājiem piedāvātās degustācijas, ko īstenoja pārējie projekta partneri.

Šīs Hanzas dienas Rostokā bija īpašas arī ar to, ka katra dalībvalsts ieguva iespēju piedalīties Hanzas pilsētu mākslas darbu izstādē ar kādu sava mākslinieka mākslas darbu. Kokneses novadu pārstāvēja mākslinieks Aldis Dobenbergs ar 2018.gadā tapušu eļļas gleznu "Pārdzimšana". A.Dobenberga darbs kopā ar 66 Hanzas pilsētu mākslinieku radītajiem tēliem bija izvietots Rostokas Mūzikas un teātra augstskolas telpās un tā fotogrāfija un apraksts bija iekļauts izstādes katalogā.

Visas trīs dienas projekta stendā darbojās Kokneses novada amatniece Inese Kāpiņa (amatu centrs "Mazā Kāpa"), piedāvājot apmeklētājiem izgatavot ādas suvenīru ar latvju rakstu zīmēm un citiem ornamentiem. Atsaucība bija ļoti liela un pie Ineses bagātīgi noformētā ādas apstrādes stenda vienmēr bija rindas. Inese arī stāstīja apmeklētājiem par Koknesi, cenšoties ieinteresēt kādreiz nākotnē apmeklēt šo Hanzas pilsētu. Attīstības nodaļas vadītāja vietniece Māra Bitāne pārstāvēja Kokneses novadu projekta partneru stendā, kur galvenokārt apmeklētāji vēlējās uzzināt, kur atrodas Kokneses novads, kādi ir aktīvās atpūtas piedāvājumi, kā turp var ērtāk nokļūt utml. 

Papildus bagātīgajai svētku programmai un tirgus aktivitātēm, notika arī Hanzas asociācijas pasākumi un oficiālo delegātu sanāksmes. Šī gada Delegātu sēdi Rostokā var uzskatīt par vēsturisku, jo iezīmēja jaunu pagrieziena punktu Jauno laiku Hanzas savienības attīstībā. Pirmo reizi kopš savienības izveides 1980.gadā tika pieņemts lēmums izveidot apmaksātu rīkotājdirektora posteni un ieviest pilsētu dalības maksu šī posteņa finansiālajai nodrošināšanai. Iesaistīšanās Hanzas savienībā ar oficiālu dalības maksu ļaus Hanzas pilsētām piesaistīt ES fondu finansējumu, iesaistīties kopējos projektos, veicināt zināšanu, pieredzes apmaiņu, ieinteresēt potenciālos tūristus, veicināt atpazīstamību Eiropas mērogā.

Starptautiskajā Jauno laiku Hanzas savienībā ir 192 pilsētas no 16 valstīm, 9 no šīm pilsētām kopā ar Vidzemes plānošanas reģionu un Gotlandes tūrisma attīstības aģentūru “Inspire Gotland” īsteno Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. - 2020. gadam projektu "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai" (HANSA). Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014.–2020. gadam atbalstu, un tā mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības.

Sekojiet līdzi aktualitātēm projekta Facebook lapā un mājaslapā!

Foto: Māra Bitāne, Māra Sproģe

Informāciju sagatavoja:

Māra Bitāne,

Kokneses novada domes Attīstības nodaļa

T. 65133636