Atklāj Koknesi no jauna: izveidots maršruts laivotājiem pa Daugavu Kokneses novadā09.04.2018

Vai vēlies iepazīt gleznaino un ainavisko Kokneses novadu no cita skatu punkta? Vai tev šķiet, ka Koknesē viss jau redzēts un nekas tevi vairs nepārsteigs? Sākot jauno tūrisma sezonu, ir izveidots jauns maršruts laivotājiem pa Daugavu Kokneses novada teritorijā ar pieturas punktiem Daugavas krastos un praktisku informāciju, kas palīdzēs izplānot lielisku, aktīvu atpūtu pie dabas, baudot klusumu, mieru un elpu aizraujošos skatus, ko spēj piedāvāt majestātiskās Kokneses pilsdrupas divu upju krustpunktā. Maršruts piemērots laivotājiem, kuriem interesē vienas dienas brauciens ar laivu, kura laikā var mierīgi un nesteidzoties iepazīt interesantus dabas, kultūras un vēstures pieminekļus Pļaviņu HES ūdenskrātuvē un tās labajā krastā. Stipra vēja laikā Daugavā ir novērojama spēcīga viļņošanās, tādēļ tas nav piemērots iesācējiem, kam nav laivošanas pieredzes. Pirms vai pēc brauciena ir vērts apmeklēt tos tūrisma objektus, kas atrodas Daugavas krastos un no laivas nav redzami vai pieejami. Atkarībā no laika apstākļiem maršruts braucams vasarā, rudenī, kad Daugavas krasti līkst lapu zeltā, vai pavasarī – ievziedu laikā.

Maršruta gaita: Radzes – Koknese – Kampari, kopējais garums – 15 km ar iespēju turpināt līdz Aizkrauklei (papildus 3 – 4 km). Maršrutu var sākt arī Pļaviņās (+ 20 km) ar nakšņošanu Koknesē. Maršrutu izstrādāja Juris Smaļinskis.

Detalizēts maršruta apraksts pieejams lejuplādēšanai Kokneses Tūrisma centra mājaslapā http://visitkoknese.lv/lv/routes, kā arī Kokneses Tūrisma centrā, 1905.gada ielā 7, Koknesē. Pirms brauciena ir vēlams sagādāt kartes, informācijas materiālus (ērti saņemt Kokneses TIC), kā arī paņemt līdzi navigācijas iekārtas, kas jāiepako ūdensnecaurlaidīgos apvalkos.

Papildus laivošanas maršrutam novada apmeklētājiem iesakām arī mobilo lietotni “Koknese – Explore Hansa”, kurā vienkopus pieejama aktuālā Kokneses novada tūrisma informācija par katru apskates objektu, to kontaktinformāciju un precīzu atrašanās vietu, autobusu pieturām, atpūtas zonām, naktsmītnēm  un tirdzniecības vietām.  Lietotnē iespējams iziet arī tematiskās tūres, kas iekļauj populārākos tūrisma galamērķus Kokneses novadā, tā bez maksas pieejama iPhone un Android viedtālruņiem. Mobilā lietotne un Daugavas maršruts izveidoti  pārrobežu projekta Nr.CB110 “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” ietvaros.

Projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) apvieno 9 mazās vēsturiskās Hanzas savienības pilsētas – Visbiju Zviedrijā, Pērnavu un Vīlandi Igaunijā, Cēsis, Koknesi, Kuldīgu, Limbažus, Straupi un Valmieru Latvijā. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014.–2020. gadam atbalstu, un tā mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības.

Seko informācijai par projektu Kokneses novada mājaslapā un sociālajos tīklos: http://koknese.lv/projekts_hansa

https://www.facebook.com/ExploreHANSA  

Par Centrālbaltijas jūras reģiona programmu: www.centralbaltic.eu   

 Informāciju sagatavoja:

Māra Bitāne

Projekta koordinatore Kokneses novada domē

T.65163636

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top