Aizceļo uz kādu no 9 HANSA pilsētām!01.02.2018

Vai zini, kura ir mazākā Hanzas pilsēta pasaulē un kurā Hanzas pilsētā ir Dzīvā sudraba muzejs? Savas zināšanas varēsi pārbaudīt projekta HANSA stendā Nr. A8, kas atradīsies hallē “Apceļo Latviju!”. Stendā virmos īsta Hanzas laiku atmosfēra.

Zinošākajiem var paveikties laimes spēlē, bet aizrautīgajiem būs iespēja iejusties ādas apstrādes amatnieka lomā, iemēģināt roku dzijas vērpšanā vai nogaršot vietējos labumus. Ja atnāksi īstajā brīdī, garšas kārpiņas varēsi palutināt ar magoņmaizītēm, kas tapušas pēc projekta HANSA laikā atrastas vēsturiskas receptes.

Projekts HANSA apvieno 9 mazās vēsturiskās Hanzas savienības pilsētas – Visbiju Zviedrijā, Pērnavu un Vīlandi Igaunijā, Cēsis, Koknesi, Kuldīgu, Limbažus, Straupi un Valmieru Latvijā. Šīs pilsētas ir piemērots galamērķis gan kultūras, gan dabas baudītājiem – šarmantā vēstures elpa ik uz soļa, bet arī dabas tuvums tepat! Katru vasaru pilsētas paveras kā vārti uz vēsturi – tajās norisinās Hanzas tematikai veltīti festivāli. Savukārt kulinārā baudījuma meklētāji būs sajūsmā par daudzveidīgiem piedāvājumiem gardēžiem. HANSA pilsētās var nobaudīt gan bruņinieku brokastis, gan īstu viduslaiku mielastu, kā arī gūt “lēnās” ēšanas jeb slow food  pieredzi... un vēl, un vēl.

Projekta ietvaros ir izstrādāti aktīvās atpūtas maršruti, vēsturi izzinošas ekskursijas un arī vairāku dienu tūres. Ko piemērotu atradīs gan individuālie ceļotāji, gan nozares profesionāļi.

Atnāciet un uzziniet paši, ko aizraujošu var piedzīvot HANSA pilsētās!

 Par projektu HANSA:

Projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014.–2020. gadam atbalstu, un tā mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības.

Sekojiet līdzi aktualitātēm projekta Facebook lapā un mājaslapā!

Informāciju sagatavoja:

Māra Sproģe, projekta HANSA sabiedrisko attiecību speciāliste,

Vidzemes plānošanas reģions, E-pasts: mara.sproge@vidzeme.lv, mob.: +371 26488091

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top