faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Projekts HANSA: Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (Nr.CB110)

Projekta mērķis: popularizēt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības, kas vēl mūsdienās, lielākā vai mazākā mērā, sastopamas katrā partnera pilsētā un, sadarbojoties projekta partneriem, veidot jaunus tūrisma produktus un piedāvājumus, lai kopīgi attīstītu Hanzu par vadošo tūrisma zīmolu Baltijas jūras reģionā.

 Projekta aktivitātes:

  • izveidot vairākus aizraujošus pārgājienu un riteņbraukšanas maršrutus
  •  iedzīvināt zīmolu “Hanzas gastronomija”, savienojot Hanzas vērtības ar vietējām gastronomiskajā vērtībām
  • padziļināta Hanzas vēstures izpēte gan vietējos, gan ārvalstu arhīvos
  • jaunu tūrisma pakalpojumu izveide  un Hanzas mantojuma redzamības uzlabošana
  • vietējās sabiedrības informēšana par Hanzas mantojumu un tā izmantošanas iespējām mūsdienās
  • partneru kopīgu maršrutu un tūrisma paku izveide, sadarbojoties vietējiem tūrisma operatoriem un tūrisma centriem;
  • Kokneses novada tūrisma mājaslapas vizuālā un funkcionālā uzlabošana
  • jauna aprīkojuma iegāde Kokneses novada tūrisma centram – gadatirgus un izstāžu aprīkojums, elektroniskie tūristu skaitītāji (uzstādīti Likteņdārzā un pilsdrupās), interaktīvais tūrisma informācijas stends;
  • tūrisma aplikācijas un video izveide
  • paredzētas arī citas aktivitātes, lai palielinātu tūristu skaitu visa gada garumā

 11 projekta partneri: Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspiration Gotland” (Zviedrija) - projekta vadošais partneris. Partneri: Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Kokneses novada dome, Limbažu novada dome, Pārgaujas novada pašvaldība, Kuldīgas novada  pašvaldība, Valmieras pilsētas pašvaldība, Vidzemes plānošanas reģions, Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības (Igaunija), Gotlandes plānošanas reģions.

Projekta finansējums:

ERAF finansējums - 89 151,10 euro

Pašvaldības finansējums -  10 488,37 euro (+ valsts dotācija 5244,18 euro)

Kopā Kokneses novada domes projekta budžets - 104 883,65 euro.

 Uzzini vairāk: Kokneses novada domes mājaslapa  http://koknese.lv/?s=542

Oficiālā projekta mājaslapa http://www.hanse.org/en/ExploreHANSA/

Vairāk par projektu:

FACEBOOK lapa https://www.facebook.com/ExploreHANSA/

Īstenošanas laiks 01.10.2015.-31.12.2018

 Projekta koordinatore:

Māra Bitāne, T.65133636, 20499940,

mara.bitane@koknese.lv

printēt

Viduslaiku vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys” Sama modināšanas svētkos28.05.2018

Pateicoties Hanzas projektam, Kokneses novada domei šogad bija iespēja bagātināt Sama modināšanas svētku programmu un uzaicināt piedalīties viduslaiku vēstures izpētes un rekonstrukcijas kluba “Rodenpoys” no Ropažiem.

“Rodenpoys” pastāv jau desmit gadus, taču aktīvās darbības laiks ir vēl ilgāks, jo sākotnēji kluba dalībnieki darbojās tautas mūzikas sfērā folkloras kopā “Trejasmens”.  Par atbilstošāku kluba vārdu tika izvēlēts “Rodenpoys”, jo tas ir pirmais rakstītajos avotos minētais Ropažu nosaukums, kas tulkojumā no līvu valodas nozīmē “Dzelzs dēls”.

 Kokneses tūrisma sezonas atklāšanas svētkos, uz jauno pilsdrupu mūru un ainaviskā Kokneses parka fona “Rodenpoys” viduslaiku drānās tērptie aktīvisti piedāvāja apmeklētājiem dažādas viduslaiku atmosfēru rosinošas nodarbes. Katram bija iespēja iemēģināt roku lokšaušanā un škēpa mešanā, saņemot īsu apmācību un ieklausoties norādījumos. Turpat līdzās bija aplūkojama ar roku darināta, mēbelēta 14.gs. karavīra telts un ikviens varēja paklausīties stāstus par aizgājušos gadsimtos dzīvojošo karavīru ikdienu, apģērbu un sadzīvi. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Atklāj Koknesi no jauna: izveidots maršruts laivotājiem pa Daugavu Kokneses novadā09.04.2018

Vai vēlies iepazīt gleznaino un ainavisko Kokneses novadu no cita skatu punkta? Vai tev šķiet, ka Koknesē viss jau redzēts un nekas tevi vairs nepārsteigs? Sākot jauno tūrisma sezonu, ir izveidots jauns maršruts laivotājiem pa Daugavu Kokneses novada teritorijā ar pieturas punktiem Daugavas krastos un praktisku informāciju, kas palīdzēs izplānot lielisku, aktīvu atpūtu pie dabas, baudot klusumu, mieru un elpu aizraujošos skatus, ko spēj piedāvāt majestātiskās Kokneses pilsdrupas divu upju krustpunktā. Maršruts piemērots laivotājiem, kuriem interesē vienas dienas brauciens ar laivu, kura laikā var mierīgi un nesteidzoties iepazīt interesantus dabas, kultūras un vēstures pieminekļus Pļaviņu HES ūdenskrātuvē un tās labajā krastā. Stipra vēja laikā Daugavā ir novērojama spēcīga viļņošanās, tādēļ tas nav piemērots iesācējiem, kam nav laivošanas pieredzes. Pirms vai pēc brauciena ir vērts apmeklēt tos tūrisma objektus, kas atrodas Daugavas krastos un no laivas nav redzami vai pieejami. Atkarībā no laika apstākļiem maršruts braucams vasarā, rudenī, kad Daugavas krasti līkst lapu zeltā, vai pavasarī – ievziedu laikā.

Maršruta gaita: Radzes – Koknese – Kampari, kopējais garums – 15 km ar iespēju turpināt līdz Aizkrauklei (papildus 3 – 4 km). Maršrutu var sākt arī Pļaviņās (+ 20 km) ar nakšņošanu Koknesē. Maršrutu izstrādāja Juris Smaļinskis.

printēt Lasīt visu ziņu

Pēc pieredzes un jaunām idejām uz Vidzemi!09.03.2018

Šī gada 2.marts Koknesē aust ziemīgs un skaists, un īsti piemērots, lai pirms tūrisma sezonas sākšanās dotos pieredzes apmaiņā pie kolēģiem Vidzemē. Ar Centrālbaltijas pārrobežu programmas 2014-2020 projekta Nr. CB110 “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” atbalstu, Kokneses Tūrisma centra aicināti, pieredzes apmaiņā dodas trīsdesmit Kokneses un apkārtnes esošie un topošie uzņēmēji, tajā skaitā mājražotāji, vietējā tūrisma speciālisti, gidi, viesu namu saimnieki, kā arī citi tūrisma un viesmīlības nozarē strādājošie.

Vidzeme kopš seniem laikiem lepojas ar saviem cilvēkiem, kuri ir darbīgi, radoši un kuri ir sapņojuši, domājuši, riskējuši un realizējuši savas biznesa idejas. Pie dažiem no viņiem izdodas paviesoties arī koknesiešiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)

Aizceļo uz kādu no 9 HANSA pilsētām!01.02.2018

Vai zini, kura ir mazākā Hanzas pilsēta pasaulē un kurā Hanzas pilsētā ir Dzīvā sudraba muzejs? Savas zināšanas varēsi pārbaudīt projekta HANSA stendā Nr. A8, kas atradīsies hallē “Apceļo Latviju!”. Stendā virmos īsta Hanzas laiku atmosfēra.

Zinošākajiem var paveikties laimes spēlē, bet aizrautīgajiem būs iespēja iejusties ādas apstrādes amatnieka lomā, iemēģināt roku dzijas vērpšanā vai nogaršot vietējos labumus. Ja atnāksi īstajā brīdī, garšas kārpiņas varēsi palutināt ar magoņmaizītēm, kas tapušas pēc projekta HANSA laikā atrastas vēsturiskas receptes.

Projekts HANSA apvieno 9 mazās vēsturiskās Hanzas savienības pilsētas – Visbiju Zviedrijā, Pērnavu un Vīlandi Igaunijā, Cēsis, Koknesi, Kuldīgu, Limbažus, Straupi un Valmieru Latvijā. Šīs pilsētas ir piemērots galamērķis gan kultūras, gan dabas baudītājiem – šarmantā vēstures elpa ik uz soļa, bet arī dabas tuvums tepat! Katru vasaru pilsētas paveras kā vārti uz vēsturi – tajās norisinās Hanzas tematikai veltīti festivāli. Savukārt kulinārā baudījuma meklētāji būs sajūsmā par daudzveidīgiem piedāvājumiem gardēžiem. HANSA pilsētās var nobaudīt gan bruņinieku brokastis, gan īstu viduslaiku mielastu, kā arī gūt “lēnās” ēšanas jeb slow food  pieredzi... un vēl, un vēl.

printēt Lasīt visu ziņu

Izveidots video par Koknesi – Hanzas pilsētu13.10.2017

Sākoties vēsajam rudens mēnesim, ir iespēja atskatīties uz paveiktajiem darbiem un novērtēt tūrisma sezonu vasarā. Koknese var lepoties ne tikai ar savas dabas krāšņumu, bet arī vēsturisko mantojumu. Kā viena no Hanzas pilsētām esam lepni būt Hanzas savienībā un prezentēt savu piedāvājumu plašāk ne tikai Latvijā, bet arī ārpus robežām. Reģiona bagātais kultūrvēsturiskais mantojums kalpo kā pamatresurss tūrisma attīstībai.

Mūsdienās, atjaunojot sendienu slavu un godu, Koknesē viduslaiku pilsdrupās notiek teatralizēti uzvedumi, viduslaiku ieroču demonstrācijas, naudas kalšana, kāzu ceremonijas viduslaiku un senlatviešu stilā un par tradīciju izveidojušies Sama modināšanas svētki, kuru ietvaros pilsdrupu teritorijā aktīvi darbojas viduslaiku tirgus. Tāpat tradīcijas tika ievērotas arī šogad, kad Koknese svinēja savu 740 gadadienu. Mēs visi kopā veidojam Kokneses nākotni, tikai visi kopā mēs spējam savai nākamajai paaudzei parādīt tās tradīcijas, kuras ir vērts nest sev līdzi.

printēt Lasīt visu ziņu

Kokneses novadam sava tūrisma mobilā lietotne06.10.2017

Kokneses novadam ir izveidota bezmaksas mobilā lietotne “Koknese-Hanzas pilsēta”, pateicoties pārrobežu projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” finansējumam.

Mobilajā lietotnē jebkuram lietotājam ir pieejama Kokneses novada tūrisma informācija par katru apskates objektu, to kontaktinformāciju un precīzu atrašanās vietu, autobusu pieturām, informācijas punktiem, atpūtas zonām, naktsmītnēm  un tirdzniecības vietām.  Lietotnē iespējams iziet arī tematiskās tūres, kas iekļauj populārākos tūrisma galamērķus Kokneses novadā.

Viens no galvenajiem lietotnes mērķiem ir nodrošināt lietotāju ar informāciju arī tad, ja mobilajā telefonā internets nav pieejams izbraucot no mājām. Informācija tiek ielādēta pieejamajā Wi-Fi punktā un uzsākot ceļu, ielādētie faili saglabāsies arī bez interneta savienojuma. Lietotnē ir pieejama arī plaša karte, lai ceļotājs varētu veiksmīgi nokļūt Kokneses novadā braucot no jebkuras citas pilsētas.

printēt Lasīt visu ziņu
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top