Kokneses novads piedalās starptautiskā tūrisma izstādē Lietuvā12.02.2018

Nav jāceļo tālu, lai izbaudītu neparastu pieredzi un atraktīvu atpūtu skaistās un ceļotājiem pievilcīgās vietās. Pateicoties Latvijas – Lietuvas pārrobežu projektam „AttractiveFORyou”, Kokneses novadam bija iespēja piedalīties vienā no lielākajām tūrisma  izstādēm Baltijā, „Adventur 2018”, kas norisinājās no 26.līdz 28.janvārim. Kopā ar pārējiem partneriem – Rokišķiem, Pluņģi un Jēkabpils pilsētu, Kokneses pārstāvji projekta stendā iepazīstināja apmeklētājus ar projektu un tā ietvaros  attīstītajiem aktīvā tūrisma un kulinārijas tūrisma maršrutu ieteikumiem visās četrās partneru pilsētās un to apkārtnē, dodot iespēju potenciālajiem tūristiem uzzināt par iespējamajiem galamērķiem Kokneses novadā, Jēkabpilī, Pluņģē un Rokišķos.

 Ne velti Pluņģi dēvē par Žemaišu Versaļu, jo šī pilsēta lepojas ar grezna izskata muižām, kas aicina iepazīt mākslas un arhitektūras nianses, turklāt Pluņģes apkārtnē atrodams arī enerģētiskais labirints, kas aicina aizmirst par rūpēm un raizēm. Rokišķos iespējams atklāt Vīna ceļu radoša saimnieka vadībā, kā arī izbaudīt tradicionālās žemaišu garšas Ilzenbergas muižā un pavadīt aktīvu un izzinošu laiku L. Šepkas koka skulptūru parkā. Jēkabpils pārsteidz ar tūrisma pasaku karaļvalsti – butaforiju un vilina ar savu lepnumu – Krustpils pili un tās krēslainajiem pagrabiem, kur ekskursijās sveču gaismā atklāt vīna noslēpumus un satraucošas leģendas.

 To visu un vēl daudz ko citu varēja uzzināt projekta AttractiveFORyou stenda apmeklētāji. Izstāde vienuviet pulcēja ap 350 dalībnieku no 20 valstīm, kopumā visās trijās dienās izstādi apmeklēja 33 000 apmeklētāju. Pluņģi pārstāvēja projekta koordinatore Audrone Auzbikavičūte un tūrisma speciāliste Sandra Kasmauskiene, Rokišķu tūrisma centru - Jandra Kovaļevska, Jēkabpils pilsētu - tūrisma centra speciālistes Zane Vārna un Daina Eglīte, Kokneses novadu – Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas tūrisma centra konsultantes Lauma Āre, Santa Midere un projekta vadītāja Māra Bitāne. Izvērtējot izstādes nozīmīgumu, jāsecina, ka potenciālie tūristi no Lietuvas ir ieinteresēti Latvijas tūrisma piedāvājumā un izstāde bija ļoti labs veids, kā piesaistīt Lietuvas tūristus projekta pilsētu apmeklēšanai. Neatņemama ir pieredze, darbojoties komandā ar pārējiem projekta partneriem, jo tādējādi iespējams iegūt jaunas idejas arī vienam no otra.

 Projekta "AttractiveFORyou" jeb „Ilgtspējīgu tūrisma pakalpojumu attīstība un tūrisma infrastruktūras pieejamības uzlabošana” Nr.LLI-211, mērķis ir attīstīt Latvijas un Lietuvas pilsētu pievilcību un konkurētspēju, uzlabojot esošo tūrisma pakalpojumu un infrastruktūras pieejamību, palielinot interesi potenciālo tūristu vidū, reklamējot vienotus tematisko pārrobežu tūrisma maršrutus.

Projekta vadošais partneris ir Kokneses novada dome, partneri - Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Rokišķu tūrisma un tradicionālās amatniecības informācijas un koordinācijas centrs un Pluņģes rajona pašvaldība.

Projekta īstenošanas ilgums ir no 2017.gada 1.aprīļa līdz 2018.gada 31.decembrim. To finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 ietvaros.

 Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par publikācijas saturu pilnībā atbild Kokneses novada dome un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 Informāciju sagatavoja:

Māra Bitāne,

Kokneses novada domes Attīstības nodaļa

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top