Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/projekts_attractiveforyou/koknese_viesojas_mediju_un_turoperatoru_parstavji_no_lietuvas
Drukas datums: 11:17:57 26.06.2019

Koknesē viesojas mediju un tūroperatoru pārstāvji no Lietuvas08.06.2018

Saulainā 31.maija dienā projekta "AttractiveFORyou" ietvaros Koknesē viesojās mediju un tūroperatoru pārstāvji no Lietuvas, lai iepazītu Kokneses aktīvās atpūtas un kulinārijas tūrisma piedāvājumu, kā arī  sniegtu novērtējumu par apmeklētajām vietām. Pārstāvētie mediji - "Kupiškėnų mintys", "15 min LT", tūroperatori – KIVEDA no Viļņas, EURA no Viļņas, INGRIDA TOURS no Klaipēdas. Grupu pavadīja projekta partneru pārstāvji – Pluņģes pašvaldības tūrisma speciāliste Sandra Kasmauskiene un Rokišķu tūrisma centra direktore - Jandra Kovaļevska.

Pirmais apskates vietu sarakstā bija 2017.gadā atjaunotais Kokneses tūrisma centrs, kur ciemiņus sagaidīja Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas darbinieces, kuras sniedza ieskatu Kokneses vēsturē un attīstībā. Tālāk sekoja ekskursija Likteņdārzā un Kokneses pilsdrupu apmeklējums. Pusdienojot viesmīlīgajā krodziņā "Rūdolfs", lietuviešu ciemiņi atzinīgi izteicās par mājīgo interjeru un patīkamo atmosfēru. Nozīmīga tūrisma sezonas aktivitāte Koknesē ir brauciens ar vikingu liellaivu "Nameisis" pa Daugavu un Pērsi, tāpēc lietuviešu mediju un tūrooperatoru pārstāvjiem tika piedāvāts izbaudīt šo braucienu. Laivas kapteinis aizraujošā stāstījumā iepazīstināja braucējus ar pilsdrupu vēsturi, Pļaviņu ūdenskrātuves rašanos, ar blakus esošajiem apskates un dabas objektiem un citiem interesantiem faktiem. Pēc tam viesi devās baudīt kulināro mantojumu biedrības "Baltaine" Radošajā mājā, kur saimnieces visus iesaistīja jautrās spēlēs, kliju pīrāgu cepšanā un košu glezniņu darināšanā, kā arī cienāja ar neparastiem, tradicionāliem latviešu ēdieniem – zirņu pikām, kļockām latgaliešu gaumē un pīrāgiem. Pēcpusdienā viesi apmeklēja amatu centru "Mazā Kāpa" sirsnīgās amatnieces Ineses Kāpiņas un pārējo amata meistaru vadībā, kur paši savām rokām gatavoja ādas piekariņus, vienlaikus klausoties aizraujošajā Ineses stāstījumā par ādas apstrādes īpatnībām.

 Mediju vizītes mērķis ir iepazīstināt Lietuvas medijus, tūroperatorus, vietējos žurnālistus ar Latvijas pilsētu – Jēkabpils un Kokneses tūrisma piedāvājumu aktīvā tūrisma un kulinārijas mantojuma jomā, kā arī ar mediju un tūroperatoru starpniecību popularizēt šos galamērķus Lietuvas iedzīvotāju vidū, tādējādi ilgtermiņā veicinot tūristu skaita palielināšanos projekta partneru pilsētās un reģionā.

 Pēc vizītes dalībnieki sagatavo atskaites ziņojumu, izvērtējot apmeklētās apskates vietas un piedāvātos tūrisma pakalpojumus.

 Projekta "AttractiveFORyou" jeb "Ilgtspējīgu tūrisma pakalpojumu attīstība un tūrisma infrastruktūras pieejamības uzlabošana" Nr.LLI-211, mērķis ir attīstīt Latvijas un Lietuvas pilsētu pievilcību un konkurētspēju, uzlabojot esošo tūrisma pakalpojumu un infrastruktūras pieejamību, palielinot interesi potenciālo tūristu vidū, reklamējot vienotus tematisko pārrobežu tūrisma maršrutus.   

Projekta vadošais partneris ir Kokneses novada dome, partneri - Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Rokišķu tūrisma un tradicionālās amatniecības informācijas un koordinācijas centrs un Pluņģes rajona pašvaldība.

Projekta īstenošanas ilgums ir no 2017.gada 1.aprīļa līdz 2018.gada 31.decembrim. To finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 ietvaros.

 Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par publikācijas saturu pilnībā atbild Kokneses novada dome un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 Informāciju sagatavoja:

Māra Bitāne,

Kokneses novada domes

Attīstības nodaļa