faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Koknesē pieredzi gūst tūrisma speciālisti un uzņēmēji no Lietuvas un Jēkabpils15.08.2018

9.augustā Latvijas-Lietuvas programmas projekta “AttractiveFORyou” ietvaros Koknesē viesojās tūrisma speciālisti un tūrisma uzņēmēji projekta partneru pilsētām – Pluņģes, Rokišķiem un Jēkabpils, lai īstenotu vienu no projekta aktivitātēm – pieredzes apmaiņu starp tūrisma sektorā strādājošajiem un dalīšanos ar labās prakses paraugiem tūrisma un viesmīlības jomā. Pieredzes vizītes mērķis ir popularizēt Kokneses novadu potenciālo Lietuvas tūristu vidū, sekmēt vietējā tradicionālā kultūras mantojuma izplatīšanu, iepazīstināt tūrisma speciālistus un tūrisma sektorā strādājošos no Pluņģes, Rokišķiem, Jēkabpils ar labākajiem piemēriem tūrisma jomā Koknesē, informēt par Kokneses aktīvās atpūtas un kulinārā mantojuma piedāvājumu, populārākajām apskates vietām, veicināt informācijas un kontaktu apmaiņu starp tūrisma nozarē strādājošajiem.

 Pirmais ciemiņus pārsteidza Kokneses tūrisma centrs ar plašajām telpām, lielo suvenīru klāstu un mūsdienīgo iekārtojumu, par kuru bija ļoti labas atsauksmes no viesu puses. Aktīvu darbošanos un patīkamu laika pavadīšanu nodrošināja amatu centra "Mazā Kāpa" amatnieces, ļaujot vizītes dalībniekiem iemēģināt roku ādas apstrādē. Tālāk sekoja Kokneses pilsdrupu apmeklējums, iepazīstinot ar plānoto pilsdrupu attīstību, kā arī brauciens pa Daugavu ar kuģīti „Vīgante”, Likteņdārza apmeklējums un izzinoša ekskursija. Pēc tam viesi devās baudīt kulināro mantojumu biedrības “Baltaine” Radošajā mājā, kur saimnieces visus iesaistīja jautrās āra spēlēs, košu glezniņu un dzijas rokassprādžu darināšanā, latvju rakstu zīmēšanā un galda spēļu spēlēšanā,  kā arī cienāja ar neparastiem, bet vienlaikus tradicionāliem latviešu ēdieniem – sakņu zupu, biezputru, miežu un cigoriņu kafiju un pīrāgiem. Pēdējais pieturpunkts vizītes laikā bija bioloģiskā saimniecība „Janavas”, kur atraktīvā saimniece Anta Kučere cienāja ar zāļu tēju un aicināja iepazīt lauku vidi, izstaigājot nesen ierīkoto baskāju taku, iepazīstot ārstniecības augus un garšaugus, nomēģinot dubļu vannas, gūstot mieru lauku klusumā, vienlaikus izbaudot dažādu segumu pēdu masāžu  un kā vienmēr saimniecībā, uz atvadām, vienojoties kopīgā dziesmā.

 Projekta "AttractiveFORyou" jeb „Ilgtspējīgu tūrisma pakalpojumu attīstība un tūrisma infrastruktūras pieejamības uzlabošana” Nr.LLI-211, mērķis ir attīstīt Latvijas un Lietuvas pilsētu pievilcību un konkurētspēju, uzlabojot esošo tūrisma pakalpojumu un infrastruktūras pieejamību, palielinot interesi potenciālo tūristu vidū, reklamējot vienotus tematisko pārrobežu tūrisma maršrutus.

Projekta vadošais partneris ir Kokneses novada dome, partneri - Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Rokišķu tūrisma un tradicionālās amatniecības informācijas un koordinācijas centrs un Pluņģes rajona pašvaldība.

Projekta īstenošanas ilgums ir no 2017.gada 1.aprīļa līdz 2018.gada 31.decembrim. To finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 ietvaros.

 Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par publikācijas saturu pilnībā atbild Kokneses novada dome un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Kopējās projekta izmaksas ir 471 234,46 euro, Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums ir 400 549,29 euro Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 ietvaros.

 Informāciju sagatavoja:

Māra Bitāne,

Kokneses novada domes

Attīstības nodaļa

Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top