Norit darbi pie Kokneses novada rūpnieciskās teritorijas sakārtošanas04.08.2017

2016.gada otrajā pusē Kokneses novada dome sagatavoja un iesniedza Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā projektu par novada rūpnieciskās teritorijas (Darbnīcu laukums) caurbraucošā ceļa un pievadceļu pārbūvi (Melioratoru iela un atzars no Austrumu ielas gar garāžām cauri Darbnīcu laukumam līdz Paugu ielai), projekta nosaukums „Uzņēmējdarbības veicināšanai nepieciešamās infrastruktūras attīstība Kokneses novada Kokneses ciemā”. Projekta iesniegums ir apstiprināts. Šī gada aprīlī iesāktie būvdarbi tuvojas noslēgumam un šobrīd darbi notiek Melioratoru ielā, kur tiek veikta esošās asfalta virsmas nofrēzēšana, ceļa pamata pastiprināšana, bruģētas gājēju ietves izbūve. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Koknesē uzstādīts interaktīvais āra stends28.07.2017

Kokneses novada tūrisma piedāvājumu kopš šī gada jūlija papildinās interaktīvais āra stends, kurš uzstādīts pie jaunajām Kokneses tūrisma centra telpām 1905.gada ielā 7, Koknesē. Tūristiem būs pieejama aktuālā informācija par Kokneses novada apskates objektiem, naktsmītnēm, ēstuvēm, maršrutiem, vietējiem ražotājiem un tūrisma pasākumiem. Stends darbosies katru dienu bez darba laika ierobežojumiem, tādējādi nodrošinot tūristus ar vajadzīgo informāciju jebkurā diennakts laikā.  Āra stendi Latvijā kļūst arvien populārāki un sniedz tūristiem lielisku iespēju iegūt nepieciešamo informāciju ārpus TIC darba laika, kā arī jebkurā sev vēlamā laikā. Pateicoties interaktīvajā stendā iebūvētai iekārtas dzesēšanas un apsildes sistēmai, stends lieliski darbosies dažādos klimatiskajos apstākļos.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Īstenots Valsts zivju fonda projekts28.07.2017

Pateicoties Zemkopības ministrijas Valsts zivju fonda atbalstam, Kokneses novada dome realizējusi projektu  Zivju resursu aizsardzības pasākumu efektivitātes uzlabošana Kokneses novada publiskajos ūdeņos.

Kopš 2015.gada pašvaldība arvien lielāku uzmanību pievērš zivju resursu aizsardzībai un, lai sekmīgāk veiktu kontroli visos laika apstākļos un diennakts stundās, projekta ietvaros papildināta materiāltehniskā bāze, iegādājoties digitālo nakts redzamības ierīci, LED tālās gaismas lukturi, kā arī specializētu ūdens aizsargapģērbu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Norit ģimenes krīzes centra “Dzeguzīte” ēkas atjaunošanas darbi03.07.2017

Projekta Nr. 4.2.2.0/16/I/002

Aprīļa sākumā tika uzsākti energoefektivitātes paaugstināšanas darbi ĢKC “Dzeguzīte” ēkai. Projekta ietvaros veic energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus Ģimenes krīzes centra "Dzeguzīte" ēkā Iršu pagastā, Kokneses novadā, tādējādi samazinot oglekļa dioksīda emisiju un siltumenerģijas patēriņu, uzlabojot ēkas vizuālo izskatu un iekļaušanos kopējā arhitektūras vidē.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Top bērnu rotaļu laukums Iršu pagastā01.06.2017

Drīz pēc mācību gada beigām Iršu bērni saņems sengaidītu dāvanu – jaunu, krāšņu rotaļu, vingrošanas un atpūtas laukumu pagasta centrā . Vieta atrasta īsti piemērota – abās pusēs laukumam ir Ģimenes krīzes centra „Dzeguzīte” ēkas, blakus gājēju celiņi – būs ērti piekļūt. Līdz šim laukums bija neizmantots, tukšs, uz tā tikai vienmuļš zāliens. Pirms gada, biedrības „Irsis” biedru pilnsapulcē, pārrunājot pagasta sadzīves vajadzības, izskanēja doma – pagasta centrā brīvā dabā nav piemērotas vietas aktīvai , sportiskai brīvā laika pavadīšanai bērniem kopā ar vecākiem . Un visi vienbalsīgi nolēma – jāraksta projekts, lai šī iecere varētu tikt īstenota.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Īstenots projekts par bērnu rotaļu laukuma izveidi Koknesē30.06.2017

Ir īstenots Kokneses novada domes projekts „Bērnu rotaļu laukuma izveide Koknesē”, Nr.13-04-LL20-L413201-000026. Projekta rezultātā Koknesē ierīkots bērnu rotaļu laukums - teritorijā pie Blaumaņa un Indrānu ielas uzstādītas jaunas, daudzveidīgas iekārtas - bērnu rotaļu pilsētiņa, tīkls – piramīda, divvietīgās šūpoles uz koka statņiem, karuselis, atsperšūpoles, mājiņa ar skaitīkļiem, kā arī divi soliņi atpūtai. Laukuma konstrukcijas ir speciāli veidotas dažāda vecuma bērniem (bet ne vecākiem par 12 gadiem), lai katrs atrastu sev tīkamu aktivitāti. Aicinām apmeklētājus pievērst uzmanību bērnu rotaļu laukuma kārtības noteikumiem, kas pieejami lapenē pie rotaļu laukuma. Noteikumos atrodama informācija par rotaļu laukuma elementu lietošanas ierobežojumiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Apstiprināts Valsts zivju fondā iesniegtais projekts31.05.2017

Zemkopības ministrija apstiprinājusi Kokneses novada domes iesniegto projektu „Zivju resursu aizsardzības pasākumu efektivitātes uzlabošana Kokneses novada publiskajos ūdeņos” Valsts zivju fonda finansējuma saņemšanai. Projekta mērķis ir uzlabot zivju resursu aizsardzības pasākumu kvalitāti Kokneses novada publiskajos ūdeņos, nodrošinot efektīvākus makšķernieku kontroles veikšanas apstākļus, ilgtermiņā vecinot zivju resursu ilgtspējīgu izmantošanu.

printēt Lasīt visu ziņu

Koknesē viesojas projekta partneri no Lietuvas un Jēkabpils29.05.2017

Aprīlī sadarbojoties četriem partneriem no Latvijas un Lietuvas ir uzsākts jauns Latvijas - Lietuvas programmas 2014-2020 finansēts projekts Nr.LLI-211 “Ilgtspējīgu tūrisma pakalpojumu attīstība un tūrisma infrastruktūras pieejamības uzlabošana” (AttractiveFORyou). Projekta vadošais partneris ir Kokneses novada dome, partneri - Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Rokišķu tūrisma un tradicionālās amatniecības informācijas un koordinācijas centrs un Pluņģes rajona pašvaldības administrācija. 17.maijā Koknesē notika pirmā projekta partneru tikšanās, kuras laikā tika plānotas kopīgās projekta aktivitātes, dalība projekta partneru pasākumos, maršrutu izveide, projekta budžeta plānošana, publicitātes nosacījumi u.c.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Iespēja jauniešiem apgūt jaunas prasmes un zināšanas29.05.2017

Ja tu esi jaunietis vecumā no 15-29 gadiem, kurš nestrādā, nemācās un neapgūst arodu, piesakies projektam “PROTI un DARI”! Projektu īsteno Kokneses novada dome sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru.

Mērķa grupa: jaunieši vecumā no 15 – 29 gadiem (ieskaitot), kuri nemācās un nestrādā, neapgūst arodu, nav reģistrēti NVA, vai ir reģistrēti NVA vismaz četrus mēnešus un pēdējo četru mēnešu laikā nav iesaistījušies NVA piedāvātajos pakalpojumos. Mērķa grupā ietilpst arī jaunās māmiņas, kuras nav darba attiecībās, un jaunieši, kuri neturpina mācības 10.klasē (nestrādā un neapgūst arodu).

printēt Lasīt visu ziņu

Apstiprināts projekts “Kultūrvēsturisko vērtību saglabāšana tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā – muzejā”25.05.2017

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu iecerēts veikt neliela  atpūtas dīvāna (sofas) restaurācijas darbus, kas izgatavots  20. gadsimta 20. gados un ir izcilu amatnieku darinājums, kas raksturo noteikta laika posma amatniecības iezīmes un labākos paraugus. Lai nodrošinātu koka mēbeles kvalitatīvu saglabāšanu, ir vajadzīga profesionālu speciālistu palīdzība. Sofas restaurācija nodrošinās tā ilglaicīgumu, sniegs apmeklētājiem priekšstatu par 20. gadsimta 20. – 30. gadu mēbeļu gatavošanas stilu un dizainu. 

Projekta mērķis: veikt muzeja eksponāta restaurācijas darbus, lai saglabātu kultūrvēsturisko mantojumu un nodotu nākamajām paaudzēm.

printēt Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top