Meža dienas 2019 Kokneses novadā23.09.2019

Latvijas Pašvaldību savienība apstiprinājusi Kokneses novada domes projekta pieteikumu "Meža dienas 2019" ietvaros. 2019. gadā Meža dienu ietvaros plānots iegādāties kokmateriālus, no kuriem tiks izgatavotas un uzstādītas koka kāpnes Kokneses parkā trīs dažādās vietās un vienām no kāpnēm margu vienā pusē. Jaunās kāpnes tiks uzstādītas vietās, kur savu laiku vecās kāpnes ir nokalpojušas un nolietojušās, un sākušas palikt apmeklētāju drošībai bīstamas.

Vienas no kāpnēm atradīsies pretī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolai, pa kurām iedzīvotāji, skolēni un bērni dodas pastaigās uz parku. Otras kāpnes tiks izvietotas Kokneses viduslaiku pilsdrupu teritorijā un vedīs uz laivu piestātni, un šīm kāpnēm vienā pusē paredzēta marga, pie kuras būs iespējams atbalstīties un pieturēties, jo krasts ir stāvs. Trešās kāpnes tiks uzstādītas Kokneses viduslaiku pilsdrupu daļā un vedīs uz krasta līniju, kur atrodas pilsdrupu ārējās sienas un divu upju - Pērses un Daugavas sateces vieta.

Kokneses parks tiek attīstīts kā nozīmīgs tūrisma objekts, bet daļa parkā esošo elementu  ir novecojuši un sāk palikt bīstami, tāpēc ir nepieciešama to nomaiņa pret jauniem vai atjaunotiem elementiem apmeklētāju drošības palielināšanai un vizuālā tēla uzlabošanai, lai tie labāk iederētos kopējā parka ainavā.

Kokneses novada domei piešķirtais finansējums ir 1000,00 euro. Projektu finansē Latvijas Pašvaldību savienība ar Lauku atbalsta dienesta finansējumu. Darbi tiks uzsākti šī gada septembrī un tiks pabeigti oktobrī.

 Informāciju sagatavoja:

Projektu vadītāja Ieva Rusiņa

Kokneses novada domes Attīstības nodaļa

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top