Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kokneses viduslaiku pilsdrupu apmeklētājiem jauni iespaidi, viesojoties Moku kambarī

17.07.2020

moku_kambaris.jpgeraf_logo.jpgViesojoties Koknesē, Kokneses viduslaiku pilsdrupu apmeklētāju uzmanību piesaista ne vien skaistā pilsdrupu ainava ar Daugavas un Pērses sateci, kas iekļauta elektroniskajā Latvijas ainavu dārgumu krātuvē, bet arī pils pagalmā atklātais akas un vēsturiskā bruģa atsegums, kā arī izstādītais moku rīks sieksta, gar kuru taka ved uz ierīkoto Moku kambari pils pagrabstāvā.

Kādreizējās pils pagrabstāva līmenī kā atgādinājums par viduslaikiem un šī laika skarbo vēsturi ir iekārtotais stilizētais Moku kambaris. Ikviens šeit parādītais moku rīks liek novērtēt laiku, kurā pašlaik dzīvojam – esam brīvi, netiekam sodīti par sīkiem, vainas nepierādītiem pārkāpumiem. 

Bet tālajos viduslaikos spīdzināšana un nāves sods bijusi pavisam ikdienišķa parādība. Moku kambarī aplūkojams moku krēsls, stiepšanas galds, važas, ķēdes un būris. Mūsdienu cilvēkam ātrajā ikdienas skrējienā šī vieta liek apstāties, izrauties no modernās dzīves priekšrocībām un aizdomāties, ka daudzu šausmu spēļu elementi un norises viduslaikos bija dzīves realitāte.

Ielūkoties Moku kambarī iespējams katru dienu pilsdrupu apmeklētāju paviljona darba laikā, bet izzinoša un atraktīva ekskursiju programma Moku kambarī pieejama ar iepriekšēju pieteikumu. Sīkāka informācija par piedāvātajiem pakalpojumiem un ekskursijām pieejama Kokneses tūrisma informācijas centrā vai mājas lapā www.visitkoknese.lv.  

Moku kambaris ierīkots,  īstenojot projektu Nr.5.5.1.0/17/I/005 "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā". Šī gada 1.jūlijā Koknesē uz kārtējo vadības un kontroles darba grupas sēdi pulcējās projekta partneri. Šī projekta ietvaros tiek atjaunoti 3 unikāli kultūras pieminekļi – Krustpils pils, Kokneses pilsdrupas un Ogres sanatorija. Atjaunotajos kultūras pieminekļos tiks izveidoti 7 jauni tūrisma pakalpojumi.

Sanāksmē no Jēkabpils pilsētas pašvaldības puses piedalījās Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola, Attīstības un investīciju nodaļas projektu vadītāja Inese Vītola, no Kokneses novada pašvaldības puses Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, Attīstības nodaļas vadītāja Anda Mikāla, Projektu vadītāja Ieva Rusiņa un Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Šmite, Ogres novada pašvaldību pārstāvēja Infrastruktūras veicināšanas nodaļas galvenais speciālists pielāgošanas klimata pārmaiņām jautājumos Edgars Pārpucis.

Projekta mērķis ir saglabāt, aizsargāt un attīstīt Daugavas krasta pašvaldību nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu – Krustpils pili, Kokneses viduslaiku pilsdrupas un sanatoriju "Ogre", attīstot esošās funkcijas, piedāvāt jaunradītus pakalpojumus kultūras un dabas mantojuma objektos.

Projekta kopējās izmaksas ir 4 246 679,80 euro, t.sk. attiecināmās izmaksas ir 1 764 705,89 euro, no tām 78,9% jeb 1 392 352,96 euro ir Eiropas Reģionālā fonda finansējums. Valsts budžeta dotācija pašvaldībām 66 176,44 euro, pašvaldību līdzfinansējums 198 529,46 euro.

Projekta īstenošanas laiks: 2018.gada 6.aprīlis līdz 2020.gada 30. septembris.

 Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr. +371 651612 96, mob.29275412

www.visitkoknese.lv

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top