Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/projekti/istenotas_meza_dienas_2019_kokneses_novada
Drukas datums: 03:40:38 03.06.2020

Īstenotas “Meža dienas 2019” Kokneses novadā18.10.2019

Latvijas pašvaldības "Meža dienās 2019" turpina tradīciju (2016-2019) - padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem un/vai mazo koka arhitektūras objektu izvietošanu parkos. Kokneses novada dome šogad piedalījās ar koka objektu – oša un skujkoka kāpņu izgatavošanu un uzstādīšanu Kokneses parka un viduslaiku pilsdrupu teritorijā.

Jaunās koka kāpnes atrodas pretī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolai, Kokneses viduslaiku pilsdrupās pretī lielgabalam un priekšpils daļā uz laivu piestātni. Kāpnes tika uzstādītas vietās, kur savu laiku iepriekšējās kāpnes bija nokalpojušas un nolietojušās, rezultātā uzlabota parka un viduslaiku pilsdrupu apmeklētāju drošība. Kopā izgatavotas un uzstādītas trīs koka kāpnes, bagātinot un izkrāšņojot Kokneses parka ainavu ar praktiskiem un vizuāli pievilcīgiem vides elementiem.

Kokneses parks tiek attīstīts kā nozīmīgs tūrisma objekts, tomēr daļa parkā esošo elementu  ir novecojuši, tāpēc nepieciešama pakāpeniska to nomaiņa pret jauniem vai atjaunotiem elementiem apmeklētāju drošības palielināšanai un vizuālā tēla uzlabošanai, lai tie labāk papildinātu parka veidolu.

"Veļu vakara" pasākuma ietvaros 19.oktobrī koka kāpnes tiks svinīgi atklātas, kā arī tiks sniegti vērtīgi padomi, kā labāk uzturēt un saglabāt objektus no koka, lai tie ilgāk kalpotu un labi izskatītos. Pasākumā piedalīsies Kokneses novada domes un Tūrisma informācijas centra pārstāvji, kā arī folkloras kopa “Urgas” un folkloras kopas no Jelgavas, Ogres, Pakrojas un Rokišķu reģioniem. Laipni aicinātas pasākumā piedalīties ģimenes ar bērniem!

Projektu finansēja Latvijas Pašvaldību savienība ar Lauku atbalsta dienesta finansējumu 1000,00 euro apmērā.

 Informāciju sagatavoja:

Projektu vadītāja Ieva Rusiņa

Kokneses novada domes Attīstības nodaļa