Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/projekti/ilmara_gaisa_kokneses_vidusskolas_un_bebru_pamatskolas_skoleni_macibu_vizite_apmekle_zinatkares_centru_zinoo_un_latvijas_nacionalo_biblioteku
Drukas datums: 13:56:33 27.11.2020

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas un Bebru pamatskolas skolēni mācību vizītē apmeklē zinātkāres centru ZINOO un Latvijas Nacionālo bibliotēku06.06.2018

2018.gada 23.maijā Bebru pamatskolas un 31.maijā Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas skolēni apmeklēja zinātkāres centru “ZINOO” un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Zinātkāres centrā “ZINOO” skolēniem tika dota iespēja apmeklēt interaktīvas un izglītojošas nodarbības. Nodarbību mērķis bija  praktiski atspoguļot inženierzinātņu spektru un ieinteresēt jauniešus apgūt kādu no inženierzinātņu nozarēm.

Nodarbības tēma – Zemestrīce. Mūsdienās, ceļot jaunas ēkas, tiek ļoti rūpīgi analizētas to konstrukcijas, lai tās spētu izturēt dažādus laika apstākļus, ugunsgrēkus un dabas katastrofas. Nodarbības laikā tika uzbūvēti torņi pēc dotajiem parametriem un pārbaudīta to izturība, simulējot zemestrīces sākšanos, kā arī tika rādīt interaktīvs priekšnesums ar ūdeni, gaisu un uguni. Bija iespēja pārliecināties par zināmu vielu neparastajām īpašībām un veikti eksperimenti ar aukstām gāzēm.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā skolēni izgāja ekskursijā pa bibliotēkas ēku un piedalījās  izglītojošā nodarbībā “Grafiskā darbnīca”.

Darbnīcas laikā dalībnieki iepazīnās ar bostonpreses vēsturi un darbības principiem. Attīstot radošumu, trenējot precizitāti un pacietību, katrs skolēns izveidoja savu augstspieduma iespiedformu jeb klišeju, kuru nodarbības beigās varēja nodrukāt.

Brauciens tika finansēts  Eiropas Sociālā fonda projekta Nr .8.3.32.2/16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros. Brauciens tika piedāvāts 4 – 9 klašu skolēniem, kuri apmeklē vienu no projektā izveidotajiem pulciņiem.

Projekta mērķis ir nodrošināt Latvijas izglītības pakalpojumu daudzveidību, kas balstīti uz individuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu vispārējās izglītības iestādēs, tādējādi uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus.

Informāciju sagatavoja:

Anda Mikāla,

Kokneses novada domes

Attīstības nodaļa