PII "Gundega" noslēdzies eTwinning projekts "Ekomūzika"07.06.2017

Projekts "Ekomūzika" norisinājās no 2014.gada septembra līdz decembrim eTwinning ietvaros, kas ir Eiropas skolu sadarbības tīkls. Tā dalībvalstis bija Latvija, Somija un Igaunija, kontakti tika dibināti starp pirmsskolas izglītības iestādēm. Projekta mērķis bija izgatavot dažādus pašdarinātus instrumentus no dabas un otrreizēji lietojamiem materiāliem, dalīties ar idejām, ievietot prezentācijas, foto un video www.etwinning.net mājaslapā, gūt papildus zināšanas par apkārtējo vidi, dabas saudzēšanu, kā arī padziļināt muzikālās prasmes un iemaņas. Projektā "Ekomūzika" piedalījās PII "Gundega" grupas "Kamenīte" audzēkņi.

Rudenī projekts sākās ar ceļojumu dabā, kad kopā ar bērniem pētījām – kādus izejmateriālus instrumentu pagatavošanai varam atrast tuvākajā apkārtnē. Pielāgojām dabas materiālus skaņu radīšanai un muzicēšanai, piemēram, čiekurus, kastaņus,akmentiņus, Daugavas krastā izskalotos kociņus utt... Tad sākās skaņu rīku darināšanas process, tapa - kastaņzvārguļi, niedru slotiņas, kļavu lapu pušķi, dažādi marakasi, skanošās stikla pudeles, čaukstošie maisiņi, peļu marakasi, linoleja apļi, dažādas bungas,mazie zvārgulīši utt... Instrumentu gatavošanā tika iesaistīti arī vecāki "Vecāku radošajā darbnīcā", paldies Marijas Černovas, Kristiāna Krista Andersona, Luīzes Vasiļevskas un Ričarda Jakubovska mammām par atsaucību. Kopā pagatavojām 18 pirkstu bungas.

Jauka sadarbība izveidojās ar igauņu kolēģēm Margit no Rakveres un Ruth no Tallinas. Pie igauņu bērniem aizceļoja divas pašdarinātas peļu ģimenes (marakasi), Skrīveru gotiņas un "Rūķu našķi". Grupas "Kamenīte" audzēkņi ar lielu interesi piedalījās vēstules rakstīšanā. Protams, vēl lielāks prieks bija saņemt paciņas no Igaunijas. Sūtījums no Tallinas atceļoja 16. decembrī, kad notika grupas Ziemassvētku pasākums, kas bija projekta noslēdzošais koncerts.

Janvārī eTwinning Nacionālais atbalsta dienests projektu "Ekomūzika" apbalvoja ar Kvalitātes sertifikātu. Mūzikas nedēļā, kas mūsu iestādē norisinājās no 16.-20. februārim Kvalitātes sertifikāti tika pasniegti arī grupas "Kamenīte" audzēkņiem.

Liels paldies par veiksmīgo sadarbību grupas "Kamenīte" skolotājām Ingai Skrebelei un Kristīnei Reinikai. Paldies par atbalstu PII "Gundega" vadītājai Ritai Gabaliņai un vadītājas vietniecei mācību darbā Inai Požarskai.

PII "Gundega" mūzikas skolotāja Marija Vilde

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top