faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Metenim novēl sportisku garu!

06.02.2014

Meteņi ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki, kurus svin pašā ziemas vidū - 45 dienas pēc Ziemassvētkiem. Šī diena ir pagrieziena brīdis no ziemas uz pavasari, visas izdarības vērstas, lai veicinātu auglību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Danču diena „Bitītē”

15.01.2015 kur : Bitīte, pirmsskolas izglītības iestāde

Ar Teņa dienu sākas ziemas vidus un var sākt jau skatīties uz pavasara pusi. Arī pirmsskolas izglītības iestādes ,,Bitīte' 'bērni 15.janvāra pēcpusdienā dancoja un dziedāja, cieši turoties rindā viens aiz otra, jo ticējumi vēsta - šajā dienā daudz jādanco! Mēs šo dienu dēvējam par ,,Danču dienu''!

PII „Bitīte” informācija

25. marts pirmsskolas izglītības iestādē ,,Bitīte”

25.03.2014 - 25.03.0214

25. marta rītā pirmsskolas izglītības iestādes ,,Bitīte” 2., 3. un 4. grupas bērni kopā ar skolotājām un darbiniekiem pulcējās zālē uz neparastu vēstures stundu, kurā bērnudārza vadītāja Antoņina Midega dalījās atmiņās par pārdzīvoto pirms 65 gadiem - 1949. gada 25. martā. Šajā dienā no Latvijas uz Sibīriju un Tālajiem Ziemeļiem sākās daudzu tūkstošu Latvijas iedzīvotāju moku ceļš.

Antoņina Midega pastāstīja: ,,Tajā brīdī, kad manu ģimeni izveda no Atašienes pagasta, es biju maza meitenīte, man bija divi gadi un četri mēneši. Atceros, kā vilciena vagonā svešs onkulis man iedeva ābolu. Tik lielu, smaržīgu un garšīgu ābolu es vairs neesmu ēdusi. Šī ābola smarža un brūnas ābeļu lapas mani sagaidīja rudenī, kad atgriezos Latvijā pēc pieciem gadiem...

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Draugu nedēļa

14.02.2014 kur : Bitīte, pirmsskolas izglītības iestāde

14. februāris tiek atzīmēts kā Svētā Valentīna diena. Šī diena ir mīlestības svētki, kurā pieņemts vienam otru pārsteigt ar apsveikumiem un mīļiem niekiem. Bērnudārzā „Bitīte” 4. grupas bērni šo dienu sauc par Draugu dienu un tai gatavojas visu nedēļu. Bērni radīja sirsnīgas aplikācijas, zīmējumus, izšuva sirsniņas un iepazinās ar daiļdarbiem par draudzību. Rezultātā arī paši kļūva draudzīgāki, labsirdīgāki un izpalīdzīgāki. Uz jautro ballīti „Sirsniņdienas mikslis” bērni ieradās uzvelkot kādu apģērba elementu sarkanā krāsā, kuru nodemonstrēja ejot pa „mēli”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Sveču un svečturu izstāde PII „Bitīte”

02.02.2014 kur : Bitīte, pirmsskolas izglītības iestāde

Februāri dēvē par Sveču mēnesi un 2. februārī svin Sveču dienu. Sveču dienas paraža - sveču liešana, lai tās gaiši degtu.

Pirmsskolas izglītības iestādē ,,Bitīte” laikā no 3. - 7.februārim bija aplūkojama sveču un svečturu izstāde, kuru izveidoja ar bērnu vecāku un darbinieku līdzdalību. 3.februārī izstādi svinīgi atklāja apmeklētājiem. Tajā bija apskatāmas dažādu formu, krāsu, faktūru un materiālu sveces - bišu vaska, figūrveida, peldošās, želejveida, smaržīgās u.c.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Teņa danči "Bitītē"

21.01.2014 kur : Bitīte, pirmsskolas izglītības iestāde

Dej mani jērēni, Dej sivēnēni; Ij es pati deju, Tenīsiņa vakarā. Bebru pagasta pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" 16. janvārī par godu cūku aizbildnim un sargātājam Tenim, svinēja Teņa dienu.

Šīs dienas gaviļnieks ir ne tikai cūku aizgādnis, bet arī citu sīko mājlopu sargs. Viens no Teņa dienas ticējumiem latviešu folklorā vēsta, ka šajā dienā visiem jādejo, lai nākamajā gadā būtu žirgti sivēni. Teņa dančus dancoja visas grupiņas, vēl lustīgākai noskaņai „Bitītes" bērniem pievienojās Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas 1.klases skolēni ar skolotāju Sanitu Šiballo. Mūzikas pavadībā bērni izdancojās no sirds - viena no daudzajām latviešu tautas gadskārtu tradīcijām aizvadīta godam!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Veicināšanas balva Putras programmā02.12.2013

Bebru internātvidusskolas skolēni un PII ''Bitīte'' audzēkņi septembra mēnesī piedalījās projektā Putras programma skolās (bērnudārzos), tā īstenotāji bija aģentūra ''Precipio Konsultācijas'', kuri aktīvākajām klasēm (grupām) solīja veicināšanas balvas.

Novembra pēdējā nedēļā abi kolektīvi saņēma Pateicības rakstus un papildus balvas - putras paciņas - par aktīvu dalību Putras programmā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top