faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Pateicības koncertā sirsnība un prieks06.06.2018

Nāc, nākdama, vasariņa, Visi bērni tevi gaida. Tevi gaida atnākot, Mani lielu izaugot. /L.t.dz./ Un tā gads aiz gada. Šogad PII "Bitīte" izaugušas lielas sešas mazās bitītes, kuras uzsāks lielo dzīves lidojumu, lidojumu uz skolu un tālāk…

Maija mēnesis atnāca ar saspringtu darbu, ar svētku prieku, arī ar nedaudz skumju noskaņu. Bērnības slieksnis ir pārkāpts.

24. maijā notika par tradīciju jau kļuvušais Pateicības koncerts, kurā bērni ar dziesmām, dejām, dzejoļiem, mazām pašu gatavotām piemiņas veltēm teica paldies visiem PII "Bitīte" darbiniekiem par lielo sirds mīlestību, iejūtību, sapratni, gudrību, kas ir palīdzējis mazajām bitītēm izaugt. Arī vecāku paldies – skaistajos ziedos. Kad nopietnie vārdi izskanēja, kopā tika baudīta bērnudārza darbinieku sarūpētā torte, bet pēc tam bērni brīvā gaisotnē ļāvās dziesmu un deju priekam. Pasākuma noslēgumā abpusēji izskanēja: "Paldies, ka Jūs esiet!"

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Māmiņu diena "Bitītē"14.05.2018

Lai stiprinātu dzimtas, kurās dzīvo mūsu pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" bērni, jau 26.aprīlī organizējām pasākumu vecvecākiem "Ar mīļumu sirdī…"

Šajā dabas ziedēšanas laikā – maija otrajā svētdienā svinējām Mātes dienu. Gaidot svētkus, bērni ar prieku un centību gatavoja pārsteigumu – nelielu dāvaniņu, lai iepriecinātu savu vismīļāko, vislabāko, visskaistāko māmiņu pasaulē. Tika veidota  māmiņu portretu galerija. Katra grupiņa aicināja savas māmiņas uz nelielu koncertu. Raits deju solis, dziesmas, mazi un mīļi dzejolīši skanēja no sirds uz sirdi. Pēc svētku koncerta  visi labprāt iemūžināja mīļuma mirkļus fotogrāfijās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (22)

Cūkmens ciemojas "Bitītē"02.05.2018

Saulainajā 2. maija rītā PII "Bitīte" pagalmā ieripoja "džipiņš"ar raibām reklāmām par Cūkmenu. Jums radīsies jautājums, kas tas ir  Cūkmens? Viņš kādreiz bija cilvēks, bet reiz izmeta atkritumus mežā un pārtapa par cūku. Tad saprata, ka mēslot ir kaitīgi ne tikai pašam, bet arī mežam un dzīvniekiem un kļuva par tīra meža aizstāvi, kurš ikdienā rūpējas, lai Latvijas daba būtu tīra no atkritumiem.  

Cūkmena kungs bija ieradās mūsu "Bitītē", lai pārliecinātos par bērnu zināšanām, novadītu eksāmenu ekoprogrammā "Cūkmena detektīvi" ietvertajiem jautājumiem un izsniegtu Diplomus par aktīvu līdzdalību meža netīro noslēpumu atklāšanā. Ekoprogrammu "Cūkmena detektīvi " organizē AS "Latvijas Valsts meži", un šajā programmā piedalās apmēram 5000 izglītojamo. PII "Bitītes " 4.grupas bērni divu gadu garumā apguva šo programmu,  katru gadu veicot noteiktus uzdevumus: jāiesēj eglītes sēkliņa un jāizaudzē stāds, jāveic pārgājieni dažādos gadalaikos ar noteiktu uzdevumu, jāpārveido zeķes, kas atbilst visām maņām, jāiemācās Cūkmena deja, dziesma un vēl daudz dažādu uzdevumu. Cūkmena detektīviem jāatklāj mežā labais un sliktais, lai Latvijas daba kļūtu zaļāka.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Vecvecāku diena "Bitītē"27.04.2018

Ar pavasara gaistošajām smaržām, puķu ziedēšanu un lapu plaukšanu dabā ir sācies  pavasaris. Šajā pavasarīgajā laikā, 26.aprīļa pēcpusdienā, pirmsskolas izglītības iestādes "Bitītē" bija gaidīti mīļi ciemiņi.

Pa taciņu nāk vecmamma ar opīti, moži, mazliet norūpējušies, tomēr smaidīgi. Kas ir vecmāmiņa un vectētiņš? Vecmāmiņa ir maza meitenīte, vectētiņš ir mazs zēns, kuri kopš zināma brīža tapuši sirmi. Viņi labāk par jebkuru citu izprot mazus bērnus un vislabāk prot jokoties. Pasākumā pirmais priekšnesums - darbinieku dziedāta dziesma "Sidrabota roze’" vecvecākus aizkustināja līdz sirds dziļumiem. Vadot koncertu, skolotāja Linda Ādamsone  starp grupu priekšnesumiem lasīja bērnu stāstus par savu omīti un opīti. Šie mazbērnu stāsti iepriecināja ikvienu, jo pateikti mīļi un no sirds.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

PII "Bitītē" bērni apguvuši "Džimbas drošības programmu”18.04.2018

17. aprīlī Bebru pagasta PII "Bitīte" 4. grupas bērni posās noslēguma pasākumam - mazajam izlaidumam "Džimbas drošības programma", jo vairākās nodarbībās tika apgūtas tēmas par bērnu drošību ģimenē un sabiedrībā. Interesanti un atraktīvi nodarbības vadīja Daiga Andersone, kura nodibinājumā "Centrs Dardedze" apguvusi apmācību - preventīvās metodes vardarbības pret bērnu novēršanai "Džimbas deviņu soļu drošības programmā".  4. grupas bērni iepazina šādas tēmas: "Esi sveicināts –mani sauc Džimba", "Drošība", "Mans ķermenis", "Emocijas", "Pieskārieni", "Bīstamie cilvēki", "Satikties ar svešinieku", "Noslēpumi", "Mani palīgi".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (24)

Lieldienu jampadracis04.04.2018

3. aprīļa rīts pārsteidza ar aukstu vēju un sniega segu, bet pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" bērni zālē pulcējās uz sportisko "Lieldienu Jampadraci". Arī Lieldienu zaķis bija solījis ierasties, bet aizkavējās ceļā, jo noteikti bija noguris pēc lielajiem Lieldienu darbiem. Pēc brīža pavasara svētku galvenais svinētājs (skolotāja I.Atraste)  bija klāt ar dažādiem bērniem veltītiem uzdevumiem. Viņš gribēja pārliecināties kā mazie Lieldienu gaidītāji apguvuši skriešanas un soļošanas iemaņas,  pamatkustību prasmes - lēkšanu, rāpošanu, mešanu, nešanu, orientēšanos laukumā, māku nostāties komandās, līnijās, aplī, ievērot noteikumus kustību rotaļās. Lieldienu zaķa ciemošanās mērķis bija radīt pozitīvu attieksmi pret kustību veidiem.

Par piedalīšanos jautrajā jampadracī bērni saņēma medaļas un šokolādes  oliņas, kā arī sekoja pārsteigums bērnudārza pagalmā. Pārraudzības trušu audzēšanas saimniecības "Karlīna" saimnieks Silvars Dumpis bija ieradies ar savu šķirnes trušu saimi. Bērni izrādīja lielu interesi par garaušiem, katrs vēlējās noglāstīt un labprāt mazu trusīti arī iegādāties savā saimniecībā. Trušu saimnieks Silvars pastāstīja ar ko trušus drīkst barot un ko nedrīkst dot. Viņš atgādināja, ka vispirms ir jārūpējas un  jāmīl šis pūkainais dzīvnieciņš, tad arī viņiem labi klāsies.

 Paldies Silvaram Dumpim un Līgai Lipenītei par iespēju aplūkot tīršķirnes trušus! Ja vēlaties kopā ar bērniem vairāk izzināt par trušiem, tad dodieties uz Pļaviņu novada Vietalvas pagasta "Karlīnām"!

Paldies vecāku padomes  priekšsēdētājai Daigai Andersonei par sagādāto pūkaino pārsteigumu!

PII "Bitīte" informācija

 

 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

"Bitītē" svin Teātra dienas 2018 04.04.2018

No 26. marta līdz Zaļajai ceturtdienai Bebru pagasta pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" norisinājās "Teātra dienas 2018". Katru dienu viena grupa noformēja dekorācijas un rādīja teātra izrādi, kurā katrs bērns iejutās savā tēlā. Mūsu mazo aktieru sniegumā redzējām šādas ludziņas: visjaunākā grupiņa rādīja "Kaķēna puķu dārzs", 2. grupa mums dāvāja izrādi ,"Eža puķe", 3. grupas aktieri bija izvēlējušies iestudēt "Rūķu brīnumkoku", bet 4. grupa "Kā zaķēni olas krāsoja". Ludziņas tika papildinātas ar dziesmām un dejām. Mazo aktieru jaukais sniegums nonāca līdz skatītāju sirdīm – bērniem, skolotājām un vecākiem.

Teātra dienās bērni rod pozitīvas emocijas un prieku. Dramatizācija veicina izteiksmīgas runas veidošanu, kā arī vārdu krājuma paplašināšanu, iztēles un radošās spējas. Ludziņu iestudēšana pirmsskolas vecuma bērniem ne tikai attīsta valodu, prasmi veidot dialogu un runāt izteiksmīgi, bet arī ludziņu  saturs māca būt drosmīgiem, godīgiem, izpalīdzīgiem, labsirdīgiem un mīļiem. 

Teātra dienu pasākumi sasaucās ar Lieldienu svētku noskaņu. Paldies visām skolotājām par darbu!

PII "Bitīte" informācija

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top