"Bitītes" ciemos pie bitītēm05.06.2019

21.maijā pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" saime devās apmeklēt Latvijas Biškopības Vēstures muzeju Vecbebros. Muzeju apmeklēja visu grupu bērni dažādos laika posmos, lai izzinātu kukaiņu - bitītes dzīvi. Muzeja vadītāja  Anita Svoka ar smaidu  sagaidīja mazos apmeklētājus, jo viņa zina, ka no stāstījuma par bišu dzīvi bērni vienmēr iegūs  jaunas zināšanas. Zināms, ka  biškopja arods ir viens no senākajiem Latvijā. Bērniem radās liela interese par dravinieka darba tērpu, bišu stropiem, kā bišu stropu jumtiņus novietot pēc krāsošanas. Sekoja arī daudz un dažādu jautājumu. Bite nekad nedzīvo viena, bet bišu saimē. Tā vāc augu nektāru un ziedputekšņus, ko pārstrādā medū un bišu maizē. Nogaršojot ziedputekšņus, bērni izrādīja dažādas emocijas. Bites savā starpā sazinās dejojot. Cik tas ir interesanti! Izrādās, ka darba bitei pienākumi ir atkarībā no vecuma, kā arī  lapsenes un skudras ir bitei radinieki.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Mana ģimene ir mana mīļā sirsniņa15.05.2019

Šajā gadā, savienojot skaistos svētkus - Mātes dienu un Ģimenes dienu, pirmsskolas izglītības iestādes "Bitītes" kolektīvs 10. maijā posās lielam pasākuma koncertam Vecbebru tehnikuma lielajā zālē. Visu grupu bērni aicināja savus mīļos: mammu, tēti, opi, omīti, krustmāti, krusttēvu,  brāļus un māsas uz svētku koncertu "Mana ģimene ir mana mīļā sirsniņa". Skatītāju piepildītajā un labu emociju pārpilnajā zālē klātesošos uzrunāja Bitīte (Dzintra Stārastiņa) un Mārīte (Lauma Rudzone). Abu draudzeņu darbiņus un stāstus savās dziesmās, dejās un dzejoļos palīdzēja parādīt visu grupu bērni.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Lieldienu zaķis apciemo draugus "Bitītē"29.04.2019

Saulīte rotājas un siltie saules stari sasilda visu pasauli. Putni skanīgi dzied un vītero, pāri Bebru pagastam spārnus vēzējot pārlido zosu bari. 24.aprīļa rītā pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" apkārtnē rosījās veikls zaķis. "Bitītes" bērni stāsta: "Tikai Ceturtajās Lieldienās pie mums ciemojas košais Lieldienu zaķis!" Sportiski veiklais zaķis visus bērnus aicināja uz jampadraci, uzdodot dažādus uzdevumus. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Sadzied un sadanco Vecbebros15.04.2019

Sanāks kopā draudziņi,

Dziesmiņas dziedās, skaļi smies,

Mazajām kājelēm dancīti skries.

Klāt pavasaris! Tikko aizvadīts gadskārtējais pirmsskolu izglītības iestāžu koncerts. Pirmsskolas izglītību Kokneses novadā var apgūt PII "Gundega", Kokneses internātpamatskolā - attīstības centrā, Pērses sākumskolas pirmsskolas grupās, PII "Bitīte". Bērni un pieaugušie no šīm mācību iestādēm šajā gadā pulcējās Vecbebros, lai uz lielās tehnikuma skatuves izdziedātu, izdejotu un izspēlētu pavasari. 10. aprīlī  Vecbebru tehnikuma kompleksa telpās visus māksliniekus sagaidīja pirmie pavasara vēstneši, kas modušies no ziemas miega: vardīte (skolotāja N.Mateša) un bitīte (I.Atraste). Lai izjustu kopību ar koncerta vadītājiem, bija iespēja fotografēties lielajā foto rāmī "Mūsos katrā dārgums mīt…". Un tad jau pēc nelielas iesildīšanās skanēja koncerta atklāšanas kopdziesma "Sanāks kopā draudziņi" (M.Bičukas vārdi un mūzika). Katram kolektīvam bija jāsagatavo trīs priekšnesumi. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

PII "Bitītes" bērni "Zaļās jostas" reģionālajā konkursa skatē03.04.2019

Saulainajā 2. aprīļa rītā pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" 3. un 4.grupas izveidotā "Dabas komanda" devās uz Rēzeknes 4. vidusskolu, lai piedalītos "Zaļās jostas" rīkotā konkursa "Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai" Latgales reģionālajā konkursa skatē. Šoreiz konkursantiem bija jāprezentē videi draudzīgi un stilīgi veidoti maisiņi.

Kopā ar mums brauca arī Pļaviņu novada PII "Jumītis" grupas "Magonīte" komanda. Konkursu vērtēja žūrija: Ogres valsts tehnikuma Dizaina un Mākslas nodaļas pasniedzēja Baiba Astra, Valsts Izglītības satura centra Vispārējās izglītības departamenta nodaļas vadītājas vietniece Liene Zeile, otrreizējo izejmateriālu somu dizainere un zīmola 3windknots radītāja Sigita Trukšāne,  biedrības "Latvijas Zaļā josta" projektu direktore Aija Caune, Rēzeknes pārvaldes izglītības speciāliste. Konkursa darba prezentācijā visi dalībnieki tika iepazīstināti ar "DABAS KOMANDU" un tās moto. Pastāstījām no kāda materiāla izgatavots stilīgais, interesantais auduma maiss, atraktīvi demonstrējam somas un maisiņu  pielietojumu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

"Bitītes" bērni ir par tīru Latviju22.03.2019

Sauklis –"Tīrai Latvijai", atbilst tam, ko vēlas ikviens no mūsu pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" bērniem. Mazie dabas pētnieki ar aizrautību iepriekšējos gados darbojās "Cūkmena" programmā, lai padarītu mūsu apkārtni tīrāku un videi draudzīgu.  Uzzinot par "Zaļās Jostas" rīkoto  konkursu "Es, sāku ar sevi - Tīrai Latvijai!", bērni ar lielāko prieku vēlējās tajā piedalīties. 3.un 4. grupas izglītojamie kopā ar skolotājām radoši domāja un plānoja, kā varētu izgatavot videi draudzīgus, ērtus un stilīgus maisiņus. Nolēma tos gatavot no dažāda veida audumiem. Uzdevums nebija no vieglajiem, jo bija jāmēra, jāgriež, jāšuj, jāpin, jālīmē ar karsto līmi, bet mazajiem pirkstiņiem tas bija pa spēkam. Pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” bērniem un kolektīvam "Dabas komanda" prezentēja savus gatavotos maisiņus, kuri paredzēti dažādiem pārtikas produktiem un precēm. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (23)

Aicina pieteikt bērnus pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" Bebru pagastā05.03.2019

Pirmsskolas izglītības iestāde "Bitīte" aicina vecākus pieteikt bērnus, kuri neapmeklē bērnudārzu. Bērnus uzņem pieteikšanās secībā, vietu skaits ierobežots.

Iesniegumus pieņem katru dienu no plkst.9:00-16:00 Kokneses novada Bebru pagasta pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte".

Tālrunis uzziņām: 65164242

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top