faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

PII "Bitītē" bērni apguvuši "Džimbas drošības programmu”18.04.2018

17. aprīlī Bebru pagasta PII "Bitīte" 4. grupas bērni posās noslēguma pasākumam - mazajam izlaidumam "Džimbas drošības programma", jo vairākās nodarbībās tika apgūtas tēmas par bērnu drošību ģimenē un sabiedrībā. Interesanti un atraktīvi nodarbības vadīja Daiga Andersone, kura nodibinājumā "Centrs Dardedze" apguvusi apmācību - preventīvās metodes vardarbības pret bērnu novēršanai "Džimbas deviņu soļu drošības programmā".  4. grupas bērni iepazina šādas tēmas: "Esi sveicināts –mani sauc Džimba", "Drošība", "Mans ķermenis", "Emocijas", "Pieskārieni", "Bīstamie cilvēki", "Satikties ar svešinieku", "Noslēpumi", "Mani palīgi".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (24)

Lieldienu jampadracis04.04.2018

3. aprīļa rīts pārsteidza ar aukstu vēju un sniega segu, bet pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" bērni zālē pulcējās uz sportisko "Lieldienu Jampadraci". Arī Lieldienu zaķis bija solījis ierasties, bet aizkavējās ceļā, jo noteikti bija noguris pēc lielajiem Lieldienu darbiem. Pēc brīža pavasara svētku galvenais svinētājs (skolotāja I.Atraste)  bija klāt ar dažādiem bērniem veltītiem uzdevumiem. Viņš gribēja pārliecināties kā mazie Lieldienu gaidītāji apguvuši skriešanas un soļošanas iemaņas,  pamatkustību prasmes - lēkšanu, rāpošanu, mešanu, nešanu, orientēšanos laukumā, māku nostāties komandās, līnijās, aplī, ievērot noteikumus kustību rotaļās. Lieldienu zaķa ciemošanās mērķis bija radīt pozitīvu attieksmi pret kustību veidiem.

Par piedalīšanos jautrajā jampadracī bērni saņēma medaļas un šokolādes  oliņas, kā arī sekoja pārsteigums bērnudārza pagalmā. Pārraudzības trušu audzēšanas saimniecības "Karlīna" saimnieks Silvars Dumpis bija ieradies ar savu šķirnes trušu saimi. Bērni izrādīja lielu interesi par garaušiem, katrs vēlējās noglāstīt un labprāt mazu trusīti arī iegādāties savā saimniecībā. Trušu saimnieks Silvars pastāstīja ar ko trušus drīkst barot un ko nedrīkst dot. Viņš atgādināja, ka vispirms ir jārūpējas un  jāmīl šis pūkainais dzīvnieciņš, tad arī viņiem labi klāsies.

 Paldies Silvaram Dumpim un Līgai Lipenītei par iespēju aplūkot tīršķirnes trušus! Ja vēlaties kopā ar bērniem vairāk izzināt par trušiem, tad dodieties uz Pļaviņu novada Vietalvas pagasta "Karlīnām"!

Paldies vecāku padomes  priekšsēdētājai Daigai Andersonei par sagādāto pūkaino pārsteigumu!

PII "Bitīte" informācija

 

 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

"Bitītē" svin Teātra dienas 2018 04.04.2018

No 26. marta līdz Zaļajai ceturtdienai Bebru pagasta pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" norisinājās "Teātra dienas 2018". Katru dienu viena grupa noformēja dekorācijas un rādīja teātra izrādi, kurā katrs bērns iejutās savā tēlā. Mūsu mazo aktieru sniegumā redzējām šādas ludziņas: visjaunākā grupiņa rādīja "Kaķēna puķu dārzs", 2. grupa mums dāvāja izrādi ,"Eža puķe", 3. grupas aktieri bija izvēlējušies iestudēt "Rūķu brīnumkoku", bet 4. grupa "Kā zaķēni olas krāsoja". Ludziņas tika papildinātas ar dziesmām un dejām. Mazo aktieru jaukais sniegums nonāca līdz skatītāju sirdīm – bērniem, skolotājām un vecākiem.

Teātra dienās bērni rod pozitīvas emocijas un prieku. Dramatizācija veicina izteiksmīgas runas veidošanu, kā arī vārdu krājuma paplašināšanu, iztēles un radošās spējas. Ludziņu iestudēšana pirmsskolas vecuma bērniem ne tikai attīsta valodu, prasmi veidot dialogu un runāt izteiksmīgi, bet arī ludziņu  saturs māca būt drosmīgiem, godīgiem, izpalīdzīgiem, labsirdīgiem un mīļiem. 

Teātra dienu pasākumi sasaucās ar Lieldienu svētku noskaņu. Paldies visām skolotājām par darbu!

PII "Bitīte" informācija

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Ziemas olimpiskās spēles "Bitītē"21.02.2018

Februāra vidū, kad ārā ir īsts ziemas gars un priecē sniega sega, bet sporta pasaulē visi dzīvo ziemas olimpisko spēļu zīmē, arī mēs pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" aktīvi sekojam līdzi sporta notikumiem. Protams, ka turam īkšķus par mūsu sportistiem, bet visvairāk par mūsu bijušo audzēkni Patrīciju Eiduku. Tieši šajā laikā arī pie mums tika organizētas "ziemas olimpiskās  spēles", lai izjustu svētku un sacensību garu. Spēlēs piedalījās visu vecuma grupu dalībnieki un kā jau svētkos – sākām ar svētku gājienu un uzrunu visiem dalībniekiem. Sekoja dažādu uzdevumu izpildīšana: tīrījām piesnigušos ceļus, vedām sporta somu, sporta ekipējumu un nesām olimpisko lāpu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)

"Bitītē" svin draugu dienu15.02.2018

Mūsu pirmsskolas izglītības iestādē "Bitītē" 14.februārī  noritēja Draugu diena. Skolotājas bieži mēdz pārrunāt ar bērniem draudzības  un draugu, labu vārdu un darbu nozīmi mūsu dzīvē,  bet šajā dienā draudzēšanās noritēja jautri un līksmi. Arī pašu mazāko bērnu vidū tika meklēti draugi: "Es tev draugs un tu man draugs, apkārt viss tik skaists un jauks."

 Priekšpusdienā  3. un 4. grupas bērni pulcējās draugu lokā skaistajā svinību zālē. No Bebru pamatskolas Draugu dienā  pievienojās  bijušie audzēkņi "Ēnu dienas" ietvaros. Viņi vēroja un atcerējās savas gaitas bērnudārzā. Visi vienojāmies kopīgā atziņā - vienmēr jāatceras, ka dzīves vērtība ir labs draugs!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Daudz prieka Sniega dienā15.02.2018

Pasaules Sniega diena ir ikgadējs sniega festivāls bērniem, lai tie varētu iepazīt dažādas aktivitātes uz sniega. 19.janvārī  "Sniega dienā-2018" pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" pagalmā  pulcējās mazie  un lielie bērni. Sniega dienā patiešām varējām baudīt sniegu, jo pēc ilgajiem lietiem un vēja, dabas brīnums - sniegs klāja zemi. Bērni pārbaudīja, cik tas ir dziļš un viegls. Viņi vēla lielas, baltas bumbas un pa sniega takām meklēja apslēpto mantu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Meteņdiena "Bitītē"15.02.2018

9.februārī Bebru  pagasta pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" skolotājas, bērni un darbinieki devās uz  V.Jākobsona muzeju "Galdiņi", kur plašajā pagalmā sagaidījām Meteni. Kad īsti senie latvieši ir svinējuši ziemas perioda ievērojamāko dienu nav zināms. Metenim katru gadu datums mainās un tas ir saistīts ar Saulītes gaitu. Tiek uzskatīts, ka Meteņa diena ir 7 nedēļas pirms Lieldienām - otrdienā. Metenis ir pirmās atvadas no ziemas, kad jau sāk domāt par lielajiem pavasara darbiem.

Ciemos atnākušais Metenis lielījās, bērni pretī. Braucām ar ragaviņām, ēdām pīrāgus (paldies skolotājai Vinetai Grinšponei), dzērām siltu tēju. Visi gatavojāmies lielajam burtu mācīšanās priekam, jo bērniem Meteņdienā jāēd šņukurs vai cūkas kāja, tad labi mācēs rakstīt.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top