Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pii_bitite/vecvecaku_diena_bitite
Drukas datums: 21:55:21 20.08.2019

Vecvecāku diena "Bitītē"27.04.2018

Ar pavasara gaistošajām smaržām, puķu ziedēšanu un lapu plaukšanu dabā ir sācies  pavasaris. Šajā pavasarīgajā laikā, 26.aprīļa pēcpusdienā, pirmsskolas izglītības iestādes "Bitītē" bija gaidīti mīļi ciemiņi.

Pa taciņu nāk vecmamma ar opīti, moži, mazliet norūpējušies, tomēr smaidīgi. Kas ir vecmāmiņa un vectētiņš? Vecmāmiņa ir maza meitenīte, vectētiņš ir mazs zēns, kuri kopš zināma brīža tapuši sirmi. Viņi labāk par jebkuru citu izprot mazus bērnus un vislabāk prot jokoties. Pasākumā pirmais priekšnesums - darbinieku dziedāta dziesma "Sidrabota roze’" vecvecākus aizkustināja līdz sirds dziļumiem. Vadot koncertu, skolotāja Linda Ādamsone  starp grupu priekšnesumiem lasīja bērnu stāstus par savu omīti un opīti. Šie mazbērnu stāsti iepriecināja ikvienu, jo pateikti mīļi un no sirds.

Pasākumā katras grupas bērni ar lielu mīlestību un sirsnību dziedāja dziesmas, dejoja jautras dejas. Vecvecāku acīs mirdzēja gandarījums, milzīgs prieks un pateicība par mazbērnu veikumu. Katrs mazbērns ir daļiņa no vecmāmiņas un vectētiņa. Pats labākais darbs, ko vecmāmiņa un vectētiņš var darīt, lolojot savus mazbērnus, ir iemācīt dzīves gudrības un tikumus. Sanākot visiem bērniem kopā, skanēja D.Šimkuna dziesma "Vecmāmiņai". Ar pateicību katrs bērniņš saviem vecvecākiem dāvināja uzziedinātu ziedu,  darinātu kopā ar skolotāju.

Koncerta otrajā daļā piedalījās populāri  mākslinieki no galvaspilsētas, kuri vēlējās iepriecināt mūsu ciemiņus. "Prāta vētras’" populārākais hīts "Debesis iekrita tevī" skanēja 3.grupas bērnu priekšnesumā.  Uz koncertu bija ieradies pats Lauris Reiniks ar dziesmu "Es skrienu", kuru dziedāja kopā ar 4. grupas dziedātājiem. Vecvecāki ar smaidiem un aplausiem izteica savu sajūsmu. Bet vislabāk dziesmas skan maziem un lieliem dziedot kopā. Kopkorī vienojās mazbērni, bērni, vecvecāki un darbinieki. Bet, lai dziesmu dziedātu, vispirms tā bija jāatmin. Visiem kopā nebija grūti atminēt dziesmu par putnu, kas pēc seniem ticējumiem vēsta par lietus tuvošanos! Dziesma par vālodzīti vienoja visus dziedātājus, tāpat kā latviešu tautasdziesma "Pie Dieviņa gari galdi", kas  aicina un pulcē kopā ģimenes, dzimtas un draugus arī ģimenes godos pie balta galda.

Paldies visiem vecvecākiem, kuri atnāca, lai pabūtu kopā ar saviem mazbērniem!  Cik labi, ja bērnam ir vecmāmiņa un vectētiņš – mīļie, jaukie, strādīgie, sirds gudrie!

Lai bērnu labie vārdi un domas skaistākā dāvana Jums!

PII "Bitīte" informācija un foto