Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pii_bitite/pasaules_sniega_diena_iesakot_peles_gadu
Drukas datums: 23:31:21 31.05.2020

Pasaules Sniega diena, iesākot Peles gadu24.01.2020

Teju jau rit janvāra pēdējās dienas,  bet ārā nejūtam salu un neredzam sniegu. Tātad, ziema ar tās priekiem uz šo brīdi izpaliek. Bērniem bieži izskan jautājums: "Kad būs ziema? Kur ir ziema?" 24.janvārī pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" bērni bija sportiskā noskaņojumā pasākumā "Peles ziemas prieki" ar moto: "Pasaules Sniega diena, pat ja būs bez – Sniega diena".

Sniega diena parasti tiek organizēta, lai dotu bērniem iespēju iepazīt un izmēģināt dažādas ar sniegu saistītas aktivitātes un vērstu uz fizisko aktivitāšu nepieciešamību ikdienas dzīvē. Šoreiz viss notika citādāk.

Tā kā šodien pēc Austrumu kalendāra sākas Žurkas jeb Peles gads – sportiskās aktivitātes tika saistītas ar šo gudro dzīvnieku. Visi – gan lieli,  gan mazi pārtapām par peļukiem.  Sportā vispirms jāiesildās – arī mēs to darījām. Pelēni iesildīja kājas, rokas, astes,  pleciņus. Un tad notika sacensības,  kas rosina veiklību, uzmanību, izturību, atraktivitāti: "Peles darbi", "Lāči un peles", "Pele meklē", "Pele skaita", "Viltīgās alas", "Peļu pavēlnieks".

Visi peļuki kustējās ļoti aktīvi, gar acīm ņirbēja astes, ausis, kājeles. Lielā pele, sporta skolotāja Iluta Atraste, mazos pelēnus nemitīgi virzīja dažādām spēlēm, kurās bērniem bija pašiem jādomā, kā paveikt konkrētos uzdevumus.

"Peles ziemas prieki" noslēdzās ar apbalvošanu un pārsteigumu. Pozitīvi noskaņoti, bērni devās uz savām grupām, lai turpinātu savas dienas gaitas.

 PII "Bitīte" informācija un foto