AA+A++
A AAA

Mārtiņdienas svinības “Bitītē”

23.11.2020

img_20201123_wa0012.jpgPirmsskolā aktīvi norit latviskās dzīvesziņas aktualizēšana. Novembra mēnesī bērni priecājās par Mārtiņdienu un apguva latviešu tautas tradīcijas. Mācoties izprast dzīves gudrību, kas izteikta sakāmvārdos un parunās, tika minētas mīklas, apgūti skaitāmpanti un ticējumi. Gatavojoties Mārtiņiem, grupās valdīja liela rosība. Katra grupiņa darbojās tā, lai izzinātu Mārtiņdienas tradīcijas. Tie bija jauki svētki arī mūsu pašu Mārtiņam.

Neizpalika Mārtiņdienas svētku mielasta gatavošana. 3.grupas bērni gatavoja četrus dažādu veidu  pupiņu salātus. Pupiņām tika pievienoti veselīgie dārzeņi un āboli. Mielasts tika nobaudīts un atzīts par īpaši gardu, jo pašu sarūpēts.

Būtiskākais ir masku nevis nopirkt, bet gatavot pašiem. Bērni, saģērbušies dažādās maskās: gaiļu, vistu, zaķu u.c., mūzikas instrumentus skandinot un grabinot, pēc iespējas radot lielāku troksni, lai saimniece sadzirdētu, vēstīja, ka ir ieradušies "budēlīši". Visi priecājās, ejot jautrās rotaļās, dejojot, dziedot, skandinot tautas dziesmas, minot mīklas.

Dejošanā ir saskatāmi seni auglības rituāli. Visiem masku gājieniem galvenā nozīme ir bijusi auglības nodrošināšana. Dancošana vienmēr ir lielisks prieka un pozitīvās enerģijas avots.

Arī mēs izdancojāmies no sirds!

PII "Bitīte" informācija un foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top