Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pii_bitite/lieldienu_jampadracis
Drukas datums: 16:06:35 18.07.2019

Lieldienu jampadracis04.04.2018

3. aprīļa rīts pārsteidza ar aukstu vēju un sniega segu, bet pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" bērni zālē pulcējās uz sportisko "Lieldienu Jampadraci". Arī Lieldienu zaķis bija solījis ierasties, bet aizkavējās ceļā, jo noteikti bija noguris pēc lielajiem Lieldienu darbiem. Pēc brīža pavasara svētku galvenais svinētājs (skolotāja I.Atraste)  bija klāt ar dažādiem bērniem veltītiem uzdevumiem. Viņš gribēja pārliecināties kā mazie Lieldienu gaidītāji apguvuši skriešanas un soļošanas iemaņas,  pamatkustību prasmes - lēkšanu, rāpošanu, mešanu, nešanu, orientēšanos laukumā, māku nostāties komandās, līnijās, aplī, ievērot noteikumus kustību rotaļās. Lieldienu zaķa ciemošanās mērķis bija radīt pozitīvu attieksmi pret kustību veidiem.

Par piedalīšanos jautrajā jampadracī bērni saņēma medaļas un šokolādes  oliņas, kā arī sekoja pārsteigums bērnudārza pagalmā. Pārraudzības trušu audzēšanas saimniecības "Karlīna" saimnieks Silvars Dumpis bija ieradies ar savu šķirnes trušu saimi. Bērni izrādīja lielu interesi par garaušiem, katrs vēlējās noglāstīt un labprāt mazu trusīti arī iegādāties savā saimniecībā. Trušu saimnieks Silvars pastāstīja ar ko trušus drīkst barot un ko nedrīkst dot. Viņš atgādināja, ka vispirms ir jārūpējas un  jāmīl šis pūkainais dzīvnieciņš, tad arī viņiem labi klāsies.

 Paldies Silvaram Dumpim un Līgai Lipenītei par iespēju aplūkot tīršķirnes trušus! Ja vēlaties kopā ar bērniem vairāk izzināt par trušiem, tad dodieties uz Pļaviņu novada Vietalvas pagasta "Karlīnām"!

Paldies vecāku padomes  priekšsēdētājai Daigai Andersonei par sagādāto pūkaino pārsteigumu!

PII "Bitīte" informācija