Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pii_bitite/dejas_ziemas_viduci
Drukas datums: 02:35:57 22.04.2021

Dejas ziemas viducī

21.01.2021

img_20210121_wa0002.jpgDeja ir tikpat sena kā cilvēka prasme staigāt un skriet. Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas mācību jomā viens no mākslas veidiem un to izteiksmes līdzekļiem ir deja. Deja ir cilvēka prieka, dvēseles stāvokļa izpausme ar ķermenisko formu palīdzību.

Deja bērnos izraisa prieku, dzīvīgumu, ritmiskumu, saskaņu un radošumu. Mazie dejotāji brīvi kustas mūzikas pavadījumā vai arī veic kustības atbilstoši mūzikas ritmam un tempam. Lielākie bērni jau dejo vienkāršus soļus atbilstoši mūzikas ritmam un tempam.

Dejojot bērni apgūst dažādus jēdzienus – pāris, dejas ceļš, solis, kustība, ritms, palēcieni u.c., kā arī darbības - sadot rokas, sasist plaukstas, piesist kāju, atdarināt, klausīties, dejot.

Dejot prieks pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" piemīt gan mazajiem, gan lielajiem bērniem. 14. janvārī savas mīļākās dejas  bērni izdejoja īpašā dienā - ziemas viducī. Tika dejotas gan tautiskās dejas, gan mūsdienīgas dejas. Bērni ļāvās arī improvizācijai. Bet pāri visam valdīja dejās gūtais prieks!

PII “Bitīte” informācija un foto