Danči ziemas viducī20.01.2020

Pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" zālē 17. janvārī, Teņa dienā, pulcējās lieli un mazi dancotāji, jo ir ziemas viducis - laiks, kad latviešu tautas dziesmā teikts: danco mazi, danco lieli, pavasari gaidīdami.

 No šīs  dienas sākot jau var domāt par pavasari. Lai mundrums nezustu, lai kājas nezaudētu vingrumu, lielus un mazus aicinājām uz danču rītu. Mazie bērni soli pa solim mācās latviešu tautas deju un ritmiskas kustības. Palēciens, teciņi, galopa un polkas solis ir pamata soļi. Dejas un rotaļas mijās viena pēc otras. 3 un 4 grupas bērni draudzīgi dalījās pāros ar pašiem mazākajiem dancotājiem. Tad jau sekoja: "Ruk, ruk, cūciņa silītē", "Cūciņa diet gāja", "Vai priedīte, vai eglīte", "Cauri viļņiem" u.c.

Arī līdzjutēji tika izdancināti, mammas un vecmāmiņas, kā arī mazajai Emīlijai ciemos atbraukušie brālēni no Austrālijas ar patiesu prieku iejutās dancotāju pulkā.

Kad jau bija jāsāk slaucīt pa sviedru lāsei, vēl publikas pieprasītās rotaļas bija "Pērses tilts" un "Rozā polka". Katrs dancotājs saņēma apliecinājuma medaļu par piedalīšanos šajā pasākumā, kas bija pozitīvām emocijām pārbagāts.

Deja ir vesels piedzīvojums, kam seko gandarījums par katru iemācīto deju soli. Deja disciplinē un priecē, veidojot pozitīvu ķermeņa pašvērtējumu.

 PII "Bitīte"

mūzikas skolotāja Velga Gredzena,

foto: Dzintra Stārastiņa

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top