Bitīte, pirmsskolas izglītības iestāde

Bērnudārzs, Vecbebri, Bebru pagasts, Kokneses novads, Latvija, LV–5135
56.721695 25.491362

Latvijas svētku nedēļa "Bitītē"23.11.2020

Lāčplēša dienā piemin tautas varonību un gara spēku, godinot tēvzemes aizstāvjus. Tā arī pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" izglītojamie, gatavojot savus gaismeklīšus, domāja par varoņiem. Gaismiņas izgaismojās Lāčplēša dienā un par godu Latvijas valsts dzimšanas dienai.

Esam aizvadījuši Latvijas svētku nedēļu. Vienmēr godināsim mūsu tautas varoņus un turēsim cieņā savas zemes valodu, vēsturi, tradīcijas, jo tas ir mūsu spēks. Svinot Latvijas dzimšanas dienu, savās ģimenēs radīsim svētku un kopības sajūtu. Uzklausīsim vecmāmiņas un vectētiņa stāstus par dzimto zemi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (24)

Mārtiņdienas svinības “Bitītē”23.11.2020

Pirmsskolā aktīvi norit latviskās dzīvesziņas aktualizēšana. Novembra mēnesī bērni priecājās par Mārtiņdienu un apguva latviešu tautas tradīcijas. Mācoties izprast dzīves gudrību, kas izteikta sakāmvārdos un parunās, tika minētas mīklas, apgūti skaitāmpanti un ticējumi. Gatavojoties Mārtiņiem, grupās valdīja liela rosība. Katra grupiņa darbojās tā, lai izzinātu Mārtiņdienas tradīcijas. Tie bija jauki svētki arī mūsu pašu Mārtiņam.

Neizpalika Mārtiņdienas svētku mielasta gatavošana. 3.grupas bērni gatavoja četrus dažādu veidu  pupiņu salātus. Pupiņām tika pievienoti veselīgie dārzeņi un āboli. Mielasts tika nobaudīts un atzīts par īpaši gardu, jo pašu sarūpēts.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Cūkmena detektīvi "Bitītē"19.10.2020

Jaunajā mācību gadā  pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte"  4.grupas izglītojamie  pieteicās dalībai AS "Latvijas valsts meži" (LVM) veidotajā ekoprogrammā "Cūkmena detektīvi". Šai programmā piedalāmies jau trešo reizi, vēloties iepazīt tuvāko un tālāko apkārtni, priecājoties par dabu, kuru iepazīsim tuvāk, izzināsim un atcerēsimies, ka daba jāsaudzē, par to jārūpējas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Drošības nedēļa "Bitītē"08.10.2020

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvis jau iepriekš bija viesojies "Bitītē" un stāstījis bērniem, ka ugunsdzēsējs ir cilvēks, kurš palīdz brīžos, kad notikusi ugunsnelaime. Lai kļūtu par ugunsdzēsēju, jābūt teicamām fiziskām un profesionālām spējām, kā arī labai veselībai. Bērniem tika demonstrēts ugunsdzēsēja aprīkojums, un arī viņi varēja pamēģināt uzvilkt smagos zābakus un uzlaikot ķiveres.

Šajā mācību gadā pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" Drošības nedēļas ietvaros katrā grupā skolotājas kopā ar izglītojamiem pārrunāja dažādas ar drošību saistītas situācijas. Bērniem bija jāizvērtē rīcība, kā rīkoties konkrētajā nelaimes gadījumā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Darbiņš labs, kas padarīts08.10.2020

Miķelītis bagāts vīrs,

Darbiņš labs, kas padarīts

Novākta, kad visa raža

Un no darbiem esi brīvs.

                           /D.Rijnieks/

 Nemanot paskrējusi vasara. Arī  septembra mēnesis izdzīvojis savas dienas, esam pavadījuši Miķeļdienu - Rudens saulgriežus. Šis laiks mums visiem bijis ļoti neierasts - ir iepazīta attālināta mācīšanās, iepazīta situācija, kad vecāki pavada savus bērnus tikai līdz ārdurvīm, arī svētku sajūtu radām katra grupa atsevišķi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Zinību laiks "Bitītē" 08.10.2020

2019./2020.mācību gads pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte" noritēja pēc jaunās izglītības programmas, kas balstīta kompetencēs jeb virzīta uz bērnu personīgo īpašību noteikšanu un pilnveidošanos. Obligātā satura pamats ir caurviju prasmes un pamatprasmes. Tās ietver bērna darbības, domāšanas, emocionālos un sociālos aspektus. Skolotājs pirmsskolā -  bērna mācību plānotājs, novērotājs, līdzdalībnieks un virzītājs. Savukārt izglītojamais ir pētnieks un darītājs, kurš pats konstruē zināšanas un veido izpratni šai darbībai atbilstošos apstākļos. Marta mēnesī izveidojās situācija, kad  izglītojamie sāka mācīties attālināti. Vecākiem bija jāpalīdz bērniem mācīties. Uzdevumus par tēmu norādīja skolotājas WhatsApp. Kopīgiem spēkiem mācību darbs noritēja veiksmīgi - 19. jūnijā pirmsskolas izglītības iestādi "Bitīte" beidza 11 izglītojamie, iegūstot pirmo izglītības dokumentu. Absolventi bija ļoti priecīgi, jo pie viņiem viesojās Klauni no Burbuļzemes.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top