Vissirsnīgākā nedēļa Pērses sākumskolā 11.03.2020

Mīlestības svētkos,14.februārī, Pērses sākumskolas bērni svinēja Sirsniņdienu. Ģērbušies mīlestības krāsās - rozā, sarkanā un citās, jo katram jau esot tā sava vismīļākā, tika kalti dienas plāni. Šķiet, neviens neapšaubīs faktu, ka ''mīlestība iet caur vēderu''. Tomēr nekas nav tik vienkārši, kā izklausās. Mums radās vēlme gatavot mīklu un cept sirsniņvafelītes, lai iepriecinātu paši sevi, savus puncīšus un mīļos. Jaucām mīklu, skaitījām un rēķinājām, plānojām un prognozējām -būs vai nebūs – un - cik daudz?

 Vafelīšu smarža ātri vien piepildīja gan mūsu telpas, gan kāpņu telpu daudzdzīvokļu mājā. Kad gardumi izcepušies, laiks pārtapt par māksliniekiem un greznot savus kārumus. Tā vien liekas, ka šajā dienā radītās un ar putukrējumu garnētās saldumu karalienes pārspēja pat Briselē baudītās. Lai arī citos šķīvjos netrūktu gardumu, gatavojām Mīlestības konfektes jauniem un veciem, puišiem un meitenēm. Cik salds un lipīgs izrādījās tapšanas process! Jā, ūdens arī labi garšoja un veldzēja! Neizpalika arī komplimentu, labo vārdu un vēlējumu teikšana. Kad cienasts sarūpēts, var ķerties pie sirsniņrotu gatavošanas - aproces, gredzeni,dekori, kaklarotas. Kā nu kurš prata, tā radīja savu greznumlietu, lai priecīgas sirsniņas un greznas mājiņas.      

Mums īpaši mīļa šajā dienā bija Deivida Mellinga grāmatiņa ''Kur ņemt vienu apkampienu?'', to izlasījām, pārrunājām un galvenais, izmēģinājām dažādus apkampienu veidus.           

Skolas tirdziņā tirgojām savas pašu lietās sveces, kā arī gatavotos kārumus -sirsniņvafeles un Mīlestības konfektes, jo, kā izrādījās, pēc čakli padarīta darba gan paši paēdām, gan mājiniekiem sanāca, kā arī tirgus prece bija. Pircēji pie mūsu galda stāvēja rindā, jo mēs bijām nolēmuši, ka sapelnīto naudiņu ziedosim labdarībai, iepriecinot ''Felidas'' dzīvnieciņus Aizkrauklē, ar kuriem iepazināmies jau pagājušajā gadā.             

Gardumi jau mūsu mazajiem draugiem sarūpēti, vēl tikai jāaizbrauc ciemos un jāiepriecina. 

Uz tikšanos martā! No sirds uz sirdi - Mīlestības nevar būt par daudz! 

 Daiga Andersone,

Pērses sākumskolas skolotāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top