faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads

Tikšanās ar ASV valsts sekretāra vietnieku28.02.2018

22. februārī Pērses sākumskolas skolēniem bija iespēja doties mācību ekskursijā uz Kara muzeju kopā ar ĢAC "Dzeguzīte" bērniem.  Šī ekskursija notika pateicoties ĢAC "Dzeguzīte" sadarbībai ar  Aizsardzības ministriju.

Ministrijas organizētajā pasākumā Latvijas Kara muzejā piedalījās Nacionālo bruņoto spēku un ASV 1. gaisa kavalērijas brigādes 227. aviācijas pulka 3. bataljona karavīri, kuri operācijas "Atlantic Resolve" ietvaros kopš novembra pilda dienesta pienākumus Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē, lai stiprinātu reģionālo drošību un demonstrētu ASV klātbūtni reģionā. 

Karavīri kopā ar skolēniem darbojās Latvijas Kara muzeja aktivitāšu centrā, kurā bērni  izzinošu spēļu veidā ieguva informāciju par Latvijas  un armijas vēsturi. Iepriecināja lielā skolēnu aktivitāte un zinātkāre. Bērni nebaidījās pielietot savas angļu valodas zināšanas, lai komunicētu ar ASV karavīriem.

Ekskursantiem bija iespēja piemērīt karavīru un glābēju  formastērpus, darboties ar ekipējumu. Organizatori bija parūpējušies arī par cienastu, kā arī par nelielām dāvanām bērniem.

Pasākuma noslēgumā Latvijas Kara muzeju apmeklēja ASV valsts sekretāra vietnieks Džons Salivans (John J.Sullivan).

Paldies ĢAC "Dzeguzīte" vadībai par iespēju doties šādā mācību ekskursijā!

 Santa Kalniņa,

Pērses sākumskolas direktores p.i.


Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top