Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas bērni aktīvi piedalās Eiropas Sporta nedēļas aktivitātēs07.10.2019

Eiropas Sporta nedēļā no 23.-30.septembrim arī Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas bērni aktīvi piedalījās dažādās nedēļas aktivitātēs.

     #BeActive sporta nedēļa ir kā atgādinājums rūpēties par savu un līdzcilvēku veselību. Šajās dienās aktīvi vingrojām gan ārā, gan telpās, izmantojot hanteles un dažādas dabas veltes - kukurūzu, ābolus, kastaņus un burkānus. Katru dienu centāmies bagātināt ar dažādām interesantām aktivitātēm, neaizmirstot, protams, par veselīgu uzturu. Veselības aplis, velobrauciens un audzinātājas Mudītes Kļaviņas nodarbība par riteņbraukšanu, orientēšanās pagastā, meklējot figūras un ceļa zīmes, kustību rotaļas un spēles ar integrētu latviešu valodu un matemātiku, augumu mērīšana un rēķināšana kastaņos, sīpolos, ķiplokos, pat pupiņās, neizpalika arī 2019 kopīgi noieti soļi un palēcieni. Grūtības gan sagādāja vienlaicīgi iet vai lekt un saskaitīt visu kopā!

 Pēc aktīvas sportošanas katrs varēja kļūt par sulu meistaru, griežot, mizojot, jaucot sastāvdaļas un baudot veselīgas, svaigi spiestas sulas un kokteiļus!
Protams, kā atzina paši bērni, tad visaizraujošākā bija trešdiena, kad bērni uz dārziņu brauca ar velosipēdiem, dip-dapiem, skrejriteņiem, pat kartingu. Atcerējāmies, ka jādomā arī par drošību un galvās jāliek ķiveres.

Kopā ar jauno paaudzi sportoja arī sportiskie putni - skolotājas Daiga Andersone un Mudīte Kļaviņa. Aktīvākie izteica vēlmi, ka Iršos vajadzīgs lielāks stadions, lai trase būtu garāka!

Lielu interesi raisīja skolotājas Mudītes stāstītais par riteņbraukšanu, bija arī iespēja aplūkot sportista apģērbu, brilles, ķiveri, pat vienu no medaļām katrs varēja uzkārt sev un pārliecināties, ka gana smaga un nozīmīga tā ir. Te arī aktīvi diskutējām par ūdens lietošanu uzturā gan mājās, gan skolā. Svarīgi bija pārrunāt un atkārtot par roku mazgāšanas nozīmi, jo rudens ir ne tikai aktīvs sporta dzīvē, bet arī šādi tādi vīrusiņi cenšas mums piekļūt klāt.

#BeActive Sporta nedēļa mūspusē paskrēja vēja spārniem, tomēr tas nenozīmē, ka ar sportu vairs nenodarbosimies! Ne velti pagasta devīze skan: ''Iršos kustos, lai labi justos!"

Tāpēc aicinām katru un ikvienu: ''Piecelies un piecel citus! Esi aktīvs, sportisks, pozitīvu emociju pilns!''

Daiga Andersone, Pērses sākumskolas skolotāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top