Lapas karte
AA+A++
A AAA

Pasākumā “Latvijas skolas soma” iepazīst teātra burvību

15.10.2018

img_20181011_wa0015.jpg11.oktobrī Pērses sākumskolas skolēni, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolu, kurā skolēniem bija iespēja noskatīties Ditas Balčus izrādes "Vai pagaršot?" un "Viņš ir pliks!" .  Šīs ir interaktīvas izrādes bērniem, kurās  ikviens skatītājs tiek aicināts līdzdarboties. "Viņš ir pliks!" izrāde tapusi, iedvesmojoties no Reja Bredberija romāna "Pieneņu vīns".  Izrādes laikā bija iespējams izgaršojot priecīgos, smieklīgos un skumjos dzīves notikumus. Izrāde ar vasaras smaržu un kāda bērna pēkšņo atklājuma prieku par atziņu, ka "ES ESMU DZĪVS!". Izrāde veidojas no dažādām mazām vasaras ainiņām, ko izspēlē aktieri Egija Silāre, Māris Bezmers, mūziķe/komponiste Elizabete Balčus.

"Viņš ir pliks!" ir mūsdienīga skatuves versija par visos laikos aktuālo H.K. Andersena pasaku "Karaļa jaunais tērps". Muzikāla, interaktīva izrāde – modes šovs ar klaunādes elementiem. Izrāde stāsta par Kādu Karali, kurš bija tik pārņemts ar jauniem tērpiem, ka izdeva visu naudu, lai vienmēr būtu izmeklēti, mūsdienīgi ģērbies. Šoreiz karaļvalsts gatavojās īpaši vērienīgiem svētkiem, kuriem nauda netika žēlota – tika izgatavoti Goda vārti un Karalis pasūtīja sev nebijušu tērpu ar gaismas rakstiem un maģiskām īpašībām, kuru varēja ieraudzīt tikai tie, kas ir gudri.

Skolēni atzinīgi novērtēja izrādes, jo tās bija muzikālas, vieglas un brīžiem smieklīgas, kā arī atzinīgi tika novērtēta iespēja redzēt atpazīstamo aktieri Māri Bezmeru. Atskatoties uz redzēto, skolēni atzīst, ka visvairāk atmiņā palikušas "neredzamās kūkas", kuras bija izvietotas uz paplātes un viņiem bija iespēja pa jokam tās apēst, kā arī atmiņā palikuši interesantie tērpi, kas veidoti no dažādiem materiāliem.

Santa Kalniņa,

Pērses sākumskolas direktores p.i.

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top