Lapas karte
AA+A++
A AAA

Lieldienu Zaķim pa pēdām

29.04.2019

img_20190425_wa0060_1.jpgSaulainajā ceturtdienā, 25.aprīlī, Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas bērni kopā ar Zaķi Garausi (sk.Daiga Andersone) devās Lieldienu Zaķim pa pēdām, lai noskaidrotu, kādi brīnumi notikuši pagastā Lieldienu laikā.

 Ja ''mežmalā uz lielas bekas rūķītis konfektes stādīja'',tad pie staltā magazīnas bērza bērni radīja krāšņu Olu koku,kāds šaipusē vēl nebija manīts.Par brīnumkoku īpaši pārsteigts bija draiskais pavasara vējiņš, kurš ar lielāko prieku šūpināja un pūta raibās oliņas pa malu malām uz visām pusēm.

 Kad pavasara saulgriežos mājās visas olas jau apēstas,tad Zaķis Garausis steidz draugiem palīgā ar savu krāsaino bumbu grozu,lai neizpaliktu ripināšana.

Raugoties zaļajā pļavas zālītē,bērni pamanīja,ka te lijis brīnumlietus, jo pilna pļava olu puķēm - lillā, dzeltenām, rozā un zilām,arī zaļām. Ak,kādi prieki un jautrība,kad mazuļi tika pie brīnumziedu lasīšanas un groziņu piepildīšanas! Radās jautājums:''Kurš dārznieks radījis jaunu puķu šķirni par godu Lieldienu Zaķim?''

Kad darbiņš padarīts,tad laiks mīklu sacerēšanai un minēšanai.Cik raibas Lieldienu olas,tikpat koši minējumi un varianti! Pavasara saulīte mudināja katru uz jautrošanos un sportošanu, muzicēšanu un lustēšanos. Kāds mazais zaķēns pat atrada grozu - pilnu ar oranžām bumbām.Tās gan te,varenas padevušās,vilināja: "Pilnu punci pieēsties un tad grozā ievelties!''

Mūsu brīnumpļavā ieradās pat ugunsdzēsēju mašīna,laikam gana spilgti,vizuļojoši un koši pārsteigumi aicināja ikvienu nākt un raudzīties notiekošajā.

Lai diena būtu vēl līksmāka un sirsnīgāka,tad, dodoties prom no pasākuma vietas, iepriecinājām sastaptos Iršu ļaudis ar dzelteniem baloniem un apelsīniem.

''Kāpēc viņam dzeltens smīns? Kāpēc smejas apelsīns?'' Varbūt tāpēc, lai atgādinātu cilvēkiem biežāk smaidīt dienā un jo īpaši naktī,tā uzņemot arī vitamīnus.
''Ripo pa zemīti saulīte spoža,skandina riteņu ritms raits:

''Hallo,hallo,vai visiem noskaņa moža?

Hallo,hallo,vai visiem līdzi smaids?''''

Smaidiet un labi būs!

Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas skolotāja Daiga Andersone

Foto: Iveta Riekstiņa, Elīna Stradiņa

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top