Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/perses_sakumskola/kokapstrades_uznemuma_berzaune_apmeklejums
Drukas datums: 19:58:45 14.07.2020

Kokapstrādes uzņēmuma Bērzaunē apmeklējums14.11.2018

Šā gada 7. novembrī Pērses sākumskolas darbmācības pulciņa zēni karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Darbs man apkārt” ietvaros apmeklēja kokzāģētavu “Grantiņi”, “Latvāņi” Bērzaunes pagastā.

Gadu gaitā Kokapstrādes grupa no nulles izveidojusi pilna procesa bezatlikumu tehnoloģijas kokapstrādes rūpnīcu, kuras sauklis ir-viss no koka. Nodarbības sākumā tika demonstrēta filma par uzņēmumu un produktiem, ko tas ražo. Pēc video filmas noskatīšanās un pārrunām par darba iespējām un nepieciešamo izglītību šajā jomā, skolēni devās darba vides apskatē. Zēni varēja redzēt dažādos ražošanas procesus, iekārtas, profesiju pārstāvjus, kā arī varēja uzdot sev interesējošos jautājumus. Zēniem tika izrādīta viena no Latvijas modernākajām koģenerācijas stacijām. Šajā stacijā tiek ražots ne tikai  kokapstrādes procesiem nepieciešamais siltums, bet arī elektrība.

Noslēgumā aplūkojām jauno galdniecības kompleksu, kurā  redzējām kā tiek taisītas kāpnes un logi.  Secinājām, ka uzņēmumā saglabājot vecās tradīcijas tiek attīstītas arī jaunās tehnoloģijas. Koka efektīvai izmantošanai, blakus vienkāršiem darbarīkiem rūpnīcā varējām aplūkot arī augstas izšķirtspējas skenerus un CNC-ciparvadības darbagaldus. Skolēni ar sajūsmu vēroja robotu, kuru demonstrēja kā lielu palīgu, atslogojot darbiniekus no smagā darba – granulu maisu kraušanas uz paletēm.

Lielu paldies sakām uzņēmuma pārstāvei Agitai Kalniņai par viesmīlīgo uzņemšanu!

Pasākums "Darbs man apkārt" notika Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"  ietvaros.

Olita Ruža, pedagoģe - karjeras konsultante; Santa Kalniņa, Pērses sākumskolas direktores p.i.