Iršos zaļos Laimes koki23.09.2019

20. septembrī  biedrība "Irsis" kopā ar Iršu pagasta pārvaldi un Iršu iedzīvotājiem, Lielās Talkas “Laimes koki 2019” iedvesmoti, radīja vēstījumu visiem, kam rūp gaiss, kuru elpojam: mēs stādām Laimes koku sava pagasta, valsts un visas planētas veselībai un labākai dzīvei.

Iršu pagasta ļaudis šajā dienā iestādīja dažādus Laimes kokus. Kā viens no tiem bija pīlādzis, kurš jau kopš seniem laikiem latviešiem bijis ļoti svēts koks. Tāpēc tas joprojām tiek dēvēts par ļoti iecienītu un arī nepieciešamu koku pie katras mājas. Tika iestādīts arī  enerģētiski  ļoti spēcīgais ozols, kurš palīdz visiem, kuri no visas  sirds vēlas būt stipri. Iršos nu zaļos arī dzīvības simboli - priede, egle, tūja un akācija. Ar savām ugunīgajām ziedu vālītēm priecēs etiķkoki, bet savas laimītes iesim meklēt smaržīgajos ceriņos.

Gatavojoties sava Laimes koka stādīšanai, pirmsskolas grupas bērni rotaļnodarbību laikā no laimes pogām gatavoja paši savus Laimes kokus. Šajā dienā laimi uz Iršiem atnesa arī pats  Laimes lācis, kurš bija ieradies, lai apskatītu, cik daudz čaklu roku Iršos.

Patiešām, Lielā Talka Iršos pulcēja daudz čaklu roku, kuras piedalījās visas planētas kopīgajā akcijā, apliecinot savu mīlestību Latvijai un mūsu pagasta ilgtspējībai. Mēs - Iršu pagasta darbinieki, z/s "Bezdelīgas", z/s "Pumpuri", Pērses sākumskolas skolēni, pirmsskolas grupas bērni, vecāki un darbinieki, ĢAC "Dzeguzīte" kolektīvs simboliski stādījām Iršu nākotni, nododot savas labās domas un vēlējumus nākamajām paaudzēm.

Paldies vēlamies teikt tiem, kas atbalstīja un atsaucās šai akcijai, atnesot kādu koku vai krūmu. Tie bija: z/s "Pīlādži, z/s "Zemītes",  SIA "Pupuķi", Elīnas un Ivetas ģimenes no mājas "Dimanti", Bogdanovu ģimene, Dzintars Greļs, Ineta ar ģimeni no mājas "Madaras". Pērses sākumskolas skolēnu, darbinieku un vecāku vārdā paldies LVM Kalsnavas arborētumam, kas jau otro gadu atbalsta un ziedo skolai dažādu sugu un šķirņu skuju kokus stādīšanai.

 Īpašs paldies tiem, kas šo kustību atbalstīja finansiāli. Tie bija: Iršu pagasta pārvalde, biedrība "Irsis", SIA "Rieksti JR" , SIA "Pangus",  Līgas, Ilzes un Lāsmas ģimenes no mājas "Dālderi", Kristaps, Gatis ar ģimeni no mājas "Dimanti", Ligitas ģimene no mājas "Dzintari".

Lielās Talkas organizatori ir izstrādājuši īpašu karti  http://talkas.lv/laimes-koki/, kurā arī Iršu pagasta ļaudis ir atzīmējuši vietu, kur koks ir iestādīts, kā arī pievienojuši vēlējumu Latvijai un  fotogrāfijas no šī īpašā notikuma. 

Lai ikkatrs iestādītais Laimes koks iztur bargās ziemas, raisa jaunas lapas pavasarī, vasarā zaļo un zied, gatavojoties rudenim briedina augļus un krāso lapas! Lai šie stādītie koki ir katras ģimenes Laimes koki – savas Latvijas un visas planētas veselībai un labai dzīvei Iršos!

 Santa Kalniņa,

Pērses sākumskolas direktores p.i.

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top