Lapas karte
AA+A++
A AAA

Erasmus+ virtuālās mobilitātes Pērses sākumskolā

01.12.2021

attels5.jpgPērses sākumskola no 2019. gada oktobra piedalās Erasmus+ programmas (KA 2) skolu apmaiņas partnerību projektā Nr. 2019-1-ES01-KA229-064559_3 "Little gazes at great artwork".

 Laikā, kad ceļošana ir apgrūtināta vai pat neiespējama, skolām tiek dota iespēja mobilitātes realizēt virtuālā vidē. 2020./2021. mācību gada noslēgumā piedalījāmies trīs dienu virtuālajā mobilitātē Beļģijā. Skolēniem bija iespēja iepazīt projekta partneru skolu Ecole de La Croic-Scaille, pilsētā Gedinne. Mobilitātes mērķis bija iepazīt Beļģijas mākslinieka Rene Magritte daiļradi. 

Gleznotājs pazīstams ar vairākiem asprātīgiem un ieinteresējošiem darbiem. Magritte radītās mākslas mērķis bija samulsināt viņa radīto darbu vērotājos. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar modernās mākslas virzienu sireālismu, mākslinieka Rene Magritte muzeju, kā arī paši iejutāmies mākslinieka ādā, mēģinot uzgleznot viņa mākslas darbu.  Mobilitātes noslēgumā virtuāli izstaigājām Briseles ielas.

Šī mācību gada sākumā skolā notika virtuālā mobilitātē Lietuvā.  5.klases skolēni iepazina Atzalynas proģimnāziju pilsētā Telši. Skolas direktors savā uzrunā izteica nožēlu, ka pandēmijas dēļ mobilitāte nav varējusi notikt klātienē, tomēr novēlēja veiksmi turpmākā projekta darbībā. Partnervalstīm bija iespēja vērot nelielu Lietuvas skolēnu sagatavotu priekšnesumu. Vēlāk izstaigājām skolas telpas, apskatījām skolas muzeju, bibliotēku, trenažiera zāli, kā arī ielūkojāmies skolas korpusā, kurā mācās skolēni ar speciālajām vajadzībām. Mobilitātes otrajā dienā iepazinām Lietuvas gleznotāja un komponista Mikaloja Konstantīna Čurļoņa daiļradi. Māksliniekam ir vairāk nekā 250 muzikālu kompozīciju un apmēram 300 gleznu. Viņa darbi atstājuši būtisku ietekmi uz mūsdienu Lietuvas kultūru. Gleznotāja darbi radīti simbolisma  mākslas virzienā.  Mobilitāti turpinājām gleznojot slaveno M.K. Čurļoņa gleznu "Vasaras sonāte." Noslēgumā bija virtuālā pastaiga pa M.K. Čurļoņa Nacionālo Mākslas muzeju Kauņā, kā arī pa mākslinieka māju Viļņā, kura atvērta no 1995.gada un nu darbojas kā muzejs, kurā var apskatīt Čurļoņa memoriālo istabu.

Esam priecīgi, ka, pateicoties šim projektam, skolēniem ir iespēja iepazīt citu valstu kultūru, māksliniekus, apgūt dažādus mākslas stilus. Šis projekts palīdz skolēniem praktizēt arī savas angļu valodas zināšanas.

Janvāra noslēgumā partnervalstis iepazīstināsim  ar Pērses sākumskolu, Aizkraukles novada kultūrvēsturiskajām vietām, kā arī  Latvijas modes mākslinieces  un gleznotājas Elitas Patmalnieces daiļradi.

 Santa Kalniņa,

Pērses sākumskolas direktores p.i.

 

 

 

 

 

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top