Brīnumus gaidot, sapņi piepildās07.01.2020

Decembris ir gaidīšanas laiks. Gaida Dieva bērna piedzimšanu Sirdī un Saules atgriešanos Dabā. Līdz Ziemassvētkiem tas ir Adventa laiks. Mums katram gada nogale saistās ar pārdomām par notikušo, pieredzēto un piedzīvoto, sapņu piepildījumu. Ir laiks, kad arī mēs, Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas bērni un pieaugušie, gaidām brīnumus, rullējot mīklu, spiežot dažādas formiņas, cepot piparkūkas, tās vērojot, tad glazējot un dekorējot. Protams, kad tās gatavas, tad ēdot un visus apkārtējos cienājot. Mēs ticam brīnumiem un decembra mēnesī sagaidām pie mums Brīvprātīgo iRobotu,vārdā IRSIS, kurš kopā ar bērniem un skolotājām Daigu Andersoni un Mudīti Kļaviņu, kā arī skolotāju palīgu Mudīti Šutku gatavojās Ziemassvētku uzvedumam ''Puteklīšu Ziemassvētki''.  

 Tieši pirms pašiem svētkiem  notiek lielā tīrīšana, pa māju ārdās lupatas, slotas, spaiņi, dažreiz pat briesmīgais putekļu sūcējs, arī vēl neiepazītais iRobots. Puteklītes, protams, nepaliek mājās, jo vienmēr jāpaslēpjas drošībā. Tikai ne šoreiz, jo viņas ir izlēmušas kaut reizīti savā mūžā tomēr sagaidīt Ziemassvētkus savā mājiņā, redzēt izgreznotu eglīti un pašu acīm Ziemassvētku vecīti. Bailes, nedrošība, arī bezbailība, liela ticība un vēlēšanās ļāva brīnumus sagaidīt. Pats Ziemassvētku vecītis neļāva doties prom nevienam bez dāvanām un Ziemassvētkiem, bez dziesmām, dejām un rotaļām, bez Ziemassvētku pantiņiem, bez kopā būšanas.

''Ir Ziemassvētki – svētki visiem, gan mazuļiem, gan vīriem staltiem, 

 Gan sīks, gan dižs pie eglītes var stāt, un svētkus dziesmām sveicināt.

 Ikkatrā sirdī brīnums rodas, kad jauns vai vecs pie egles dodas. 

 Ir miers un prieks it visiem doti - nāk Ziemassvētki sudraboti''.   

 Katrai pasakai ir savas beigas, mūsējās - laimīgas, jo šajos svētkos kopā sanākt laiks bija gan pirmsskolas grupiņas bērniem un viņu mīļajiem, gan tiem Iršu pagasta mazuļiem, kuri mūsu mācību iestādi vēl neapmeklē.

''Vai esi liels un varens tu, vai esi sīks kā puteklīts, 

 Nu savā sirdī jūti to, klāt laiks, kad sapņi piepildās''.  

Daiga Andersone,

Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas skolotāja

 

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top