Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/perses_sakumskola/andrejdienas_svinibas_pumpura_muzeja
Drukas datums: 19:43:43 16.07.2020

Andrejdienas svinības Pumpura muzejā06.12.2018

Jau vairākus gadus Andreja Pumpura muzejs rīko dzejoļu konkursu.Par godu Latvijas simtgadei šī gada tēma bija ''Svētki''. Pirmo gadu konkursā,kā arī Andrejdienas svinībās tur  piedalījās Pērses sākumskolas 5.un 6.klašu audzēkņi. Lai gan laureātu vidū nebijām,tā bija jauna pieredze,iespaidi un pārdomas par redzēto un dzirdēto,kā arī literatūras stunda muzejā.

Dalībai konkursā atsaucās 138 dzejdari no dažādām Latvijas vietām Taurupes,Raunas,Saldus,Skrīveriem,Suntažiem,Ogres,Rožupes,Birzgales,Ķeguma,Zaļeniekiem,Iršiem,Jelgavas,Lēdmanes un Lielvārdes. Tradicionālos dzejoļu konkursa noslēguma svētkus ar muzikālu sveicienu atklāja dzejniece un mūziķe Inese Nereta,kura pastāstīja par svētku nozīmi kopumā, kā arī to radīšanu un dāvināšanu citiem. Pasākumā kā viesis piedalījās pedagoģe,dzejniece un literatūras pētniece Iveta Ratinīka. Viņa lasīja savus darbus,stāstīja par izdošanos un neizdošanos dzejoļu rakstīšanā,kā arī uzsvēra,ka jāraksta par to,ko labi pazīst, ko mīl vai ienīst, kas izraisa emocijas.

Tika lasīta pašsacerētā dzeja un godināti laureāti,godalgoto vietu ieguvēji un atzinību ieguvušie.Kā īpašu pārsteigumu daži dzejoļu autori saņēma veicināšanas balvas no muzeja kolektīva.Specbalvas bija sarūpējusi arī Zane Auškāpa,producente,pasākumu rīkotāja,iepriekšējo dzejoļu konkursu dalībniece un muzeja draugs.

Dzejas svētku noslēgumā ikviens ieklausījās latviešu tautas ticējumos, un pirms došanās mājup visi varēja nobaudīt tradicionālo Andrejdienas cienastu - pelēkos zirņus ar mērci.

Paldies teikts visiem čaklajiem dzejas rakstītājiem,viņu iedvesmotājiem,palīgiem,skolotājiem un vecākiem,konkursa atbalstītājiem un sadarbības partneriem.

Paldies par atsaucību un sadarbību skolēniem,viņu vecākiem,skolas vadībai - Santai Kalniņai,šoferīšiem Dzintaram Greļam un Lāsmai Ružai-Riekstiņai,kā arī skolotājai Olitai Ružai!

Teksts: Daiga Andersone,Pērses sākumskolas skolotāja

Foto: Lāsma Ruža-Riekstiņa