Lapas karte
AA+A++
A AAA

Adaptācijas pasākumi Pērses sākumskolā

10.09.2021

14.jpgVasara aizsteigusies gājputniem līdzi. Septembra dienas vēl lutina ar siltajiem saules stariem, bet Pērses sākumskolā sācies jaunais mācību gads.

Pēc Zinību dienas sirsnīgiem, padomu veicinošiem mirkļiem un atkalredzēšanās priekiem, 2.septembris iesākās ar Adaptācijas dienu. Šajā dienā 1.-6.klašu skolēni tikās ar Ivetu Hveckoviču, kuras vadībā skolēni izmēģināja jaunu metodi, kas palīdz ielūkoties savā emocionālajā pasaulē un labāk izprast sevi - neirografiku.  

Tikšanās laikā skolēni uzzināja, ka dabā viss sastāv no līnijām un apļiem, tāpēc šie divi elementi dominē neirografiskajos zīmējumos. Skolēni ar lielu interesi klausījās un arī paši mēģināja zīmēt uz baltas papīra lapas dažādas līnijas. Viņi saprata, ka neirografikā nav vajadzīgas zīmēšanas iemaņas, jo nav nekā tāda, kas varētu neizdoties. Atzina, ka šī zīmēšanas metode ir ļoti nomierinoša.

Pēc šīs meditatīvās nodarbības sekoja skolēnu saliedēšana sportiskā garā.  Skolēni komandās veica dažādas stafetes un uzdevumus, kuru veiksmīgai izpildei bija nepieciešama veiklība, savstarpēja sadarbība un attapība.

Jaunā mācību gada sākums ir laiks, kad kā ik katru gadu, skolēniem tiek aktualizēti jautājumi par drošību. Arī šogad, 3.septembrī skolā viesojās VUGD Jaunjelgavas posteņa komandieris Arturs Grikpedis. Komandieris, balstoties uz savu pieredzi, atgādināja par piesardzības pasākumiem, atsākot skolas gaitas, kā arī pārrunāja, kā rīkoties, kad notikusi nelaime. Skolēniem tika atgādināts vienotais ārkārtas palīdzības izsaukuma numurs “112” un tā izmantošana.  Komandieris stāstīja par izsaukumiem un ugunsdzēsēja darba bīstamību, glābjot cilvēkus un dzīvniekus ne tikai no ugunsgrēkiem, bet arī citiem nelaimes gadījumiem.  Tika pārrunātas arī lietas par  uguns un dūmu detektoriem, to nozīmi mūsu drošībai gan mājās, gan izglītības iestādē un citās publiskās vietās. Skolēniem bija iespēja apskatīt un izmēģināt ugunsdzēsēju ekipējumu, par kuru pielietojumu un izmantošanas veidiem arī tika izstāstīts.

 Kā atzina skolēni, tikšanās bijusi ļoti interesanta, aizraujoša, uzzināts daudz jauna, radies krietni plašāks priekšstats par ugunsdzēsēja profesiju un darba ikdienu, gūtas atbildes uz jautājumiem. Par aktīvu jautājumu uzdošanu un kārtīgu klausīšanos, skolēni tika apbalvoti ar dāvaniņām un interesantām darba lapām, kuras viņi steidza aizpildīt uzreiz pēc tikšanās ar VUGD pārstāvi.

Paldies iršēnietei Ivetai Hveckovičai un  VUGD  Jaunjelgavas posteņa komandierim Arturam Grikpedim par viesošanos Pērses sākumskolā.   Labprāt vēl turpināsim iepazīt neirografiku, kā arī labprāt paviesosimies  kādā no ugunsdzēsēju depo klātienē.

Lūk, tik piesātinātas un interesantas bija mūsu Adaptācijas dienas! Tās ļauj skolēniem iepazīt vienam otru, kā arī stiprina klašu kolektīvus.  Pēc šīm emociju un iespaidu piepildītajām dienām esam gatavi mācīties klātienē, jo visskaistākais mācību procesā ir tas, ka neviens to nevar tev atņemt!

Lai mums visiem veiksmīgs, izdevies un mierpilns mācību process!

 Dace Dombrovska, Madara Jankalāne,

Pērses sākumskolas skolotājas

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top