Pērses sākumskola

Irši, Iršu pagasts, Kokneses novads, Latvija, LV-5108
56.793198 25.594400

Lāčplēša diena Pērses sākumskolā12.11.2020

11.novembris - Lāčplēša diena. Diena, kad ik gadu pieminam brīvības cīņā kritušos varoņus. Pērses sākumskolas skolēni ar svecītēm rokās devās pagalmā pie skolas Saules pinuma zīmes. 6. klases skolēni labprāt dalījās savās zināšanās par tā laika notikumiem. Jaunāko klašu skolēni godināja šo dienu skaitot tautasdziesmas. Kopīgi izdziedātas arī patriotiskās "Mirdzot šķēpiem" un "Div’dūjiņas" dziesmas. Ar cieņpilnu attieksmi noliecam galvas varoņu priekšā, kas mūsu valstij atnesuši neatkarību un brīvību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Iededz svecītes Lāčplēša dienas varoņiem12.11.2020

Novembris ir svētku mēnesis. Nav pagājuši vēl Mārtiņi, kad klāt jau Lāčplēša diena, tad jāgatavojas Latvijas dzimšanas dienai.
Mūsmājās, Pērses sākumskolā, jūtama rosība. Mazi un lieli pirkstiņi čakli darbojas, rotā, dekorē, griež un līmē, darina svētku svečturīšus, izsmaržo līdzņemtās svecītes un priecājas par paveikto.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Mārtiņa gailītis dancīti veda12.11.2020

10 novembrī svinējām Mārtiņdienu, kad pavadām projām rudeni un sākam gaidīt ziemu. Mums, Pērses sākumskolas pirmsskolas grupai, visiem kopā ļoti patīk svinēt svētkus. Gatavojoties svētkiem, darinājām Mārtiņgaiļus, arī latvju rakstu zīmes, lai paveiktais rotātu  mūsu telpas un nestu svētību.

Kad Mārtiņdienā visi ķekatnieki un Mārtiņbērni sanākuši, sākušas skanēt dziesmas un dejas, svētki ir sākušies. Protams, neizpaliek arī rotaļās iešana, mīklu minēšana un ticējumu skandēšana.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Erasmus+ projekta aktivitāte Pērses sākumskolā05.11.2020

Pērses sākumskola piedalās Erasmus+ skolu apmaiņas partnerības projektā ''Little gazes at great artwork''. Mūsu pirmsskolas grupas rudens izvēlētā aktivitāte - apģērbu kolekcija ''Melns ar baltu satikās'', iedvesmojoties no gleznotājas, populārās modes mākslinieces Elitas Patmalnieces personālizstādes ''Apziņas skices''.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

Zvaigžņu modes skate04.11.2020

2. novembrī, apvienojot  Visu svēto dienas un projekta Erasmus+ vienu no aktivitātēm, Pērses sākumskolā notika nebijis pasākums "Zvaigžņu modes skate", kur skolēnu uzdevums bija iejusties kādas slavenības tēlā.

Šajā dienā mēs varējām satikt latviešu dziedātāju Olgu Rajecku. Kopā ar viņu nodziedājām Eolikas dziesmu "Lielā zive". Dziedātāja uz modes skati bija ieradusies ar nevienu citu, kā savu draudzeni, modes mākslinieci, gleznotāju Elitu Patmalnieci. Latviešu laikmetīgā māksliniece atzinīgi novērtēja pirmsskolas grupas veidoto apģērbu kolekciju "Melns ar baltu satikās." Šī tērpu kolekcija veidota, iedvesmojoties no personālizstādes "Apziņas skices".

printēt Lasīt visu ziņu galerija (19)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top