Lapas karte
AA+A++
A AAA

Pērses sākumskola

Pērses sākumskola

Irši, Iršu pagasts, Kokneses novads, Latvija, LV-5108
56.793198 25.594400

Pārsteigums - sniega māja

01.02.2021

img_20210131_wa0017.jpgJanvāra pēdējā piektdienā, kad Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas bērni devās pastaigā, Iršu stadionā viņus sagaidīja pārsteigums - balta sniega mājiņa. Visas nedēļas garumā mēs bijām centušies uzbūvēt cietoksni, tomēr sniegs katru dienu nelipa un izrādījās, ka mēs kā mazie cinīši šoreiz lielo sniega vezumu nespēsim pavilkt. Mazliet noskumām, bet ne uz ilgu laiku, jo izlēmām, ka mūsu cietokšņa siena var būt arī vilciens, pēc tam tas pārvērtās par zirgu un kamieli. Nākošajā dienā nolēmām, ka ieliksim logus, diemžēl tie ilgi negribēja turēties, tāpēc radās sniega piku mērķi un pikošanās gāja uz nebēdu. Piektdiena - gandrīz brīvdiena un cik fantastisks pārsteigums, kuru mums bija sarūpējuši Iršu pagasta jaunieši kopā ar sporta dzīves organizatori Lāsmu Rutkovsku! 

Lasīt visu ziņu galerija (13)

Rukšona Ziemassvētki

14.12.2020

ruksons1.jpgRudens pusē Pērses sākumskolas pirmsskolas grupas kolektīvā izlasījām Lindas Matešas grāmatu ''Rukšons Parīzē'', bērniem tā ļoti patika un uzjautrināja.

Grāmata "Rukšons Parīzē" stāsta par Šņukurienes iedzīvotāja Rukšona piedzīvojumiem Francijas galvaspilsētā Parīzē, tā rosinot bērnos vēlmi izzināt citas valstis un kultūras. Rukšons kopā ar saviem jauniegūtajiem draugiem Amēliju un Leo nobauda franču tradicionālo virtuvi, apskata Eifeļa torni un citus Parīzes “dimantus”. Autore raksta: ''Pat tad, ja esi visparastākais mājas ruksis, tas tevi nevar atturēt īstenot sapņus.''      

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Lāčplēša diena Pērses sākumskolā

12.11.2020

3.jpg11.novembris - Lāčplēša diena. Diena, kad ik gadu pieminam brīvības cīņā kritušos varoņus. Pērses sākumskolas skolēni ar svecītēm rokās devās pagalmā pie skolas Saules pinuma zīmes. 6. klases skolēni labprāt dalījās savās zināšanās par tā laika notikumiem. Jaunāko klašu skolēni godināja šo dienu skaitot tautasdziesmas. Kopīgi izdziedātas arī patriotiskās "Mirdzot šķēpiem" un "Div’dūjiņas" dziesmas. Ar cieņpilnu attieksmi noliecam galvas varoņu priekšā, kas mūsu valstij atnesuši neatkarību un brīvību.

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Iededz svecītes Lāčplēša dienas varoņiem

12.11.2020

img_20201112_wa0052.jpgNovembris ir svētku mēnesis. Nav pagājuši vēl Mārtiņi, kad klāt jau Lāčplēša diena, tad jāgatavojas Latvijas dzimšanas dienai.
Mūsmājās, Pērses sākumskolā, jūtama rosība. Mazi un lieli pirkstiņi čakli darbojas, rotā, dekorē, griež un līmē, darina svētku svečturīšus, izsmaržo līdzņemtās svecītes un priecājas par paveikto.

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Mārtiņa gailītis dancīti veda

12.11.2020

img_20201112_wa0031.jpg10 novembrī svinējām Mārtiņdienu, kad pavadām projām rudeni un sākam gaidīt ziemu. Mums, Pērses sākumskolas pirmsskolas grupai, visiem kopā ļoti patīk svinēt svētkus. Gatavojoties svētkiem, darinājām Mārtiņgaiļus, arī latvju rakstu zīmes, lai paveiktais rotātu  mūsu telpas un nestu svētību.

Kad Mārtiņdienā visi ķekatnieki un Mārtiņbērni sanākuši, sākušas skanēt dziesmas un dejas, svētki ir sākušies. Protams, neizpaliek arī rotaļās iešana, mīklu minēšana un ticējumu skandēšana.

Lasīt visu ziņu galerija (14)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top