Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Bebru pagasta vokālajam ansamblim „Bitītes” 4. dzimšanas diena!

08.03.2011 kur : Vecbebru tehnikums

Pirms četriem gadiem, 8. martā, ar savu pirmo dziesmu pavasari sveica Bebru pagasta vokālais ansamblis „Bitītes”. 12. martā Bebru vispārizglītojošās internātpamatskolas zālē ansambļa 4. dzimšanas dienas koncerts bija saulains sveiciens pavasarim un visiem dziesmas draugiem!

Koncerta pirmajā daļā skanēja „Bitītēm” tuvās latviešu tautasdziesmas. Savu nerimstošo dzīvesprieku viņas izdziedāja Alfrēda Vintera un Raimonda Paula jautrajās melodijās koncerta otrajā daļā. Ansambļa meitenēm ir zināms savs dzīvesprieka noslēpums – dziedāt, kad sirds grib gavilēt, dziedāt kad asaru tērcītes plūst, jo dziesmai piemīt brīnumains spēks. Lai tikai bēdas nenomāc garu! Dziesmā sieviete arvien rod jaunu enerģiju, kā bite no ziediem medu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Šūpuļdziesmas dzimtajā valodā

02.03.2011 kur : Vecbebru tehnikums

2011.gada 2.martā Bebru vispārizglītojošajā internātpamatskolā notika pasākums „Šūpuļdziesmas dzimtajā valodā”. 1.-9.klasei atsaucoties UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas aicinājumam, atzīmējot Starptautisko dzimtās valodas dienu, pievērst uzmanību tam, ka dzimtā valoda izpaužas ne tikai mutvārdu formā vai rakstos, bet arī dziesmās.

Skolēni noklausījās par:

 • Šūpuļdziesmām latviešu folklorā, motīviem, tēliem un to raksturu;
 • Karaoke „Šūpuļdziesmas”;
 • Praktisko darbu izstādē „Mana mīļmantiņa, mīļākais šūpuļdziesmu varonis”.

Skolēni dziedāja, piedalījās.

J.Nīcgale-Kondrāte

POPIELA – 2011

02.03.2011 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Ar lielu aizrautību un patstāvību Kokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra audzēkņi gatavojās tradicionālajam pasākumam POPIELA – 2011, kas notika 2. martā. Pasākumā piedalījās visu klašu skolēni gan grupas, gan ar individuāliem priekšnesumiem. Tika meklēti dažādi skatuves tērpi un mūzikas instrumenti. Vecāko klašu meitenes deju soļus apguva ik uz soļa, izmantojot katru brīvu brīdi gan starpbrīžos, gan pēcpusdienā brīvbrīžos.

Priekšnesumos uzstājās tādi Latvijā slaveni skatuves mākslinieki kā Lauris Reiniks ar dziesmu „Dejo vēl”, duets Aina Poiša un Māris Sloka no televīzijas šova „Dziedi ar zvaigzni” ar „Nepareizo dziesmu”. Skatītājus priecēja jautrie pavāri no kinofilmas „Vella kalpi” ar R.Paula dziesmu „Jautrie pavāri”.

printēt Lasīt visu ziņu

Aizvadīts Kokneses novada atklātais čempionāts florbolā

02.03.2011 kur : Kokneses sporta centrs

Kokneses sporta hallē 2.aprīlī notika Kokneses novada atklātais čempionāts florbolā. Sīvā cīņā, tikai pēcspēles metienos, uzvaru izcīnīja FK „Fans” (Aizkraukle), otrajā vietā atstājot „P.M.K.” no Kokneses. Arī trešās vietas likteni izšķīra pēcspēles metieni. Bronzas medaļas izcīnīja „Bārbele”, 4.vietā atstājot „Silarozes”. Pavisam piedalījās desmit komandas. Turnīra nobeigumā komandas sarindojās sekojošā kārtībā:

 1. FK „Fans”
 2. „P.M.K.”
 3. „Bārbele”
 4. „Silarozes”
 5. „Vecbebri”
 6. „Kurmene”
 7. „Aizkraukles AVS”
 8. FK „Fans Juniors”
 9. –  10. „Daudzese” un „Kokneses vidusskola”.

Sacensību galvenais tiesnesis Jurijs Tomaševskis

Sporta svētki "Gundegas" bērniem

01.03.2011 kur : Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestāde Gundega

1. martā tradicionālajos sporta svētkos PII „Gundega” bērnu balsis pieskandināja Kokneses sporta halli. Bērni meta bumbiņu tālumā un mērķī, skrēja un leca tālumā. Jaunākā vecuma bērni sportoja savam priekam, 5 – 6 gadīgie bērni cīnījās par medaļām. Labākais skrējējs - Raitis Trūba, labākais lekšanā tālumā – Raivo Miķelsons, labākie mešanā mērķī – Krista Strazdiņa un Ričards Žurzdins, labākais mešanā tālumā – Raivo Miķelsons. Spēlē „Mednieki un pīles” piecgadīgo bērnu grupā uzvarēja grupiņa „Kamenīte”. Sešgadīgo grupiņas „Lācītis” un „Sprīdītis” cīnījās līdzvērtīgi. Virves vilkšanā stiprākās bija grupiņas „Kamenīte” un grupiņas „Lācītis” bērni.

PII "Gundega"

Zvaigznes visapkārt Tev un Man!

28.02.2011

Jau otro gadu februārī Bebru vispārizglītojošajā internātpamatskolā notika dziesmu festivāls dziedi ar skolotāju „Zvaigznes visapkārt Tev un Man!”.

Šī pasākuma mērķis bija veicināt skolotāju un skolēnu interaktīvu, radošu sadarbību. Pasākumā piedalījās visu klašu kolektīvi ar skolotājām un audzinātājām. Katra dziesma pārvērtās par mazu šovu. Pasākumā skanēja populāras un tautā iemīļotas dziesmas. Kā pārsteigums visiem bija skolotājas Daigas Andersones priekšnesums kopā ar savu 2-gadīgo meitiņu Esteri un skolotājas Sanitas Šiballo priekšnesums kopā ar 4-gadīgo meitiņu Patrīciju, kas klausītājus saviļņoja līdz sirds dziļumiem. Šīs idejas īstenošana nebūtu iespējama bez skolotāju un audzinātāju atsaucības, mūzikas skolotājas Ivetas Bērziņas degsmes un atraktivitātes, kā arī skolas vadības atbalsta.

Pasākuma viesi bija PII „Bitīte” atraktīvās audzinātājas ar jauku priekšnesumu.

Šo pasākumu vēlamies saglabāt, kā tradīciju arī turpmāk.

Tīnei - 20

26.02.2011

Folkloras kopa "Tīne" šogad svin savu 20.dzimšanas dienu. Pirms 20 gadiem, tieši 26.februārī, sanācām uz savu pirmo mēģinājumu. Tas notika Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā. Tās ir mūsu mājas visus šos gadus. Daudzi bērni un jaunieši ir bijuši saistīti ar "Tīnes" gaitām. Saskaitīt nemaz nevar... Tagad vecākie jau nodibinājuši savas ģimenes un uz "Tīni" nāk viņu bērni. Daži no mūsējiem dzīvo tālās zemēs, citi tepat, bet "Tīni" viņi nav aizmirsuši. Katram savs "Tīnē" pavadītais laiks ir tas mīļākais. Bet man tie 20 gadi kopā ar "Tīni" sastāv no vairākiem vienādi mīļiem mozaīkas gabaliņiem.

Folkloras kopa "Tīne" ir saglabājusi savas tradīcijas. Mēs svinam gadskārtas svētkus, piedalāmies bērnu un jauniešu folkloras kustībā "Pulkā eimu, pulkā teku", gatavojamies un piedalāmies dažādos konkursos, ik gadu rīkojam jauno biedru iesvētīšanu, ikdienā spodrinām savu dziedātprasmi, danču prieku un muzicēšanu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Kokneses kausa izcīņa volejbolā

19.02.2011 kur : Kokneses sporta centrs

19.februārī Kokneses sporta hallē nu jau 22.reizi notika Kokneses kausa izcīņa volejbolā. Kā ierasts, tā pulcēja lielu sportistu skaitu no visas Latvijas, kam šīs sacensības ir vienas no gaidītākajām visas sezonas garumā. Kopumā 16 komandas šogad cīnījās par Kokneses kausu un speciāli šim pasākumam kaltajām medaļām.

printēt Lasīt visu ziņu

Balttour 2011

11.02.2011 - 13.02.2011

No 2011. gada 11. līdz 13. februārim Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notika 18. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2011”, uz kuru devās Kokneses Tūrisma centrs, lai izstādes apmeklētājiem piedāvātu atpūtas iespējas Kokneses novadā.

Karnevālā dzied Raimonda Paula dziesmas

03.02.2011

Bebru pagasta pirmsskolas izglītības iestādē „Bitīte” 3. februārī, pārtapuši par sev iemīļotiem varoņiem, bērni līksmoja karnevālā un dziedāja komponista Raimonda Paula dziesmas. „Arī „Bitītes” iemītnieki pazīst Maestro un vēl daudz laimes dzimšanas dienā!” – skatītājiem teica Notiņa un Notiņš, un aicināja bērnus doties dziesmotā ceļojumā kopā ar R. Paula dziesmām. 1. grupiņas rūķīši ceļojumā devās ar miega vilcieniņu, skanot „Dziesmiņai par miega vilcieniņu”. 2. grupiņas bērni kopā ar Sprīdīti dziedāja mīļākās dziesmas no cikla ar V. Plūdoņa vārdiem „Vītola stabules dziesmas”. 3. grupiņas dziedātājus ceļojums aizveda uz saulaino vasaru dziesmā „Zeltītas vasaras”, bet kā mīkla Notiņam un Notiņai braši skanēja „Āzītis”. Dziesmu par nebēdnīgo pelīti izpildīja ciemiņi Patrīcija un Edijs Eiduki., bet bērnudārza ansamblis, gaidot pavasari, dziedāja par putniņiem un pavasara vēju, kas cepuri no galvas pūš. 4.grupiņas princeses un jūras pirāti ceļoja kopā ar „Kapteini Reini” un no ceļojuma mājup atgriezās ar dziesmu „Lai dzīvo zaļā planēta! Mazie dziedātāji saņēma karnevāla goda zīmogu un gardas balviņas. Kopdziesmu „Cāļus skaita rudenī” dziedāja visi dziesmu mīļotāji, bet kā svētkiem gatavojoties jutās bērnu skolotājas, varēja uzzināt dziesmā „Dulla diena”. „Mums patīk Raimonda Paula dziesmas bērniem!” – pēc jautrā dziesmu karnevāla sacīja mazās „bitītes”!

Visi uz slēpēm, visi uz ragutiņām!

27.01.2011

„Visi uz slēpēm!” – tā savulaik savus skolniekus baudīt ziemas priekus, rosināja bebrēnietis - tēlnieks, skolotājs un sportists Voldemārs Jākobsons, kuram 27. janvārī svinējām 112. dzimšanas dienu. Jau otro gadu, Bebros, Mežaparkā, šoreiz 29. janvārī, atceroties mūsu dižo novadnieku, ziemas sporta piekritēji gan slēpoja, gan brauca ar ragaviņām.

Pēc Bebru pagasta pārvaldes vadītājas Ilzes Pabērzas uzmundrinošiem vēlējumiem, bērniem sākās jautras stafetes ar ragaviņām, ko organizēja Jurijs un Evita Tomaševski, bet slēpotājus uz startu aicināja sporta skolotāja Jeļena Čerņauska. 1400 m garo distanci pa Mežaparku ar labiem rezultātiem veica 11 slēpotāji: pieci dalībnieki vīriešu grupā un sešas dalībnieces dāmu grupā.

printēt Lasīt visu ziņu

Bebru pagastā piemin 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres 20. gadadienu

25.01.2011

„Latvija piedzima barikādēs” – tā par laiku pirms 20 gadiem ir teikusi Marina Kosteņecka - rakstniece un publiciste, barikāžu dalībniece, barikāžu fonda valdes biedre. Viņai arī pieder vārdi: „Īstie barikāžu varoņi bija lauku cilvēki, kas atstāja ģimenes, brauca uz Rīgu, janvāra aukstumā sēdēja uz bruģa, un bija gatavi uz visu – arī mirt par Latviju. Varoņi bija arī sievas un bērni, kas nestājās durvīm priekšā, palika mājās un klusējot lūdzās par savējiem un Latviju.”

21. janvāra pēcpusdienā pie Bebru pamatskolas, pie Komunistiskā terora upuru Piemiņas akmens iedegtā atmiņu ugunskura pulcējās Bebru pagasta vīri, kuri pirms 20 gadiem, stāvot plecu pie pleca kopā ar citiem barikāžu dalībniekiem no visas Latvijas, kļuva par Rīgas sargiem un aizstāvjiem. Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza nosauca to 66 barikāžu dalībnieku vārdus, kurus ir apzinājusi Bebru pagasta pārvalde. Pieci no viņiem ir pieteikti apbalvošanai pēc 2008. gada, tāpēc barikāžu piemiņas medaļu nav saņēmuši. Barikāžu aizstāvju atceres 20.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Iršu sporta hallei drīz gada jubileja

04.12.2010 kur : Iršu pagasta sporta halle

4. decembrī aprit gads, kopš krāšņās, skanīgās pēcpusdienas Iršos – ar vēja nestiem baloniem dzidrajās debesīs, ar bravūrīgās čigānietes pareģojumiem, skanīgām runām, dejotāju un dziedātāju priekšnesumiem, laba vēlējumiem un pirmajām volejbola spēlēm jaunuzceltajā sporta hallē. Idejas autora – bijušā Iršu pagasta padomes priekšsēdētāja Pētera Keiša sākts, šis projekts tika īstenots pateicoties Kokneses novada domei, ES struktūrfondu līdzekļiem un celtniecības firmas „RRKP būve” prasmei.

Jaunajā sporta hallē sporta nodarbības aizvada Pērses pamatskolas skolēni, trenējas Iršu un apkārtējo pagastu iedzīvotāji. Irši lepojas ar senām un bagātām volejbola tradīcijām – laika posmā no 1984. gada - 13 reizes būts Aizkraukles (Stučkas) rajona čempionu godā. 2002. gadā iegūts Latvijas čempionu gods veterāniem, 2007. g. izcīnīta 3. vieta Eiropas klubu čempionātā Alborgā (Dānija) veterāniem. Arī Pērses pamatskolas zēnu volejbola komanda 2005. gadā kļuva par Latvijas čempioniem mazo pamatskolu grupā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (32)

Sacensības vieglatlētikas mešanu disciplīnās

25.09.2010 kur : Kokneses sporta centrs

Skaistā un saulainā 25. septembra dienā Kokneses stadionā notika Kokneses kausu izcīņa vieglatlētikas mešanu disciplīnās. Sacensības atklāja un veiksmīgus startus visiem dalībniekiem vēlēja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Viesturs Cīrulis un sacensību galvenais tiesnesis Ēriks Cīrulis. Sacensību rezultātus skatīt šeit.

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top