Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Tikšanās Dzejas dienu pieturās

11.09.2012

11. septembrī – Raiņa dzimšanas dienā, Bebru pamatskolas skolēni devās Dzejas dienu gājienā pa pagasta centru, apstājoties vairākās vietās – dzejas pieturās, kur skandēja savus izvēlētos Raiņa dzejoļus. Latviešu valodas skolotājas Lindas Šmites rosināti, skolas bērni bija vērīgāk ielūkojušies lielā latviešu dzejnieka daiļradē un centušies atrast sev tuvu dzejoli. Dzejas dienu gājiens no Bebru pamatskolas veda uz dzejas dienu pieturām. PII „Bitīte” pagalmā skolēni atsauca atmiņā Raiņa dzejoļus bērniem, bet ceļa malā augošo ābeli viņi sveicināja ar dzejoli „Vecītis un ābele”. Dzejas pieturā pie Vecās skolas skolotāja Linda Šmite pastāstīja par dzejnieka bērnības un skolas gaitām, bet skolēnu dzejoļos Rainis atklājās kā saules dziesminieks. Vecbebru muižas parkā pie ceriņiem atskanēja tiem veltīts dzejolis. Pēdējā pieturā „Galdiņu” muzejā pie skulptūras „Vecā kaķene” jauki iederējās dzejolis „Kaķenīte”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Mācību gada uzsākšana I. Gaiša Kokneses vidusskolā

03.09.2012 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

3. septembrī svinīgs pasākums, uzsākot jauno 2012./2013. mācību gadu, notika arī I. Gaiša Kokneses vidusskolā. Vēl pavisam nedroši, bet ziņkāres pilni, skolas pagalmā kopā ar 12. klašu skolēniem tika ievesti mazie pirmklasnieki, kam sekoja skolas karoga ienešana, valsts karoga pacelšana un Latvijas valsts himnas atskaņošana.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (28)

Pirmā skolas diena Bebru internātvidusskolā

03.09.2012 kur : Vecbebru tehnikums

Pirmā skolas diena mūsu skolā sākās ar Latvijas TV 1 viesošanos – bērnu, vecāku, skolotāju intervijām.

Svinīgajā pasākumā pirmklasniekus sveica Meža skolas pārstāvis Zaķis, kas centās dalīties savās zināšanās matemātikā, kas stipri atšķīrās no pirmskolā mācītā, bet šķiroties mazie pirmklasnieki tika sestdienās un svētdienās aicināti apmeklēt arī Meža skolu.

Tālākā dienas gaitā skolā viesojās un koncertu sniedza O kartes dalībnieki, Kašers un māsas Šomases, šo pasākumu apmeklēt tika aicināti arī Bebru pamatskolas un Vecbebru Profesionālās vidusskolas audzēkņi.

Klases stundās skolēni iepazinās ar skolas iekšējās kārtības normatīvajiem aktiem, atcerējās vasaras piedzīvojumu un cienājās ar Z/S Zemītes konditorejas gardajiem kliņģeriem.

Pēcpusdienā 1.-4.klases skolēni bija Jautrās stafetēs, 5.-11.klases skolēniem bija orientēšanās trasīte.

Vakara noslēgumā uz kopīgu diskotēku aicināja Amerikas auto klubs VOYAGER.

Lielu paldies Skolas kolektīvs izsaka Antrai Ķimenei un Anitai Svencei par skaistajiem apsveikumiem un skanīgajām dziesmām jauno mācību gadu uzsākot.

Direktore Mudīte Auliņa

Zinību diena Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā

03.09.2012 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Skolas sirdspuksti ir skolēni, bet skolas stiprums – skolotājs. Ja skola ir lukturis, kas dāvā gaismu – tad skolotājs ir šī luktura liesmiņa. Ja skola ir burvju dzēriens, kas dod spēku, tad skolotājs ir šī dzēriena biķeris. Ja skola ir templis, kas sniedz mieru, tad skolotājs ir šī tempļa kolonnas. Tik ilgi būs pasaule šī, cik ilgi būs skola, un skolas dvēsele – skolotājs. 2012. gada 3. septembrī Kokneses speciālās internātpamatskolas – attīstības centra durvis vērās jauna mācību gada sākumam. Skolas - centra direktore Dagmāra Isajeva, Zinību dienas svinīgajā pasākumā, sveica skolēnus, skolēnu vecākus un skolas darbiniekus ar jaunā 2012./2013. mācību gada uzsākšanu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Sporta svētki Vecbebros

25.08.2012 kur : Bebru pagasta stadions un skeitparks

Gadu gadu gaitā ierasts, ka augusta pēdējā sestdienā Vecbebros svin sporta svētkus. Arī šoreiz, 25. augustā, Vecbebru stadionā sportisko cīņas garu apliecināja ne tikai bebrēnieši, bet aktīvā dzīvesveida piekritēji no kaimiņu pagastiem un tālākām Latvijas vietām.

Kā sporta svētku galvenā tradīcija Vecbebros izsenis godā celts volejbols. Volejbola sacensībās piedalījās 16 vīru komandas un 5 meiteņu komandas. Volejbolā vīriešiem uzvarētāju laurus guva mājnieki – komanda „Vecbebri”, kurā spēlēja Modris Vilcāns, Aigars Auzenbergs, Kaspars Greļs, Arnis Grunšteins. Arī meiteņu komandu konkurencē nepārspētas palika mūsējās: Daila Jansone-Ieviņa, Gunta Andersone, Agita Ābele, Ilze Valaine, kuras startēja komandā „Vecbebri”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (18)

Kokneša kauss

05.08.2012 kur : Kokneses estrāde

5. augustā vairāki tūkstoši skatītāju pulcējās Kokneses estrādē, kur norisinājās Latvijas Spēkavīru čempionāta superfināls un Kokneša kausa izcīņa, kuru organizēja jaunizveidotā sporta biedrība SB "KOKNESIS" kopā ar Latvijas Spēka atlētu federāciju.

Pasākumu atklāja un veiksmi sportistiem vēlēja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris. Par 2012. gada spēcīgākā Latvijas vīra titulu un uzvarētāju kausiem cīnījās deviņi spēkavīri. Ārpus konkurences piedalījās viens no spēcīgākajiem Krievijas un pasaules atlētiem Mihails Kokļājevs.

Spraigas sacensības norisinājās gan par "Kokneša kausu", gan vingrinājumos par čempionāta kausiem. Sacensību laikā publika atbalstīja un juta līdzi sportistiem. "Koknesē ir vislabākie līdzjutēji", atzina pasākuma vadītājs Raimonds Bergmanis un paši dalībnieki.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (103)

Kokneses pilsdrupās skanēs Spānijas karaļa galma mūzika

13.07.2012 21:00 kur : Kokneses pilsdrupas un parks

13. jūlijā plkst. 21:00, Kokneses novada svētku ietvaros, Kokneses pilsdrupās notiks Senās Mūzikas koncerts „Spānijas karaļa galma mūzika”, uz kuru aicināts ikviens mūzikas un mākslas baudītājs. Koncertu sniegs senās mūzikas ansamblis” Trakula”.

Koncertprogramma veidota kā teatrāls uzvedums, kur mūziku papildina dalībnieku lasījumi no Kārļa V dzīves. Tikpat raiba kā šī monarha biogrāfija būs arī koncertā iekļautā mūzika.

Ieejas maksa 2.00 Ls

 Zane Zariņa, Tūrisma informācijas konsultante

Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica” dziesmu ceļš ievijas Koknesē

08.07.2012 kur : Kokneses estrāde

No 5. jūlija līdz 9. jūlijam pa Latvijas vasaras ceļiem iet Dziesma – savu 25. gadskārtu svin Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica”.

„Latviešu tautas atmiņā „Baltica” vienmēr visdziļāk sakņosies tieši ar 1988. gadā Trešās atmodas laikā pirmoreiz publiski pacelto sarkanbaltsarkano karogu. Priecājamies, ka apaļās jubilejas reizē šie visā pasaulē pazīstamākie Baltijas valstu tradicionālie kultūras svētki notiek tieši Latvijā, un mums ir tas gods pulcēt ne tikai ap 2000 Latvijas dziedātāju, dejotāju, muzikantu, stāstnieku, amatnieku un meistaru, bet arī tautas tradīciju uzturētājus un kopējus no citām valstīm” - šo svētku nozīmību raksturo kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (15)

Aicina uz Lustēm Jēkabpilī un operas „Rigoleto” izrādi

06.07.2012 19:00

Šī gada 6.jūlijā pulksten 19:00 Jēkabpilī, Sēļu sētā, notiks VI Starptautiskais Tautas mūzikas festivāls „Lustes Jēkabpilī”.

Festivālā piedalīsies kapelas „Heino Tartes un draugi” (Igaunija), „Provincia”, „Lakštingele”, „Toncius” (Lietuva), „Sokolwiane” (Polija) un pašmāju tautas mūzikas izpildītājgrupas „Malta”, „Rakari”, „Feinie letiņi” un pasākuma rīkotāji „Kreicburgas ziķeri”. Visās kapelās darbojas talantīgi un profesionāli mūziķi, kas ar degsmi un aizrautību izpilda lustīgākās un jestrākās melodijas no tautas mūzikas klāsta. Festivālā piedalās arī folkloras un deju kopas, līdz ar to skatītājiem tiek piedāvāts atraktīvs un krāšņs uzvedums par satikšanos, samīlēšanos, pārskatīšanos un citiem pārpratumiem.

„Lustes Jēkabpilī” ir stabilākais un viens no nozīmīgākajiem Latvijā organizētajiem starptautiskajiem tautas mūzikas festivāliem.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicina uz Skrīveru novada svētkiem - Skrīveriem 130

30.06.2012 13:00

2012. gadā Skrīveru novads atzīmē Skrīveru centra (kopš dzelzceļa stacijas apkārtnē sāka veidoties pašreizējais centrs) 130. jubileju, un gada garumā notiek daudzveidīgi kultūras un sporta pasākumi. Š.g.30.jūnijā plkst.13:00 Skrīveru novada svētkos A.Upīša muzeja dārzā aicinām gan Skrīveru novada amatniekus, gan plašāku Latvijas Amatnieku loku no tuvākiem un tālākiem novadiem iekļauties kopējā svētku noskaņā, attīstot tautiskās tradīcijas.

Ar prieku vēlamies kuplināt mūsu svētkos māksliniecisko darinājumu un našķu meistarus, tāpēc pulcējam meistarus Amatnieku tirdziņā, jo īpaši rosinām meistarus radīt un atraisīt radošo darbnīcu daudzveidīgās aktivitātēs skrīveriešus un viesus.

Mīļie amatnieki, atsaucamies un esam kopā! Sīkāka informācija Skrīveru Kultūras centrā, sazinoties - tālrunis 65197244 vai 29475005.

Plašāka svētku pasākuma informācija: www.skriveri.lv

No saldenās pudeles

23.06.2012 kur : Kokneses estrāde

Līgo vakarā Kokneses estrādē uz izrādi "No saldenās pudeles" aicināja Kokneses amatieru teātris. Izrādē lustīgi līdzi spēlēja Kokneses pūtēju orķestris. Fotogalerija no izrādes.

„Kaimiņu būšana” Vecbebru estrādē

20.06.2012 kur : Vecbebru Mežaparka estrāde

Līgodama vien atnāca tā līksmā Jāņu diena! Vasaras saulgriežu gaidās Ķeipenes amatierteātris ar Vigitas Pumpures izrādi „Kaimiņu būšana” 20. jūnija vakarā Vecbebru estrādē ienesa līksmību kuplajā skatītāju pulkā. Ķeipenes amatierteātra režisore Alda Račika, kura savulaik dzīvoja Bebros un darbojās kultūras jomā, nu jau desmit gadus ar teātra mākslu aizrauj ķeipeniešus. Pirms izrādes uzrunājot skatītājus, Alda Račika sacīja: „Man ir liels prieks atkal būt Vecbebros!”

Ar dzirkstošu humoru un pārliecinošu tēlojumu ķeipenieši atklāja vienas mājas divu kaimiņu ģimeņu attiecības - ļaujoties pārpratumiem, bet cerībā tikt pie laulātā drauga, viss beidzās laimīgi – ar trīs pāru kāzām!

Paldies par burvīgo vakaru Ķeipenes amatierteātra aktieriem, paldies par kopā būšanu lieliem un maziem skatītājiem!

Lai lustīga līgošana kaimiņiem Ķeipenē, Bebros, Iršos un Koknesē – visur, kur degs jāņugunis un skanēs līgo dziesmas!

Sarmīte Rode

Jāņu ielīgošana Kokneses pilsdrupās

16.06.2012 kur : Kokneses pilsdrupas un parks

Sestdien, 16. jūnijā pirms Jāņu mācībām kopā ar "Urgām" Kokneses pilsdrupās darbojās Pils bufete. Lieli un mazi piedalījās pīrāgu cepšanā un izzināja īpašās Jāņu "Ugunszupas" recepti. Kopīgi apguvām vainagu un citu Jāņu rotu darināšanu. Veidojām Jāņu gobelēnu, iepinot Vasaras saulgriežu labās domas.

Visi baudījām Trejzāļu zupu, vizinājāmies ar laivām, dziedājām un rotaļājāmies ar "Urgām" un priecājāmies par lielisko pirmsjāņu sajūtu Kokneses pilsdrupās.

Paldies par atsaucību visiem pilsdrupu apmeklētājiem!

Aicinām uz Pils bufeti arī Jāņu brīvdienās!

Brīvdienu piestātne "Pērsejas"

Būsiet gaidīti Jāņu ielīgošanas pasākumos!

16.06.2012 17:00

Sestdien, 16. jūnijā plkst.17.00, Kokneses pilsdrupās kopā ar folkloras kopu "Urgas" (līdzi jāņem jāņuzāles, siers, alus...) pīsim vainagus un siesim sieru!

Pirmdien, 18. jūnijā plkst.17.00, Kokneses "Urgās", "Grotānu" mājās pie saimniekiem Līvijas un Imanta kopā ar folkloras kopu "Urgas" līgosim, aplīgosim un mācīsimies Jāņu rotaļas.

Viļņa Plūmes atceres koncertā uzstāsies Aizkraukles pašdarbnieki un Raimonds Pauls

03.06.2012 17:00

Ar maestro Raimonda Paula un vietējo skatuves mākslinieku dalību 3. jūnijā plkst. 17.00 Aizkraukles kultūras namā notiks ilggadējam pilsētas mēram Vilnim Plūmem veltīts piemiņas koncerts „Labie darbi Aizkrauklei”. Ieeja koncertā būs par ziedojumiem, kuri tiks izmantoti, lai īstenotu ieceri par garīgu pieminekli V.Plūmem.

Koncerta organizatori atzīst, ka domu par atceres koncertu veicinājusi aizkraukliešu vēlme pateikties cilvēkam, kurš palīdzējis Aizkrauklei kļūt par vienu sakoptākajām pilsētu Latvijā. Koncerts „Labie darbi Aizkrauklei” notiks dienā, kad Vilnim Plūmem būtu palikuši 68 gadi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top