Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Cik sver mūsu mazo lasītāju somas ???

25.10.2012 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

Cik sver mūsu mazo lasītāju somas? Un ko stāsta mūsu somas par mums? To noskaidrojām Kokneses bibliotēkā 25.oktobrī, kad visi bibliotēkas mazie apmeklētāji varēja uzzināt, vai viņu somas svars atbilst viņu vecumam! Bieži izskatās, ka mazo lasītāju uz bibliotēku ir atnesusi soma, nevis otrādi!

Jāatzīst, ka lielākajai daļai bērnu somas nav par smagām, bet papildus gan vēl jāpierēķina sporta somu un mūzikas skolas somu svars! Bērni saka, ka ceturtdiena ir tāda „vieglā” diena, bet citas dienas somas ir daudz smagākas! Visi gan apgalvo, ka viņi esot stipri un trenēti un neko lieku līdzi nenēsājot!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (4)

Iršu pamatskolas zālei jauns izskats!

20.10.2012 kur : Pērses sākumskola

Pēc remonta, sestdien 20. oktobrī, iršēniešiem un viesiem durvis vēra izremontētais klubs – kā mēs visi to dēvējam. Lai izdarītu ko labu un paliekošu, ir jābūt pamatam un sapnim, tikai tad viss izdodas. Es domāju, ka šī ir vieta, kurā bija vērts investēt, jo te notiek daudz dažādu kultūras un izglītojošu pasākumu gan skolēniem, gan pieaugušajiem. Pateicoties Kokneses novada deputātu sapratnei un atbalstam, 2012. gada budžetā tika paredzēta nauda zāles remontam. Šovasar SIA „Simols” veica jumta seguma nomaiņu, ierīkoja jaunu elektroinstalāciju un apgaismes sistēmu, nomainīja logus, grieztu segumu un nokrāsoja sienas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Rudens tirgus diena skolā

16.10.2012 kur : Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola

Sen tas laiks garām, kad Koknesē tie lielie rudens tirgi bija... Bet mēs, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas sākumskolēni, šo tradīciju lolojam jau vairāk kā 20 gadus... Arī šogad! Miķeļtirgus diena mums bija 9.oktobrī, tā tāda sena Kokneses tradīcija - uz tirgu braukt kādu nedēļu pēc pašiem Miķeļiem.

Ir tirgus nodevu vācēji, ir tirgus letes, īsta nauda un īsta prece! Ir jautri muzikanti, spēļu istaba un mūžīgais lūriķis...

Paldies lieliem un maziem, kas vienmēr čakli palīdz!!!

Tirgus vērotāja, Inguna Žogota

Ķiplociņš Bebru pamatskolā

12.10.2012 kur : Bebru pamatskola

Ar krāšņām dziesmām pie mums 12. oktobrī ieradās Rikko lelles. Jaunā sērija „Ķiplociņš lielveikalā” un mazās, skaistās lellītes spēja saviļņot visus, kas ieradās vērot notikumu gaitu. Noskatoties gandrīz stundu ilgo smieklu mirkli, bija iespēja pamanīt, kā mākslinieks Balodis attēlo ļaunos mikrobus. Gardās, pašpārliecinātās rozā konfektītes dejoja tik labi, ka aizrāva ar vislielāko interesi. Arī kociņkonfekte Čupa- Čups laidās trakulīgā dejā. Atskanēja daudz nezināmu un jautru dziesmiņu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Graffiti uz bibliotēkas sienām!

11.10.2012 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

11.oktobrī Kokneses pagasta bibliotēkā notika 11 gadus jaunā mākslinieka Helmuta Sokolova darbu izstāde. Mākslas veids-graffiti ir ļoti pierasts un populārs jauniešu vidū, bet mūsu bibliotēkā tāda veida izstāde ir pirmo reizi! Pārsteidza jaunā mākslinieka domāšanas veids, sava veida filozofija, šodienas un nākotnes redzējumi!

Izstādēs atklāšanā piedalījās arī skolotājs Aldis Dobenbergs, kurš uzteica Helmuta izvēli un veikumu. Savās izjūtās un priekā par padarīto dalījās arī Helmuta mamma.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Kokneses amatierteātrim 20 gadu jubileja

06.10.2012 kur : Kokneses kultūras nams

Kokneses amatierteātra 20 gadu jubilejā 6. oktobra vakarā Kokneses kultūras namā mēs sajutām to brīnumaino spēku, kas piemīt teātra burvībai – netveramajam, gaistošajam brīnumam kā vārdā te piedzimst īsts mēness tur tālē, putekļi, sviedri un grims.

Jau ieejot kultūras nama foajē, apņēma īpaša noskaņa, jo aplūkojamās dekorācijas, kas saglabājušās no pēdējo piecu gadu izrādēm, bez vārdiem izteica, cik krāsains un daudzveidīgs bijis Kokneses amatierteātra radošais ceļš.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (25)

Kokneses „Bērnu/ Jauniešu žūrijas 2012” eksperti viesojas Bebros!

04.10.2012 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

Klāt rudens un kā ik gadu Kokneses bērnu bibliotēka saviem Bērnu un Jauniešu žūrijas ekspertiem organizē „uzlādēšanās” pasākumus, lai vairotu prieku un apņēmību lasīt un novērtēt šā gada žūrijas grāmatas.

Šogad, lai „uzlādētos”,4. oktobra pēcpusdienā, apbruņojušies ar ziediem, zīmējumiem, dāvanām un gardumiem, devāmies apciemot Bebru pagasta bibliotēkas Bērnu un Jauniešu žūrijas ekspertus! Bebru bibliotēkas vadītāja Ausma Rode sagaidīja mūs ļoti sirsnīgi, izrādīja bibliotēku un aicināja doties viņas sarūpētajā ekskursijā uz tuvējo Bišu muzeju, kur par bitēm var redzēt un uzzināt visu. Muzejā žūrijas eksperti atklāja, ka arī viņi ir čakli kā bitītes, jo čakli lasa grāmatas un krāj zināšanas - tāpat kā bitītes medu. Pēc ekskursijas degustētais medus daudziem likās saldāks un gardāks nekā mājās, varbūt arī tāpēc, ka tagad bērni labāk zina, kā tieši medus nonāk līdz burciņai. Paldies Anitai Svokai par aizraujošo stāstījumu, iepazīstinot ar bišu ikdienu un dzīvi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (23)

Bebros pirmās sacensības skeitparkā

02.10.2012 kur : Bebru pagasta stadions un skeitparks

Pagājušajā rudenī Bebros atklātais skeitparks kļuvis par bērnu un jauniešu iecienītāko atpūtas vietu. Ik dienas, piemērotos laika apstākļos, varam vērot ar kādu aizrautību viņi darbojas skeitparkā. Ar parastām skrituļslidām vai inline, skeitdēli, skrejriteni vai BMX velosipēdu katrs apgūst jaunas iemaņas un sasniedz savus personiskos rekordus.

Bērnu vecāku paldies biedrībai „Bites” par skeitparka ierīkošanas projekta īstenošanu! 2. oktobrī, sagaidot skeitparka pirmo dzimšanas dienu, notika pirmās sacensības, kurās piedalījās ne tika Bebru pamatskolas zēni, savu prasmi atklāja jau pieredzējuši BMX braucēji un skrituļotāji no I. Gaiša Kokneses vidusskolas.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Miķeļdiena Gundegā

01.10.2012 kur : Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestāde Gundega

PII „Gundega” tradicionālo Miķeļu tirgu ar rotaļām un dejām, pirkšanu un pārdošanu un jauno Hipotēku un zemes bankas klientu kluba „Mēs paši” atbalstītā projekta „Tipu tapu tik pa taku” taku izstaigāšanu šogad organizēja multfilmas „Ābolu maiss” varoņi Zaķis Garausis, Ezis un Vārna.

Miķeļdiena Kokneses bibliotēkā

01.10.2012 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Miķeļdiena ir rudens ieskaņas svētki. Ticējums vēsta, ka šajā dienā neko nedrīkstot mājās nest, jo tad to apēdot peles un žurkas! Visu varēja droši nest uz bibliotēku, lai svētkiem vārti vaļā!

Jau no paša rīta mēs kopā ar bibliotēkas apmeklētājiem priecājāmies par rudens ziediem, tulkojām to valodu, piemeklējām attiecīgos dzejoļus, degustējām dažādus interesantus ievārījumus un vārījumus. Īpaša piekrišana bija biešu džemam (paldies Ingai Skrebelei), brūklenēs un samtenēs marinētajiem gurķīšiem, rabarberu mājas vīnam, kabaču ievārījumiem un dažādiem tomātiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (10)

Miķeļdienu sagaida „Galdiņu” muzejā

26.09.2012 kur : Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja

Es nezinu, kas par vīru
Iet pa ceļu dancodams:
Miežu svārki, rudzu kreklis
Apenīšu cepurīte.

/Latv.t.dz./

Bebru internātvidusskolas 1. – 4. klašu skolēniem atbilde uz tautasdziesmu labi zināma – tas ir Miķelis! 26. septembra pēcpusdienā viņi tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā – muzejā „Galdiņos” ieskandināja Miķeļdienu. Pēc ekskursijas pa muzeju, krāsaino kļavlapu nosētajā „Galdiņu” dārzā bērni ar tautasdziesmām un ticējumiem daudzināja Miķeli, kuru izsenis mūsu senči godājuši par labu un bagātu vīru, maizes tēvu. Silta un apaļa rudens saule raudzījās kā mazie svētku svinētāji priecājas par skaisto atvasaras dienu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (13)

Vieglatlētikas veterāni beidz sezonu

22.09.2012 - 23.09.2012 kur : Kokneses sporta centrs

Divas dienas (22.un 23.septembrī) Kokneses stadionā sacentās vieglatlētikas mešanu disciplīnu sacensību dalībnieki no dažādiem Latvijas novadiem. Pirmajā dienā jaunatnes sacensībās piedalījās arī viesi no Lietuvas. 23.septembrī sacensību mešanas sektoros jau „saimniekoja” Latvijas labākie mešanu disciplīnu sporta veterānu pārstāvji no Rīgas, Līvāniem, Jelgavas, Daugavpils, Rēzeknes, Jēkabpils, Madonas, Ventspils, Ķekavas, Varakļāniem un, protams, arī Kokneses novada sporta veterānu izlases dalībnieki.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (34)

Kokneses kausi 2012

22.09.2012 kur : Kokneses sporta centrs

22. septembrī Kokneses stadionā notika tradicionālās vieglatlētikas mešanas disciplīnu sacensības „Kokneses kausi 2012”. No vietējā mēroga sacensībām lodes grūšanā, diska un vesera mešanā, šķēpmešanā tās četru gadu desmitu garumā kļuvušas par gadskārtēju tradīciju un ieguvušas starptautisku skanējumu, jau sesto gadu tās pulcēja sportistus un līdzjutējus „Kokneses kausu” izcīņā. Kopā ar Latvijas labākajiem vieglatlētiem Koknesē spēkiem mērojās sportisti no Lietuvas, Rokišķiem.

„Es varu spēlēt jebkur – uz ielas, stacijā, spēļu zālē vai stadionā” (Imants Daksis)

20.09.2012 kur : Vecbebru tehnikums

Kad citur dzejas dienas pasākumi jau bija pieklusuši, 20.septembra vakarā Bebru internātvidusskolas pagrabiņā dzejas mīļotāji mājīgā atmosfērā, sveču gaismā un pie tējas tases baudīja mūziķa, dzejnieka, filozofa un vienkārši interesanta cilvēka Imanta Dakša koncertu.

Katra Imanta Dakša dziesma bija kā mazs, neaizmirstams klejojums Visuma plašumos un atgriešanās katram pie sevis.

Uzdāvini man vienu asteres ziedu

14.09.2012 kur : Bebru pagasta bibliotēka

„Uzdāvini man vienu asteres ziedu”, ar šādiem vārdiem 14. septembrī Bebru pagasta bibliotēkā uz tikšanos tika aicināti novada iedzīvotāji, lai pavadītu jauku rudens pēcpusdienu Tukuma dzejnieces Sarmas Upeslejas un mūziķes Anitas Stikānes sabiedrībā. Sanākušajiem bija iespēja klausīties dzeju, kura aizskāra katru individuāli un rosināja pa asaru lāsei, klausīties akordeona pavadījuma dziedātajās dziesmās, un dziedāt līdzi. Daudzi to darīja, it sevišķi, kad tika atskaņota, nu jau tautā iemīļotā un Latvijas šlāgeraptaujā trešo vietu ieguvusī dziesma „Ceriņi baltie”, kuras vārdu autore ir dzejniece Sarma Upesleja, bet mūziku sarakstījusi Anita Stikāne. Ar tādu kā mārtiņrozes saldi sūro smaržu, ar tādu pat smeldzi un reizē kaislu apliecinājumu dzīvei Sarma un Anita izdziedāja sievietes sapni ziedos, mīlestībā un mūžības nojautā. Noslēgumā sevišķa dziesma tika veltīta pārvaldes vadītājai Ilzei Pabērzai, kura arī bija šī pasākuma idejas autore un iniciatore. Kopā pavadītais laiks aizskrēja neticami ātri un atvadoties apmeklētāji teica:” ...atnākšana, bija vairāk nekā vērta, un lai nožēlo tie, kas neatrada laiku un neizmantoja iespēju satikt šis brīnišķīgās, atvērtās sievietes”.

Ausma Rode

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top