Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiemKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Mārtiņdiena Gundegā

13.11.2012 kur : Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestāde Gundega

Visi saka, visi saka –

Mārtiņdiena, Mārtiņdiena!

Kaut varētu Mārtiņdienu

Aiz ausīm noturēt!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6)

Novembris - dvēseļu laiks

12.11.2012 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Vēlais rudens – novembris – pats tumšākais laiks. Arī pārdomu laiks. Biežāk gribas aizdegt sveces – mūžīgos enerģijas avotus. Lai cik maza liesmiņa, bet izstaro siltu gaismu. Tās gaisma nes mieru sirdij, piesaista labas domas, aizvilina atmiņās un palīdz noticēt jaunu cerību piepildījumam.

Novembris – dvēseļu laiks, kad dedzam svecītes tuvinieku atdusas vietās un sveču gaismas logos ir 11. un 18. novembra vakaros. Tur atspīd mūsu brīvība, neatkarība, patstāvība un cerība nākotnei! Arī mūsu skolas – centra pagalmā 12. novembra vakarā tika iedegtas skolēnu un darbinieku sarkani baltās svecītes piemiņai varoņiem, kas cīnījās par Latvijas brīvību un saņemot Lāčplēša kara ordeni ar lepnumu teica – „Gods kalpot Latvijai” .

Iededzot sveces mēs novēlējam arī gaišumu savai dzīvei, skumjas un bezcerīgas domas raidot projām. Vajag ticēt, cerēt un vienkārši – mīlēt dzīvi un šo zemi Latviju!

Kokneses speciālās internātpamatskolas –

attīstības centra vēstures skolotāja

Dace Ūdre

Lāčplēša dienā iededz svecītes Latvijai

11.11.2012

11. novembra vakarā Bebros, stadiona pakājē, spožas sveču liesmiņas veidoja Latvijas valsts kontūru. Atsaucoties Bebru pagasta pārvaldes aicinājumam lieli un mazi bebrēnieši vēlējās iedegt savu svecīti, domājot par Latviju un tautas brīvības cīnītājiem. Pēc Bebru pagasta pārvaldes vadītājas Ilzes Pabērzas sveiciena Lāčplēša dienā, vēstures skolotāja Ieva Puniņa atgādināja Brīvības cīņu nozīmi Latvijas valsts neatkarības nosargāšanā un izteica savas pārdomas par šodienas Latviju. Iedegtās svecīšu liesmiņas, kopīgi nodziedātās dziesmas tēvzemei radīja gaišu svētku sajūtu. Pie svecīšu izgaismotās Latvijas labprāt fotografējās Bebru internātvidusskolas un pamatskolas skolēni, pavisam mazi ķipari.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (21)

Skaistā svētku diena Koknesē

11.11.2012

11. novembrī Kokneses senioru koris „Labākie gadi” sagaidīja ciemos savus draugus - Ogres senioru kori „Atvasara”, lai kopā nosvinētu Lāčplēša dienu. Daba bija dāsna – dāvāja skaistu, saulainu dienu un lielisku svētku noskaņu.

Pēc koncerta Mūzikas skolā, kurā katrs no koriem izdziedāja savu repertuāru un vienojās kopējā dziesmā, abi kori kopā ar koncerta apmeklētājiem devās uz Likteņdārzu, lai apskatītu jauno Skatu terasi. Vecākā gada gājuma dziedātāji tika lepni aizvizināti uz terasi ar elektrokāriem, bet jaunākie un vingrākie labprāt šo attālumu no auto stāvvietas līdz terasei mēroja kājām.

printēt Lasīt visu ziņu

Lāčplēša dienai veltīts pasākums Koknesē

11.11.2012 kur : Kokneses kultūras nams

11. novembrī Lāčplēša dienai veltīts pasākums notika pie Kokneses kultūras nama. Visus iedzīvotājus svētkos sveica novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, kurš aicnāja ikvienā mājā iedegt svecīti un pieminēt visus, kam bija drosme cīnīties un ciest, kas nebaidījās atdot savu dzīvību par Latviju.

Jauku svētku noskaņu radīja folkloras kopa "Urgas". Pie svētku ugunskura, baudot zāļu tēju, visi pasākuma dalībnieki kopīgi dziedāja latviešu dziesmas.

Pieminot latviešu karavīrus, pie Piemiņas akmens gūla ziedi un mirdzēja sveču liesmiņas.

Anita Šmite

Nepērc svešu!

09.11.2012 kur : Bebru pamatskola

Tieši tā varētu nosaukt vienu no Bebru pamatskolas skolēnu aktivitātēm, proti, piedalīšanos Mārtiņdienas tirdziņā, kas notika dienu pirms Mārtiņiem- 9. novembra pēcpusdienā.

Tā kā mūsu valstī paplašinās kustība „Nepērc svešu!”, arī mēs domājām tikai par pašmāju labumiem - kā tos reklamēt, pārdot un kā iegādāties.

Kāpēc dzert aizjūras ražojumu„Coca Cola” vai kādu citu neveselīgu un dārgu dzērienu, ja mums ir pašiem savu burkānu sula – svaiga, skaisti oranža, salda? Padzer to pāris nedēļas, un nevajadzēs meklēt solāriju vai tonālo sejas krēmu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (16)

Likteņdārzā atver pirmo pastāvīgo ēku - Skatu terasi

09.11.2012 12:00

9. novembrī pulksten 12 Likteņdārzā tiks atvērta pirmā pastāvīgā ēka - Skatu terase. Didža Jaunzema un Lauras Lauderes sadarbībā ar „Arhitektu biroju Jaunromāns un Ābele” projektētās būves celtniecība tika iesākta šā gada augustā. Skatu terases būvnieks - SIA „Dreamway” - Andra Ozoliņa vadībā – ar saimnieka rūpību vairāk nekā trīs mēnešus ir strādājuši, lai taptu šī jauno arhitektu būve, kas arhitektoniski turpina Likteņdārza meža daļas reljefa līniju un paver neatkārtojamu skatu uz Daugavu.

Skatu terases zonā tēlnieks Ojārs Feldbergs ir novietojis Likteņdārza patronam, Latvijas Valsts prezidentam (2007 - 2011) Valdim Zatleram 2010. gada 25. maijā dāvināto Hirosimas Miera akmeni. Skatu terasei būs arī īpaša apstādījumu zona, kas tapusi ar „Nacionālā Botāniskā dārza” speciālista Romāna Streļčuna līdzdalību.

printēt Lasīt visu ziņu

Ražas svētki Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā

08.11.2012 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Kad dzelteno lapu paklājs sedz zemi, koku zari paliek kailāki, dārzeņi sagūluši noliktavās, ābelēs vējš šūpo kādu palikušo ābolu, tad mūsu skolā svin „Ražas svētkus”.

Skolas foajē varēja aplūkot augļu un dārzeņu izstādi, kurā varēja redzēt kartupeļu spēkavīru, adatainos ežus, ķirbju un ābolu rūķīšus, kabaču saimnieci, airētājus kabaču laivā, tārpiņus no ķirbjiem, burkānu un kastaņu krelles.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Radošā darbnīca bibliotēkā

08.11.2012 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

Sestdien, 8.decembrī, Kokneses bērnu bibliotēkā rosījās mazi un lieli darboties gribētāji. Mēs gatavojām dažāda veida apsveikuma kartītes, aploksnītes un „pārsteiguma” kastītes, lai uz Ziemassvētkiem iepriecinātu savus mīļos.

Liels PALDIES Baibai un Klintai, kuras dalījās ar savām zināšanām, iemaņām un pieredzi. Lai Jums visiem sirsnīgi Ziemassvētki un veiksmīgs Jaunais gads!

Antra Vasiļevska, Kokneses bērnu bibliotēka

SEB kausi volejbolā

03.11.2012 kur : Iršu pagasta sporta halle

3. novembrī sporta hallē „Irši” norisinājās tradicionālais volejbola turnīrs SEB 4:4 IRŠI. Pateicoties AS SEB bankas atbalstam, šāda mēroga turnīrs Iršos notiek jau 4. reizi. Šīs sacensības piemērotas gan volejbola veterāniem, gatavojoties republikas 50. sporta spēlēm, gan skolu jauniešiem, krājot meistarību un pieredzi, gan jebkuram citam laba līmeņa spēlētājam. Sacensību formāts – 4 pret 4 liek katram spēlētājam būt labi sagatavotam gan fiziski, gan pietiekoši meistarīgam visos volejbola spēles elementos.

Šogad spēkiem mēroties ieradās 8 vīriešu komandas. Patīkami, ka savu varēšanu pret „rūdītiem” un pieredzējušiem volejbolistiem no Jēkabpils, Madonas, Priekuļiem, centās apliecināt arī Kokneses un Bebru pagasta jaunieši.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Kursi Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā

31.10.2012 - 02.11.2012 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Kokneses speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā no 2102. gada 31. oktobra līdz 2. novembrim notika kursi „Jaunākās tendences logopēdiskās korekcijas darbā”, kurus vadīja lektores no Krievijas Federācijas - medicīnas zinātņu kandidāte, ārste – psihiatre Svetlana Beņilova un docente, pedagoģijas zinātņu kandidāte, logopēde Natālija Košeļeva.

Kursos tika aicināti piedalīties logopēdi, pedagoģiski medicīnisko komisiju speciālisti un citi interesenti, lai papildinātu zināšanas par jaunākajiem pētījumiem un tendencēm logopēdiskās korekcijas organizēšanā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Spociņa - Jociņa Helovīndienas burziņš

01.11.2012 kur : Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestāde Gundega

Ceturtdien, 1.novembrī, PII "Bitīte" 2. grupas bērnus un vecākus Spociņš-Jociņš aicināja uz Helovīndienas burziņu bērnudārza zālē.

Jau no paša rīta leļļu mājiņa pārtapa par spoku namiņu, kurā savu vietu bija atradis izgrebtais ķirbis.

Tālāk sekoja pārģērbšanās - mošķīši, raganiņas, ķirbīši un citi spociņi drīz vien bija gatavi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Kad Merlins Mensons ir sabiedrotais - Helovīni Kokneses bibliotēkā

31.10.2012 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

31.oktobrā vakarā no plkst.19.00-20.00 Kokneses bibliotēka bija pārvērtusies par visīstāko raganu ballītes vietu! Ja izgrebtais ķirbis visu dienu priecēja pieaugušos lasītājus, tad vakarā ieņēma goda vietu bērnu bibliotēkā.

Piedalīties ballītē varēja tikai tie, kuri bija rūpīgi sagatavojušies: saģērbušies atbilstoši pasākuma tēmai, sagatavojuši mājasdarbu-kādu šausmu stāstu, anekdoti, baisu atgadījumu. Pie durvīm visiem bija jānodod solījums, ka visas šausmas viņi aizmirsīs un atcerēsies tikai pēc gada. Bija iespēja baudīt īsti raganisku ēdienkarti- pūķa smadzeņmaizi, zirnekļa acu uzlējumu, zaļu ragangovs pienu.. Piedāvājām arī raganu spa programmu, kuru izmantoja visas mazās raganiņas. Vienojāmies, ka par skaistumkopšanas rezultātiem viņas mums paziņos pēc gada!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)

Krāsainā rudens ballīte

26.10.2012 kur : Bebru pamatskola

Piektdien, 26. oktobrī, Bebru pamatskolas 1.-4. klašu skolēni svinēja krāsainu rudens ballīti par godu skolēnu rudens brīvdienu sākumam. Daba arī vēlējās piedalīties šai pasākumā, jo uzskatīja, ka krāsainajos svētkos par maz ir baltās krāsas. Tā ieradās ar lielu vezumu pirmā sniega, un baltais fons bija teicama vieta, uz kuras izcelties pārējām krāsām.

Svētki tika rīkoti arī par godu pārejai uz ziemas laiku, kad izsenis godā celta ķekatās iešana un mīklu minēšana. Tas viss notika pasākuma saimnieku 4. klases izrotātajās telpās. Pie ceturtajiem, koši izgreznojušies, viesos nāca 1., 2. un 3. klase. Tērpu demonstrēšanas mērķis bija parādīt rudens krāsu spilgtumu. Lielo un mazo ciemiņu bālie vaigi tika iekrāsoti ar sarkanajām dzērvenēm. Gardās un ļoti veselīgās ogas visi lietoja gan iekšķīgi, gan ārīgi.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (11)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top