faceboktwitter
lapas galvaKokneses novads
Svarīga informācija iedzīvotājiem
Iedzīvotāju aptauja par novada pilsētas statusa noteikšanu Kokneses ciemamKoknese veselīgāka vide visiem
Koknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Iedzīvotāju tikšanās ar domes administrāciju

04.03.2019 17:15 kur : Kokneses tūrisma informācijas centrs

Kokneses novada dome no 2019. gada 1. marta līdz 31. martam veiks publisko apspriešanu ar mērķi noskaidrot Kokneses novada iedzīvotāju viedokli par novada pilsētas statusa noteikšanu Kokneses ciemam.

Aptaujas anketu klātienē var saņemt, aizpildīt un iesniegt Kokneses novada domes ēkā, Kokneses Tūrisma informācijas centrā, Kokneses pagasta bibliotēkā.

Elektroniski aptaujas anketu iespējams aizpildīt šeit.

Kokneses bagātās vēstures lappuses liecina, ka piecu gadsimtu garumā tā nesusi pilsētas vārdu. 1277. gadā Koknese ieguva pilsētas tiesības, no 14. līdz 17. gadsimtam bija Hanzas savienība pilsēta. 1932. gadā Koknesei piešķīra biezi apdzīvotas vietas (ciema) statusu. No 1958. līdz 1990. gadam Koknese bija pilsētciemats, pēc tam Kokneses pagasta centrs Aizkraukles rajonā. Pēc administratīvi teritoriālās reformas 2009. gadā kļuva par Kokneses novada centru.

Vērtējot pēc Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā noteiktajiem kritērijiem, Koknese atbilst pilsētas statusam, jo ir vairāk kā 2000 iedzīvotāju, ir kultūras, tūrisma, sporta un komercdarbības centrs ar attīstītu inženierinfrastruktūru un ielu tīklu. Kokneses novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijā tiek izvirzīts uzdevums izvērtēt ieguvumus/zaudējumus no Kokneses ciema iespējamās statusa maiņas uz pilsētu. Perspektīvā tālākā plānošanas procesā iespējams ciema robežas, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām procedūrām, pārdēvēt par pilsētas robežu.

Izveidojot Kokneses pilsētu:

printēt Lasīt visu ziņu

PII "Gundega" praktisko darbu izstāde Kokneses pagasta bibliotēkā

15.01.2019 - 14.03.2019 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

Kokneses pagasta bibliotēkā atklāta jauna izstāde. Izstādes autori: Kokneses pirmsskolas izglītības iestādes "Gundega" darbīgais kolektīvs. Bibliotēkas apmeklētāji teic, ka mums ir vistalantīgākie bērni un visradošākās skolotājas! Izstāde apskatāma līdz 14. martam.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)
Sazinies ar Kokneses novada domi
Pasākumu kalendārs
<>
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top