Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Pasākumi

Amatierteātriem patīk Monikas Zīles lugas

01.10.2016 kur : Kokneses kultūras nams

4skate-001_1.jpgPirmajā oktobra dienā Kokneses kultūras namā valdīja teātra gars. Uz Aizkraukles reģiona amatierteātru skati bija ieradušies četri kolektīvi no Vietalvas, Daudzevas, Jaunjelgavas un Pļaviņām. Aktieru radošo veikumu vērtēja režisore Kristīne Klētniece-Sika un rakstniece, publiciste un dramaturģe Monika Zīle, kuras sarakstītās vairāk nekā desmit lugas iecienījuši Latvijas amatierteātri. To apliecināja arī autores lugu iestudējumi trīs amatierteātru sniegumā. Aktieriem tas noteikti bija īpašs satraukums - atveidot savus varoņus klātesot to radītājai.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Koknese sporto 17. pasākums - florbols

10.10.2016 kur : Kokneses sporta centrs

10.oktobrī norisinājās jau 17. “Koknese sporto” pasākums, kurā tika apgūta florbola spēle. Šoreiz bija ieradušies 38 spēlēt gribētāji, kas kopā spēja noformēt 6 komandas.

Pasākums sākās ar nelielu iesildīšanos un florbola pamatelementu apguvi. Pēc tam sekoja komandu izveide. Šoreiz lielā dalībnieku skaita dēļ tika spēlēts divās grupās. Pieaugušo grupā startēja 17 dalībnieki, kur komandas tika nosauktas kapteiņu Edgara Ancelāna, Niklāva Vingra un Ivo Kokina vārdos, bet mazie tika sadalīti pēc nejaušības principa un ieguva šādus nosaukumus – zaļā komanda, oranžā komanda un sarkanā komanda, atbilstoši piešķirtajiem virskrekliem.

Lasīt visu ziņu

Koknesē sacenšas spiningošanā

15.10.2016 06:30

img_5353_2.jpg5. oktobrī plkst. 6.30 Daugavā pie Kokneses sākās gadskārtējais Kokneses atklātais čempionāts spiningošanā no laivām ekipāžām un komandām. Sacensībās varēja piedalīties visi makšķerēšanas sporta entuziasti neatkarīgi no vecuma un dzimuma ar noteikumu, ka dalībniekiem jābūt derīgām makšķerēšanas kartēm.

Spītējot vēsajam un rudenīgajam laikam, čempionātā piedalījās 14 komandas, kas sastāvēja no 43 laivu ekipāžām, kurās kopumā startēja 85 dalībnieki no visiem Latvijas novadiem. Salīdzinoši ar pagājušo gadu dalībnieku skaits ir krietni kuplāks, 2015.gada sacensībās piedalījās tikai 30 ekipāžas.

Lasīt visu ziņu galerija (45)

Donoru diena Vecbebros

19.10.2016 kur : Vecbebru tehnikums

25lib_1.jpg19. oktobrī Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas telpās noritēja Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotā donoru diena, uz kuru bija ieradušies 48 cilvēki. Asinis ziedoja 37 donori, jo 11 ziedot gribētājiem tika atteikts veselības problēmu dēļ. Asinis pirmo reizi ziedoja 4 cilvēki.

Paldies visiem atsaucīgajiem donoriem no Bebriem, Kokneses, Iršiem, VPIV audzēkņiem. Donoru dienā piedalījās arī vairāki iedzīvotāji no Meņģeles. Lība Zukule, LSK brīvprātīgā, teic, ka ļoti žēl, ka donoriem, kuri nav deklarēti Kokneses novadā, nevar samaksāt domes piešķirto pabalstu – 6 eiro. Asinis ziedot nevarēja divas sievietes, kuras jau šogad četras reizes bija apmeklējušas donoru dienu. Ir noteikts, ka sievietes drīkst ziedot asinis četras reizes gadā, bet vīrieši sešas reizes gadā.

VADC kolektīvs sirsnīgi pateicas skolas kolektīvam par viesmīlību, skolotājai Zinaidai Bārai un viņas audzēkņiem, kā arī jauniešiem, kuri palīdzēja iekārtot telpu donoru dienai. Visi donori un LSK brīvprātīgie laipni gaidīti uz svinīgu pasākumu 29. oktobrī pulksten 17 Aizkraukles kultūras namā.

Nākamā donoru diena 22.decembrī Koknesē.

Lasīt visu ziņu galerija (24)

20.oktobris - pasaku un Lāčplēša diena bibliotēkā

20.10.2016 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

4jumav_1.jpg20.oktobris Kokneses bibliotēkā bija tiešām piepildīts ar visdažādākajiem notikumiem! Jau no paša rīta mēs aicinājām viesos Kokneses PII Gundega grupiņas „Kamenīte” zinātkāros bērnus, lai tiktos ar Kokneses Pasaku māmiņu Maiju Stepēnu. Viņa iepazīstināja ar savu jaunizdoto pasaku krājumiņu (apgāds „Jumava”), stāstīja bērniem savu pasaku, atbildēja uz āķīgiem jautājumiem un priecājās par bērnu zīmējumiem, kuri tapa tepat bibliotēkā. Saruna izvērsās interesanta, tādēļ bērni nolēma, ka tikšanos vajadzētu atkārtot. Par šo priekšlikumu arī Pasaku māmiņa priecājās, jo viņai jau stāstāmā netrūkst! Pasakas top un top! Lai veicas!

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Latvijā - veļu laiks

22.10.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

1veli_1.jpgKokneses pilsdrupās Veļu vakars tika svētīts 22.oktobrī. Nāca jauni, nāca veci... Kūrām uguni, pateicībā saviem senčiem, klājām veļu galdu, uz kura goda vietā bija putra, atdevām ūdeņiem veļu laika plostiņu ar vaska svecīti, gājām rotaļas, minējām mīklas un dziedājām veļu laika dziesmas. Ja Tu vēl neesi nosvētījis veļu laiku un pateicis paldies saviem senčiem, saviem skolotājiem, saviem gudrajiem padomdevējiem, tad vēl ir laiks! Jo veļu laiks ir no Miķeļiem līdz Mārtiņiem.

Inguna Žogota,

folkloras kopas "Urgas" vadītāja

Lasīt visu ziņu galerija (21)

Koklējam? Koklējam!

23.10.2016

1aba_1.jpgBiedrības "Baltaine" Radošajā mājā ik pa laikam notiek kokles spēles nodarbības. Koklētāju sastāvs ir dažāds - no tāda, kas pirmo reizi paņem kokli rokā, līdz tādam, kas spēlē patstāvīgi, ir uzstājies ar kokli arī koncertā... Pēdējā nodarbībā, kas notika 23.oktobrī kokles mācījās spēlēt arī māmiņas ar saviem bērniem.

Vai tikai arī Tu neesi kādreiz domājis, cik labi būtu kādreiz pamēģināt paspēlēt īstu, dabīgu, etnogrāfisku kokli? Tādu, kas meistara rokās tapusi par īpašu instrumentu. Tādu, ar kuru sadraudzēties, kā ar draugu, parunāties un priecāties par to, kas iznāk, kad tai pieskaras un sakārto pirkstus tā, lai izvilinātu kādu meldiju...

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Koknese sporto 18. pasākums – basketbols pirms NBA sezonas

24.10.2016 kur : Kokneses sporta centrs

ks_18_1.jpg

Naktī uz 26.oktobri pēc Latvijas laika sāksies kārtējā Nacionālās basketbola līgas (NBA) sezona, kurā šogad startēs ari divi latvieši – Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns, kam noteikti sekos līdzi daudzi, bet Koknesē, 24.oktobrī, “Koknese sporto” ietvaros notika jau 18.pasākums, kurā 31 spēlēt gribētājs sacentās basketbola mini turnīrā.

Kārtējā sportošanas koppasākumā, kura mērķis joprojām ir iepazīstināt vietējos bērnus, jauniešus un pieaugušos ar dažādiem sporta veidiem un kopīgi sportot treniņu režīmā, visi izmēģināja basketbola spēli. Sporta hallē basketbols notika jau otro reizi, bet vēl pa reizei mums bijis arī strītbols un basketbols āra laukumā.

Lasīt visu ziņu

Kokneses kauss telpu futbolā noslēdzas ar mājnieku uzvaru

31.10.2016 kur : Kokneses sporta centrs

Kokneses sporta centrs arī šogad organizēja telpu futbola sacensības “Kokneses kauss 2016”, kurās sacentās piecas komandas no dažādām Latvijas vietām. Šīs sacensības ir domātas kā sagatavošanās pirms amatieru telpu futbola sezonas. Šoreiz piedalījās divas komandas no Kokneses, kā arī viesu komandas – Pļaviņas, Lats uz nedēļu un Pensionāri.

Komandas aizvadīja viena apļa turnīru, spēlējot katra ar katru, līdz ar to uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešamas desmit spēles. Turnīru iesāka spēle starp Pensionāriem un Pļaviņām. Lielisks sākums padevās Pensionāriem, kuri ātri guva divus vārtus. Pēc tam vārtu gūšana neapstājās un tika pievienoti vēl pieci vārti, pretī ielaižot vien vienus vārtus un spēli noslēdzot ar 7:1. Otrajā spēlē tikās Kokneses otrā komanda pret komandu no Iecavas “Lats uz nedēļu”. Viesi no Iecavas bija ātri un veikli, bet Koknese atbildēja ar pieredzi un pretuzbrukumiem, kas ļāva pirmo periodu uzvarēt ar 1:0, kad precīzs bija Reinis Kuzmas. Otrā perioda sākumā gan viss sagriezās otrādi, jo Koknese ātri zaudēja divus vārtus, nonākot iedzinējos ar 1:2. “Lats uz nedēļu” spēlētājs Raimonds Ivenkovs panāca arī 3:1, bet tad vārtus ar galvu guva Dāvis Kalniņš, realizējot ļoti precīzu Edgara Ancelāna piespēli. Koknese devās pārgalvīgos uzbrukumos, par ko pretī saņēma vēl divus golus savos vārtos. Spēles gala rezultāts 2:5 “Lats uz nedēļu” labā.

3.spēlē turnīrā iesaistījās arī Koknese 1, kas tikās ar Pļaviņu komandu. Spēlē pārsvars piederēja Koknesei, kas diezgan pārliecinoši kontrolēja spēli un guva vairākus vārtus. Didzim Bērziņam šajā spēlē 3 gūti vārti, bet spēles gala rezultāts 6:1 Kokneses labā. Nākošajā spēlē “Lats uz nedēļu” turpināja demonstrēt labu spēli un ar 5:2 pieveica Pensionārus, bet abu Kokneses komandu spēlē tika fiksēts rezultāts 3:0 pirmās komandas labā.

Turnīra otrā daļa iesākās ar visai pārliecinošu Iecavas uzvaru pār Pļaviņām – 4:1. Nākošajā spēlē jau noritēja neoficiāla cīņa par trešo vietu – savā starpā tikās Koknese 2 un Pensionāri. Lai gan abām komandām priekšā bija vēl citas spēles, tomēr turnīra gaita un komandu varējums vēstīja par to, ka tieši šīs divas komandas varētu sadalīt trešo vietu. Spēles rezultātu atklāja pensionārs Kārlis Beikerts, bet līdz pirmā puslaika beigām Dāvis Kalniņš panāca neizšķirtu. Otrajā puslaikā abas komandas naski uzbruka vārtiem, bet arī aizsardzība bija laba. Koknese divas reizes trāpīja pa vārtu stabu, bet Beikerts aizskrēja ātrajā uzbrukumā un panāca savai komandai uzvaru ar 2:1, līdz ar to nodrošinot savai komandai vismaz trešo vietu.

Astotajā spēlē notika līderu cīņa, kurā tikās “Lats uz nedēļu” pret Koknesi 1. Spēle bija skatāma un ātra. Pirmie rezultātu atklāja viesi, kad precīzs bija Ričards Vītols. Ritvars Kalniņš panāca izlīdzinājumu līdz pirmā puslaika beigām un otrais puslaiks varēja sākties no sākuma. Tajā ritēja diezgan sīva cīņa, līdz puslaika vidū notika nesaprašanās laukuma vidū starp Kokneses abiem Kalniņiem, pēc kā “Lats uz nedēļu” guva vārtus, panākot 2:1. Līdz spēles beigām gan Koknese panāca 2:2, kad vārtus guva Ilmārs Kalniņš. Šis spēles rezultāts nozīmēja tikai to, ka turnīra uzvarētājs tiks noskaidrots pēdējā spēlē, kur Koknese tiksies ar Pensionāriem. Pirms tam gan notika cīņa par 4.vietu, kur Koknese 2 cīnījās ar Pļaviņām. Pirmais puslaiks aizritēja bez gūtiem vārtiem, bet otrajā puslaikā vārti tika gūti. Vispirms ar 7 metru soda sitienu izcēlās Reinis Kuzmas, pēc tam bumbu savos vārtos ievirzīja pļaviņieši, bet dažas sekundes pirms spēles beigām Dāvis Kalniņš panāca arī 3:0.

Pēdējā spēlē Koknesei 1 bija nepieciešama uzvara pār Pensionāriem, pašiem gūstot vismaz 4 vārtus, lai iegūtu pirmo vietu, pretējā gadījumā pirmo vietu iegūtu komanda “Lats uz nedēļu”. Spēles rezultātu atklāja rezultatīvais pensionārs Kārlis Beikerts, bet līdz puslaika beigām Koknese prata atspēlēties un izvirzīties vadībā ar 4:2. Otrajā puslaikā komandas spēlēja ļoti atklātu futbolu, kas noveda pie nebijuši liela galarezultāta – 9:3 Kokneses labā. Līdz ar to Kokneses pirmā komanda noslēdza turnīru 1.vietā, otrie – “Lats uz nedēļu”, trešie – “Pensionāri”, ceturtie – Koknese 2, bet piektajā vietā komanda Pļaviņas.

Par rezultatīvāko spēlētāju kļuva Didzis Bērziņš no Koknese 1, kam 9 gūti vārti, bet 8 vārti Kārlim Beikertam (Pensionāri). 6 vārtus guva Raimonds Ivenkovs (Lats uz nedēļu), bet pa pieciem vārtiem Ritvaram Kalniņam (Koknese 1) un Mārtiņam Bukšam (Lats uz nedēļu).

Vairāk informācijas - http://koknesessportacentrs.lv...

Dāvis Kalniņš, KSC

Lasīt visu ziņu

ŠIFRĒTO NORĀŽU SKRĒJIENS

31.10.2016 kur : Bebru pagasta stadions un skeitparks

Nav apturami bērni, kas 31. oktobra vakarā noilgojušies doties saldumu meklējumos ar devīzi “Saldumus vai izjokošu”… Tomēr šī paša vakara stundās (sākot no pulksten 18:30) pie Vecbebru stadiona mājas pulcējās jau nedaudz paklejojušie ciemata bērni, lai risinātu šifrētu maršrutu stadiona teritorijā. Atšķirībā no pagājušā gada, šī gada šifrēšanas shēma bija savādāka - ciparam atbilstoši burti, kur no ciparu virknes jāatpazīst vārds, piemēram, “dodies uz 3+7+10+2+28+14+31!” Pārbaudījumā piedalījās piecas bērnu komandas, kurās bija 2 vai 3 dalībnieki. Iziešana tumsā ar savu lukturīti, šifru atslēgu un zīmuli notika ar 1 minūtes intervālu. Pie tam bija 3 dažādi maršruti - sarkanais, zilais, zaļais. Komandu atgriešanās laiks bija robežās no 7 minūtēm līdz 19. Dalībnieki bija priecīgi par tumsas uzveikšanu un objektu veiksmīgu atrašanu, balvās saņemot Vecbebru 2016. gada pēdējos medaļu komplektus.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Helovīns bibliotēkā

31.10.2016 kur : Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

helovins16_1.jpg

Lieli un mazi Helovīna jeb Visu svēto dienas priekšvakara svinētāji 31. oktobra pēcpusdienā tika aicināti uz Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļu pārbaudīt, trenēt un pat apgūt savas mānīšanās, izlikšanās un novērošanas spējas, spēlējot psiholoģisku lomu spēli “Monstri pilsētā” jeb tautā labāk zināmo detektīvspēli “Mafija”.

Uz spēli saradās lieli un mazi maskoti spēlētāji. Viņi iepazinās ar spēles noteikumiem un divu stundu garumā izspēlēja piecas spraigas partijas, kurās emociju, azarta un smieklu netrūka. Spēle ļoti ātri ieveda azartā, iespējams tas bija tikai Helovīnu vakara ietekmē, bet gandrīz visi spēlētāji gribēja būt maniaki vai mafijas monstri, pat “noslepkavotie” jeb izbalsotie spēlētāji “kapsētā “nevarēja nosēdēt mierīgi un juta līdzi savai komandai. Jāsaka gan ka visās partijās uzvarēja labie jeb mierīgo iedzīvotāju komandas.

Ja nebiji klāt un nespēlēji, tad seko līdzi notikumiem bibliotēkā ( facebook, twitter, Kokneses mājas lapa) un uzzini pirmais, kad nākošreiz spēlēsim šo vai kādu tikpat aizraujošu spēli!

Uz tikšanos bibliotēkā!

Antra Vasiļevska

Lasīt visu ziņu galerija (9)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top