Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Pasākumi

Mākslas darbi uz putuplasta pārsteidz!

12.07.2016 - 12.09.2016 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

bbl_4_1.jpgNo 12. jūlija līdz 12. septembrim Kokneses pagasta bibliotēkā apskatāma Ērika Vilaus mākslas darbu izstāde. Interesantākais ir tas, ka zīmējumi tapuši uz putuplasta. Daudzi darbi ir grebti, veidojot interesantas ēnu spēles. Autors stāsta, ka tas ir ļoti pateicīgs materiāls, jo viegli zīmēt, viegli labot un dzēst. Tā tiešām ir “visvieglākā izstāde”, kāda tikusi izvietota bibliotēkā!

Autors ir 68 gadus jauns, ar humoru apveltīts kungs, Koknesē dzīvo apmēram 4 gadus, nācis no Jelgavas puses. Zīmēt paticis jau no bērnības, bet ar īpašu prieku autors atceras laiku, kad 11 gadus strādājis Indrā par dekoratoru teātrī. Lielformāta darbos varot tā īsti izvērsties!

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Pirmās skolas dienas Bebru pamatskolā

01.09.2016 kur : Bebru pamatskola

2zinib_1.jpgKā krāsaini bērnu sapņi pie Bebru pamatskolas 1. septembra rītā uzplauka balonu koku birztaliņa. Krāšņie balonu koki gaidīja mazos un lielākos skolā nācējus, lai pārsteigtu un iepriecinātu, lai dotu cerību, ka mācību gads būs interesants, raibs, daudzsološs.

1.septembrī Bebru pamatskolas kolektīvā tika mīļi uzņemti 10 pirmklasnieki, 8 zēni un 2 meitenes. Jau pirmajā dienā viņi pārliecinoši pierādīja, ka prot angļu valodu un rēķināšanu, ir veikli sportisti. Svinīgi saņemot skolēna apliecību, skolas kolektīvā tika uzņemti arī tie 5 skolēni, kuri mācījušies citās mācību iestādēs. Ziedi, satikšanās prieks, čalas, apsveikumu runas, valsts un skolas himna, klases stundas un jaunums – rīt mācību stundu nebūs, bet tik ļoti gribas ņemt līdzi un visiem parādīt jauno skolas somu, rakstāmpiederumu pilno penāli!

Lasīt visu ziņu galerija (24)

54. sporta svētki Vecbebros

03.09.2016 kur : Bebru pagasta stadions un skeitparks

87cvej_1.jpgLaimējās silts rīts un saulaina visa diena, kad Vecbebros risinājās jau 54. sporta svētki. Šogad par godu šiem svētkiem tika izgatavots karogs, kura svinīga pacelšana par labiem sasniegumiem “Pure 2016” volejbola kausa izcīņā E grupā tika uzticēta jauniešu volejbola komandai (Renāts Cīrulis, Viesturs Mozga, Viesturs Dupušs, Ralfs Riekstiņš, Matīss Saldavs). Plānotā svētku programma ietvēra ap 15 dažādu veidu disciplīnām, kas vairākumā gadījumu arī tika realizēta.

Lasīt visu ziņu galerija (85)

Dzejas dienas Iršos

09.09.2016

irsi_3041_12_1.jpgRudeni Latvijā ieskandina, iezīmē Dzejas dienas. Šogad Dzejas dienu moto ir ļoti daudzsološs – „Dzeja pavedina”. Šīs sauklis pavedina un aicina uzdrošināties atklāt un izzināt sevi, pasauli, cilvēkus sev līdzās. Iršos jau trešo gadu dzejas dienas tiek atzīmētas brīvā dabā – Magazinas laukumā, kuru varētu nosaukt Aspazijas vārdiem runājot par „Saulaino stūrīti”. 9. septembrī ļoti daudzi Iršu ļaudis, pārsvarā bērni, sekoja dzejai. Magazinas laukumā viņi satikās ar gaišu un jauku cilvēku, koknesieti Anitu Liepiņu, kura klātesošos iepazīstināja ar savu pirmo dzejas grāmatu „Lejuplādes”. Klausoties dzejniecē, nepārprotami varēja saprast, ka katrs dzejolis viņai ir dziļi sirdī izlolots, atnācis kā svētība, kuru viņa nevar paturēt tikai sev.

Lasīt visu ziņu galerija (22)

Kokneses kauss volejbolā

10.09.2016 kur : Kokneses sporta centrs
kokneses-kauss-volejbola-2016_1.jpg

Šā gada 10.septembrī Kokneses sporta centra hallē notika tradicionālās Kokneses novada volejbola sacensības “KOKNESES KAUSS 2016” vīriešu komandām. Turnīrs tiek organizēts, kā pārbaudes sacensības pirms LVF organizētajām sacensībām Latvijas kauss un Latvijas čempionāts. Kokneses kausa sacensībās piedalījās uzaicinātās komandas no Kokneses, Vecumnieku, Neretas, Madonas un Jēkabpils novadiem.

Visas dienas garumā, no pulksten 10:30 līdz vēlai pēcpusdienai, volejbola laukumos risinājās spraigas un interesantas cīņas. Noslēdzoties apakšgrupu spēlēm, noskaidrojās pirmās pusfinālā tikušās komandas. Tās bija komanda “Vecumnieki” un Jēkabpils “Lūši” juniors. Pēc nākošās kārtas, noskaidrojās vēl divas pusfināla komandas un divas komandas, kas spēlēs par 5.-6. vietu.

Lasīt visu ziņu galerija (24)

Velobrauciens

10.09.2016 10:00 kur : Kokneses parks

velo-afisa_1.jpg

10. septembrī Kokneses viduslaiku pilsdrupās svinīgi atklāja Eiropas kultūras mantojuma dienas, kas šogad Latvijā un visā Eiropā tika svinētas no 9. līdz 11. septembrim. Dalībai Eiropas kultūras mantojuma dienām šogad Latvijas Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai tika izvirzītas kultūrvēsturiskās ainavas, to vidū arī Daugavas ieleja no Kokneses līdz Pļaviņām, kas ir Latvijas kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma kopuma nozīmīga daļa.

Tieši šajā dienā jau trešo rudeni Kokneses Tūrisma centrs aicināja aktīvās atpūtas cienītājus doties velobraucienā - izzinošā ekskursijā “Daugavas ieleja no Kokneses līdz Pļaviņām”. Pirms svētku atklāšanas pilsdrupās pulcējās velobraucēji ne tikai no Kokneses, Iršiem, Bebriem, bet arī no Rīgas, Rēzeknes, Jelgavas, Madlienas, Trikātas. Tik daudzi vēlējās doties ceļā pa kādreizējo Daugavas ieleju, par kuras kādreizējo skaistumu un varenību varēja pārliecināties fotogrāfiju izstādē „Atmiņu Daugava”, kura tapusi sadarbībā ar vienu no grāmatas „Atmiņu Daugava” autoriem - novadpētnieku Jāni Ivaru Padedzi.

Lasīt visu ziņu galerija (40)

Zem Soda priedes saknēm dvēseļu upe plūst

15.09.2016

7jaunb_1.jpgIk pēc pieciem gadiem, sākot no 2001. gada, Bebru pagastā tiek rīkoti atceres pasākumi, lai pieminētu 1841. gadā notikušo Jaunbebru Kartupeļu dumpi. 15. septembrī Jaunbebru Kartupeļu piemiņas vietā pie Sarkanā šķūņa drupām vēsturisko notikumu 175. gadskārtā pulcējās novada iedzīvotāji, Bebru pamatskolas un Vecbebru Profesionālās un vispārizglītojošās internātvidusskolas skolēni un skolotāji. Sirsnīgi gaidīti bija varonīgo zemnieku dzimtu pēcnācēji. Pie mūra staba, kur pagājušā gadsimta 80. gados Vilnis Titāns, darbojoties dižkoku atbrīvotāju grupā, iekala varonīgu dumpinieku Viļuma Preisa un Reiņa Tālmaņa vārdus, tagad ar lepnumu par savu dzimtām stāvēja Leo Preiss, Guntis Ungurs un viņa mazbērni Dārta un Kārlis. Jāuzteic atsaucīgie vēstures izzinātāji no Iršu pagasta – skolas bērni un pieaugušie, kuri uz pasākumu ceļu bija mērojuši ar velosipēdiem. Kapelas „Aizezeres muzikanti” ar savām latviskajām melodijām, bērza lapu zeltainums šajā saulainajā dienā radīja pacilājošu kopības sajūtu, aicinot domās nest sveicienus visiem varonīgo zemnieku dzimtu pēcnācējiem, kuri mīt ne tikai Latvijā, bet tālu pasaulē.

Lasīt visu ziņu

Iršu velobraucēji izzina kaimiņu pagastu vēsturiskos notikumus

15.09.2016

irsi150916_1_1.jpg15. septembrī Iršu entuziasti – lieli un mazi velobraucēji devās braucienā, lai izzinātu kaimiņu pagastu vēsturiskos notikumus, kuri nesaraujami saistīti ar bijušo Iršu vācu koloniju. Pieaugušos velobraucējus emocionāli uzrunāja Bebru pagastā, pie Sarkanā šķūņa drupām, pārdomāti un rūpīgi organizētais atceres pasākums, lai pieminētu 1841. gadā notikušo Jaunbebru Kartupeļu dumpi.

Pēc pasākuma devāmies uz Vietalvas pagasta Siljāņiem. Šī vieta kādreiz ietilpa Iršu teritorijā. Brauciena mērķis bija apskatīt skaisto vietu, kurā ir dzimis Pērsietis – īstajā vārdā Kārlis Zemītis. Pērsieša literārā darbība ir saistīta ar satīriskiem dzejoļiem un fabulām. Šī gada pavasarī apritēja 115 gadu, kopš dzejnieks ir aizgājis mūžībā.

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Nāc dejot!

17.09.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

14202921_1265015003508635_1788765356_o_1.jpg

Kas ir GROOVE dejas ? 

The Groove ir vieglākā deju nodarbība, kurā būsi bijis! Tās pamatu veido dažādu stilu mūzika, kuru laikā ir jāizpilda divas līdz trīs kustības vai ritmi, bez noteiktas horeogrāfijas vai sarežģītiem deju soļiem. Deju nodarbība, kura rosina izzināt sevi, savas robežas un pārkāpt tās, baudīt kontrastus un harmoniju mūzikas ritmā. The Groove rozīnīte slēpjas tajā, ka kustības var izpildīt tā, kā pats dejotājs vēlas un dotajā brīdi jūtas. Nav nepieciešama iepriekšēja deju pieredze, Tev pat var būt “divas kreisās kājas” un “lācis uzkāpis uz auss”. Galvenais, kam ir nozīme – Tev patīk dejot! Ļauj, lai Tava personība un radošā fantāzija runā. Izdejojies no sirds un esi Tu pats! The Groove – tā ir īsta ballīte!

Lasīt visu ziņu

Praktiskais seminārs mākslas terapijā

18.09.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

jurcenko-aloida_1.jpg18.septembrī semināru "Mākslas terapija fiziskās un garīgās veselības saglabāšanai un atjaunošanai"  vadīs veselības aprūpes speciāliste mākslas terapeite Aloida Jurčenko.

Praktiskais seminārs, kurā, izmantojot dažādus vizuāli plastiskās mākslas materiālus un tehnikas gan individuāli, gan grupā, būs iespēja atslēgties no ikdienas rūpēm, vairāk iepazīt sevi, savas stiprās puses un resursus, radoši attīstīties un pilnveidot savu personību. Iepriekšējas prasmes un zināšanas mākslā nav nepieciešamas.

Gaidīsim MT seminārā: Koknesē, Radošajā mājā, Melioratoru ielā 1A

Lasīt visu ziņu

Mākslas terapijas nodarbība Radošajā mājā

18.09.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

2terap_1.jpg18.septembrī biedrības "Baltaine" Radošajā mājā notika praktiskais seminārs, kurā, izmantojot dažādus vizuāli plastiskās mākslas materiālus un tehnikas gan individuāli, gan grupā, bija iespēja atslēgties no ikdienas rūpēm, vairāk iepazīt sevi, savas stiprās puses un resursus, radoši attīstīties un pilnveidot savu personību. Semināru vadīja veselības aprūpes speciāliste, mākslas terapeite Aloida Jurčenko.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Zemnieku saeima aicina uz lauku dienu „Vecsiljāņos”

21.09.2016

darba-kartiba-lauku-dienas_1.jpgBiedrība „Zemnieku saeima” 21.septembrī Kokneses novada Bebru pagastā aicina apmeklēt Lauku dienu: „Efektīva organiskā mēslojuma apsaimniekošana” saimniecībā „Vecsiljāņi”. Lauku dienas atklāšana plkst. 10:30. Lauku dienas pirmajā daļā biedrības „Zemnieku saeima” pārstāvji informēs par projekta „GreenAgri” pētījumu, kurā Igauņu un Latvijas eksperti apkopojuši informāciju par dažādām mēslu izkliedes tehnoloģijām un to efektivitāti. Latvijas Lauku izglītības un konsultāciju centra speciālists Jānis Kažotnieks prezentēs kūtsmēslu izkliedes tehnoloģijas efektīvākai augu barības elementu izmantošanai. Par šķidrmēslu tehnoloģijām un to ekonomiskajiem rādītājiem informēs Armands Midegs no SIA Pakavs. Savukārt kukurūzas šķirņu salīdzinājuma rezultātus prezentēs SIA „Latvijas šķirnes sēklas” pārstāvji.

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Drosme draudzēties

21.09.2016 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

projekts_jauniesu-vakars-098_1.jpgVasara un saulainais laiks attālinās, bet tas nav šķērslis jaunas draudzības sākumam. 2016.gada 21.septembra pēcpusdienā Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā norisinājās pasākums jauniešiem “Drosme draudzēties”, projekta “Atbalsts jauniešiem Koknesē” ietvaros.

Šajā projekta aktivitātē Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra un Kokneses Ģimenes atbalsta dienas centra jauniešiem bija iespēja apgūt un redzēt uzvedības modeļus sabiedrībā, uzlabot komunikācijas un saskarsmes prasmes, apgūt praktiskas iemaņas viesu uzņemšanā, kā arī pilnveidot prasmi būt godīgiem un pieņemt pareizos lēmumus dažādās situācijās, nevalstiskās organizācijas „Jauniešu biedrības – Centrs” organizētajās aktivitātēs un nodarbībās.

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Rudens Saulgrieži, Miķeļu laiks

22.09.2016

3saulg_1.jpgKā Tu jūties, kad dabā iestājas līdzsvars? Kad diena un nakts kļūst vienādas. Rudens Saulgriežos vasara nodod vadīšanas grožus rudenim. Ražas ievākšanas un vasaras - rudens darbu nobeiguma svētki. Raksturīgākais Miķeļdienas rituāls bija Jumja ķeršana (Jumis - uz viena labības stiebra kopā saaugušas 2 vārpas), ar kura palīdzību zemkopji centās nodrošināt druvas auglību arī nākamajā gadā. Jumi mēdza glabāt istabā goda vietā, kā arī jaunu meitu pūra lādes dibenā. JUMIS – laime, auglība, svētība, bagātība. Noķer arī Tu savu šī gada Jumi! Vēl taču ir vācami rieksti, dažas ogas, daži dārzeņi... kastaņi, ozolzīles. Kas meklē, tas atrod! Radošajā mājā Rudens Saulgriežus svinējām tieši tajā dienā, kad diena un nakts bija vienādā garumā, 22.septembrī. Bija gan izstāde, gan lielais Jumja maizes klaips, danči, rotaļas un dziesmas. Kurinājām ugunskuru un ziedojām, pateicībā par labo vasaru un izdevušos ražu, lai arī nākamgad tā būtu tikpat laba un vēl labāka.

Inguna Žogota,

biedrības "Baltaine" priekšsēdētāja

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Sezonu iesāk ar pirmizrādi

23.09.2016

4damas_1.jpg23.septembra vakarā Kokneses amatierteātris aicināja uz sava jaunākā iestudējuma Justīnes Kļavas lugas “DĀMAS” pirmizrādi. Izrāde ir stāsts par vienas ģimenes triju paaudžu sievietēm, kuras cenšas sadzīvot zem viena jumta kādā Rīgas mikrorajona dzīvoklī, savstarpēji dalot ne vien dažādas dzīves pieredzes, bet arī mīlestību, greizsirdību un citas “juteklības” ar kurām katrā ģimenē jātiek galā.

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Olimpiskā diena Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā

23.09.2016 kur : Kokneses sporta centrs

6olpit_1.jpgLatvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2016” šogad notika 23. septembrī 531 norises vietās visā Latvijā, kas kopā pulcēja jaunu pasākuma dalībnieku skaita rekordu – 123 353 dalībniekus no 95 Latvijas novadiem un pilsētām. Pasākuma devīze bija “Padod bumbu!” un veltīta volejbolam.

Lasīt visu ziņu

Dzejas svētki Koknesē

24.09.2016 kur : Kokneses kultūras nams

2ranc-001_1.jpgJau ceturto rudeni biedrība „Mazā taka” novada iedzīvotājus aicināja svinēt dzejas svētkus. 24. septembrī Kokneses kultūras nama durvis bija atvērtas savējiem – visiem, kuru sirdis atsaucas dzejā pateiktam vārdam un dziesmā izdziedātai melodijai. Biedrības vadītāja Maija Stepēna teic, ka šoreiz Dzejas dienu pasākuma mērķis atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad dzeju lasīja pašmāju autori, bija iepazīstināt ar Latvijā pazīstamu dzejnieku daiļradi. Saulaini rudenīgajā dienā no Latgales sirds - Rēzeknes ceļu bija mērojusi izcilā dzejniece, latgaliešu neoficiālās himnas „Skaidra volūda” autore Anna Rancāne.

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Kokneses kauss 2016 vesera mešanā

24.09.2016 kur : Kokneses sporta centrs

24. septembrī Kokneses stadionā norisinājās ikgadējās vieglatlētikas sacensības mešanu disciplīnās jaunatnei U-14, U-16 un U-18 grupās. Sacensībās pavisam piedalījās ap 160 dalībnieku, tai skaitā arī vairāki sportisti no Kokneses.

Vislielākie panākumi šoreiz vesera metējiem U-18 grupā - visas trīs medaļas. Ar jaunu personisko rekordu 57.24 metri uzvarēja Andrejs Grustāns, otrajā vietā atstājot savu treniņbiedru Otto Asmusu - 56.12 metri un arī jauns personīgais rekords. Trešais šoreiz vēl viens Igora Lulles audzēknis – Armands Korekovs, kam 46.60 metrus tāls metiens. Piektajā vietas tika Edmunds Kaverskis ar 34.60 metriem.

Lasīt visu ziņu

Koknese sporto 16. pasākums - futbols

26.09.2016 kur : Kokneses sporta centrs

26.septembrī notika jau 16. “Koknese sporto” pasākums, kura ietvaros, ar futbola mačiem, tika noslēgta rudens āra sezona.

Šoreiz uz futbolu bija ieradies 31 dalībnieks. Sākumā uzrunā tika noskaidrots, ka dalībnieki vēlas izlaist nelielu iesildīšanos un uzreiz ķerties klāt spēlēm. Līdz ar to tika uzsākta komandu veidošana. Tika izvēlēti četri kapteiņi, kuri varēja sev izvēlēties vienu palīgu, bet pārējie spēlētāji tika pielozēti pēc nejaušības principa. Līdz ar to izveidojās četras komandas, kuras tika nosauktas par godu kapteiņu vārdiem - sarkanā Kalvja komanda, zaļā Edmunda komanda, zilā Didža komanda un oranžā Dāvja komanda.

Lasīt visu ziņu

20. Miķeļdienas gadatirgus PII “Gundega”

28.09.2016 kur : Kokneses novada pirmsskolas izglītības iestāde Gundega

7tirgus_1.jpg28.septembrī PII "Gundega" pulcēja novada pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus uz jau 20. Miķeļdienas gadatirgu. Bērnus tirgū sagaidīja pati Saimniece (I.Briģe). No meža kopā ar Vāveri (I.Makareni), Ezi (A.Zālīte), Lāci (V. Kalniņa) un Zaķi(G.Ermiča) ieradās "Kas te? Es te!" personāžs Konstantīns (I.Požarska). Pēc rotaļām un dejām sākās lielā pirkšana un pārdošana, Laimes rata griešana, tējas baudīšana.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Dzimtas koka sakņu dziedināšana

29.09.2016 - 30.09.2016 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē


29. un 30. oktobrī Koknesē seminārs - terapija pēc B. Hellingera metodes "Dzimtas koka sakņu dziedināšana!" SEMINĀRU VADA SISTĒMISKO IZVIETOJUMU KONSULTANTE, VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTE ALOIDA JURČENKO.

Daudziem cilvēkiem visā pasaulē ģimenes sistēmas sakārtojuma metode (www.hellinger.com) ir atklājusi jaunu skatījumu par partnerattiecību, sadzīves, veselības un biznesa problēmu cēloņsakarībām, kā arī palīdzējusi ieraudzīt ceļu to risināšanai.

Savu sakņu iepazīšana palīdzēs saskatīt sakarības, kuras līdz šim palikušas nemanītas, lai turpmāk varētu atgūt iekšējo harmoniju un virzīties dzīvē uz priekšu.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top