Drukas resursa adrese: http://koknese.lv/pasakumi/9518/koknese_aizvadita_ikgadeja_zemgales_turisma_konference
Drukas datums: 23:10:40 27.09.2020

Koknesē aizvadīta ikgadējā Zemgales tūrisma konference

12.12.2019 10:00 - 16:00 kur : Kokneses tūrisma informācijas centrs

12. februārī Zemgales Tūrisma asociācija (ZTA) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) organizēja ikgadējo Zemgales tūrisma konferenci "Tūrisma iespējas un attīstības tendences Zemgalē". Šogad konferences mājvieta bija Kokneses tūrisma informācijas centrs.

Zemgales Tūrisma konference ir nozīmīgs un gaidīts ikgadējs notikums. Reģionā strādājošie tūrisma nozares profesionāļi un pakalpojumu sniedzēji vētī aizejošā gadā paveikto, ielūkojas turpmāko ieceru krātuvē. Kārtējā foruma dalībniekus šoreiz savā mītnes vietā laipni uzņēma Kokneses novada pašvaldības Tūrisma informācijas centra allaž rosīgais darbinieku kolektīvs. 

Uzrunu teica un savu novadu raksturoja domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, kurš pilda arī Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus. Savukārt Zemgales Tūrisma asociācijas jaunā līdere Dace Laizāne no Tērvetes Tūrisma informācijas centra pateicās par līdzšinējo veikumu savai priekštecei Inesei Turkupolei - Zilpurei un ielūkojās asociācijas darba aktualitātēs aizvadāmā gada kontekstā, iepazīstināja ar valdes jauno sastāvu, kurā turpmāk darbosies arī Anita Šmite, Kokneses TIC vadītāja, Kristīne Štosa no Dobeles TIC, Adele Bērziņa no LLU Dārzkopības institūta un Madara Skrinda no Jelgavas Reģionālā tūrisma centra.

Tradicionāli konferences dalībniekus uzrunāja LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava un ZPR projektu vadītāja Anna Builo - Hoļme. Nozares attīstībai reģionā ilgtspējīgus nospiedumus sola atstāt ieviešanā esošie Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības projekti "Starptautiskais kultūras maršŗuts "Baltu ceļš" (Balts Road) un "Aizraujošs ceļojums muižu parkos četros gadalaikos" (4SeasonsParks), kā arī Latvijas - Lietuvas - Baltkrievijas pārrobežu sadarbības projekts "Nemateriālās kultūras un vietējās vēstures mantojuma saglabāšanas, pieejamības un attīstības veicināšana, uzlabojot kultūras tūrisma konkurētspēju" (Rediscover the roots of regions).

Par nacionālas nozīmes tūrisma objekta Likteņdārza attīstības aktualitātēm runāja parka administrācijas direktore Linda Galino, bet ģimenes uzņēmuma - viesu nama "Divas Upes" īpašnieks Tomass Cīrulis atklāja savu veiksmes stāstu viesmīlības jomā. Izskanēja vēl arī citi uzņēmējdarbības veiksmes stāsti, kas vēstīja par tūrisma iespējām reģionā: nakšņošanu koka namiņā “Glamping Tervete” un radošās darbnīcas “RADADA” darbību Skrīveros.

Konferences noslēgumā konferences dalībnieki bija laipni gaidīti tūristu iecienītajā biedrības "Baltaine" Radošajā mājā, lai darbotos radošās darbnīcās, izzinātu latvisko dzīvesziņu un baudītu latviešu kulināro mantojumu!

Sadarbība dažādos līmeņos ir nozīmīga visas nozares kopējai attīstībai, tāpēc arī šajā konferencē guvām apliecinājumu, ka konference ir laba vieta, kur satikties, dalīties viedokļos, pieredzē un veidot jaunas sadarbības formas.

Juris Kālis,

Zemgales Plānošanas reģions