Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Labdarības koncertā visskaistākās dziesmas un košākie deju raksti

14.12.2019 17:00 kur : Kokneses kultūras nams

80386793_731742723998635_2637412414290657280_n.jpgIr laiks, kad Latvijā norit sirsnīgākā labdarības akcija "Eņģeļi pār Latviju". Kokneses novadā par tradīciju ir kļuvis novada amatierkolektīvu dāvātais Ziemassvētku labdarības koncerts. 14. decembra vakarā Kokneses kultūras namā mūsu brīnišķīgie amatierkolektīvi priecēja savā dejas, dziesmas un mūzikas mīlestībā, aicinot ikvienu kļūt par sargeņģeļiem bērniem, kuriem ar mūsu palīdzību jāizaug veseliem un stipriem. Paldies koncerta apmeklētājiem par izrādīto labo gribu – saziedotajiem 227 eiro 42 centiem, kas nonāks labdarības organizācijas ziedot.lv rīcībā.

"Ziemassvētki – brīnumu un labo domu laiks, kad mēs ieklausāmies sevī un citos. Vai esam aizdomājušies par to, kāpēc tieši Ziemassvētki un četras adventes svētdienas pirms tiem ir svētku gaidīšanas laiks? Kāpēc Dieva bērniņš par savu dzimšanas brīdi izvēlējās tieši Ziemassvētku nakti? Varbūt tāpēc, ka tieši šajā naktī pār zemi nolaižas visbaltākie eņģeļi, kas dzied visskaistākās dziesmas," sacīja koncerta vadītāja Monta Skuja, talantīgā vijolniece un dziedātāja no kapelas "Aizezeres muzikanti", kura sevi jau apliecinājusi kultūras pasākumu vadīšanā.

Amatierkolektīvu koncerts bija skaista dāvana novada iedzīvotājiem Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Gada garumā katrs no kolektīviem ir čakli darbojies, piedalījies novada pasākumos, bet šajā gada noslēguma koncertā, esot kopā gandrīz visiem kolektīviem, mēs pārliecinājāmies, kāds spēks un degsme vieno mūsu tautas mākslas tradīciju nesējus.

Koncertu ar populārām Ziemassvētku melodijām atklāja saksofonistu ansamblis. Paldies par tuvojošos svētku sajūtas radīšanu Bebru pagasta vokālajam ansamblim "Nianse" (vadītāja Liāna Haritonova), Kokneses kultūras nama senioru jauktajam korim "Alaine" (diriģente Silvija Cīrule), sieviešu korim "Anima" (diriģente Lelde Kamzole-Gagaine, koncertmeistare Ilona Makareni), folkloras kopai "Urgas" (vadītāja Inguna Žogota) un kapelai "Aizezeres muzikanti" (vadītāja Inese Skuja).

Kokneses kultūras nama jauniešu deju kolektīva (vadītāja Kornēlija Reisnere) dzirkstošais dejot prieks, kā arī līnijdeju kolektīva jaunāko grupu (vadītāja Inga Ozoliņa) apburošais sniegums, skatītāju aplausu pavadīts, deva pārliecību, ka nekad nepārtrūks dejas mīlestības pavediens no paaudzes paaudzē. Vislielākais lepnums par saviem bērniem un mazbērniem noteikti bija zālē esošajiem viņu vecākiem un vecvecākiem. Cēlās dejas solī savu uzticību latvju deju rakstiem izteica vidējās paaudzes deju kolektīvi "Liepavots" (vadītāja Inta Balode), "Rats" (vadītāja Laura Freimane), "Irši" (vadītāja Ilona Ūdre), tāpat kā šarmantās līnijdejotājas (vadītāja Inga Ozoliņa) un ar nerimstošu dzīvesprieku apveltītās dāmu deju kolektīva "Tik un tā" (vadītāja Kornēlija Reisnere) dalībnieces.

"Nevienu brīdi nebija garlaicīgi! Jūs esat šī koncerta laimīgākā un priecīgākā daļa! Mēs lepojamies ar jums!" – koncerta noslēgumā, pateicoties visiem kolektīviem un viņu vadītājiem, teica Kokneses novada domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs. Katrs kolektīvs saņēma sarūpētu saldu dāvanu no pašvaldības un sveicienu no Kokneses kultūras nama.

Par profesionālo meistarību un ieguldījumu tautas mākslas tradīcijas saglabāšanā un popularizēšanā, pašvaldības izpilddirektors Ilmārs Klaužs pasniedza Kokneses novada domes Atzinības rakstu Intai Balodei, bijušajai vidējās paaudzes deju kolektīva "Irši" vadītājai. 1991. gadā Inta Balode izveidoja šo kolektīvu un bija tā vadītāja 28 gadu garumā, līdz šī gada rudenim. Svētku brīdī Intai Balodei iršēniešu vārdā sirsnīgus pateicības vārdus veltīja Raina Līcīte un VPDK "Irši" dejotāji.

Šī gada jūnijā vidējās paaudzes deju kolektīvs "Rats" un folkloras kopa "Urgas" piedalījās starptautiskajās Hanzas dienās Pleskavā. Abi kolektīvi saņēma Pateicības rakstus no vērienīgo svētku organizētājiem Pleskavā.

Imants Ziedonis: "Jo Latvijā būs vairāk gaismas punktiņu, jo tā, no augšas skatoties, būs gaišāka." Ar labestību un sirds dāsnumu iedegsim gaismu ceļā uz Ziemassvētkiem!

Kokneses novada domes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top