Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

6. Jāņa Krievāra piemiņas kausa sacensības volejbolā

20.07.2019 10:00 kur : Bebru pagasta stadions un skeitparks

img_20190721_wa0013.jpg20. jūlijā Vecbebros norisinājās 6. Jāņa Krievāra piemiņas kausa volejbola sacensības. Lai arī šajā reizē nepiedalījās tik daudz komandu kā iepriekšējos gadus, saules tveices bagātajā dienā līdzjutēji uzgavilēja četru komandu brašajiem dalībniekiem: Kokneses, Bebru un Iršu jauniešiem. Pateicoties sporta aktīvistes Lības Zukules ierosmei, Jāņa Krievāra dēla Ulda Krievāra ziedotajai 300 eiro naudas balvai un Bebru pagasta pārvaldes līdzdalībai, turpinās iesāktā tradīcija vasaras vidū ar piemiņas kausa sacensībām pieminēt izcilo Bebru pagasta lauksaimnieku un sporta dzīves entuziastu Jāni Krievāru, kuram nākammēnes, 10. augustā, apritētu 88. mūža gadskārta.

Sacensību atklāšanas brīdī klātesošos sveica Bebru pagasta sporta pasākumu organizators Artis Zvejnieks un sacensību organizētāja Lība Zukule. Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza atgādināja, ka 1972. gadā atklātais stadions ir arī Jāņa Krievāra nopelns. Par sacensību norisi informēja sacensību galvenais tiesnesis Dzintars Greļs.

Ar savu klātbūtni sportiskā pasākuma atklāšanā spēļu dalībniekus pagodināja Jāņa Krievāra atraitne Gunta Krievāre ar meitu Ilzi, mazmeitu Aneti un mazdēlu Edvardu, kā arī Bebru pagasta sporta veterāni - Jāņa Krievāra laikabiedri Uldis Filipsons, Biruta Leķe, Jānis Birkāns un Uldis Straume.  "Jānis Krievārs bija darītājs nevis runātājs. Paldies visiem, kas viņu atceras. Par Jāni Krievāru tagad runā viņa paveiktais darbs, un šīs sacensības ir cieņas apliecinājums mūsu novadnieka ieguldījumam volejbola attīstībā Vecbebros," sacīja Uldis Filipsons.

Par Jāņa Krievāra mūžu bebrēnieši teikuši: "Kā ozols ar stiprām saknēm". Šajā dienā bijušie sportisti, kuri jaunības dienās volejbolu spēlējuši kopā ar Jāni Krievāru, apskatīja, kā Vecbebru muižas parkā sakuplojusi un paaugusies 2014. gadā viņu kopīgi iestādītā Japānas lapegle "Diāna" ievērojamā sporta entuziasta piemiņai. Izrādās, ka lapegle jau izaugusi 2.45 m gara, tā simboliski paužot, ka cilvēka labie darbi dzīvo otru mūžu.

Spēļu skatītājiem bija interesanti vērot cīņu par pirmo vietu starp Kokneses sporta centra un bebrēniešu - iršēniešu komandām. Balvas komandām pasniedza šo sacensību atbalstītājs Uldis Krievārs. Uzvarētāju titulu un Jāņa Krievāra piemiņas kausu izcīnīja Kokneses sporta centra komanda, kurā spēlēja Edgars Glāznieks, Krists Kučinskis, Niklāvs Vingris, Aigars Lācis un Vladislavs Laba. Otro vietu ieguva komanda, kuras sastāvā spēlēja Bebru un Iršu jaunieši: Viesturs Mozga, Raivis Pālēns, Nauris Fridrihsons un Renāts Cīrulis. Trešajā vietā arī iegūtajiem rezultātiem ierindojās komanda, kurā spēkus apvienoja Juris Tomaševskis, Rinalds Kalniņš, Erlends Liepiņš un Endijs Soldors. Arī ceturtā vieta mājinieku komandai.

Lība Zukule, kura pirms sešiem gadiem izloloja ideju par Jāņa Krievāra piemiņas kausa sacensībām, pateicas visiem, kas atbalstīja šo sacensību veiksmīgu norisi: "Paldies Uldim Krievāram un viņa ģimenei, Bebru pagasta pārvaldes vadītājai Ilzei Pabērzai par medaļu sagādāšanu un rūpēm stadiona mājas labiekārtošanā, Jura Bāra vadītajai komunālās nodaļas darbinieku komandai. Paldies par dāvanu kartēm Jurim Sprukulim, Arvim Unguram, Artūram Plūmem, Lailai Ločmelei-Mozgai un pārējiem sacensību atbalstītājiem: Dacei Nebēdniecei, Līgai Pilienai, Montai Skujai, Ērikai Stradei, Ilzei Skučenkovai, Vinetai Grinšponei, Lidijai Degtjarevai, Birutai Leķei, Dzintaram Greļam, Audrim Arzovam. Paldies visiem, kas palīdzēja volejbola laukumu salikšanā un palīgierīču sakomplektēšanā, īpaši Artim Zvejniekam, Viesturam Mozgam, Evai Tomaševskai, Ramonai Bičenko, Edgaram Bičenko."

Lai piepildās Lības Zukules vēlējums: "Sporta tradīcijām jāturpinās, jo volejbolam Vecbebros ir nākotne!"

Sarmīte Rode

Birutas Leķes un Montas Skujas foto

 

 

 

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top