Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Nosvinēti Kokneses novada svētki "Rotā Kokneses novads"!

05.07.2019 - 06.07.2019 kur : Kokneses luterāņu baznīca, Kokneses pilsdrupas un parks, Kokneses estrāde
20190706_113651.jpg

Vasaras pilnbrieda laikā, kad saule rotā augstu debesīs, skaisti un ar saules labvēlību,  nosvinēti Kokneses novada svētki "Rotā Kokneses novads". Krāšņā svētku gājiena dalībnieki rotāja Kokneses ielās, novada pašdarbnieki ar savu brīnišķīgo sniegumu rotāja svētku koncertos Kokneses estrādē un luterāņu baznīcā, bet pusnaktī debesīs rotāja krāsainas uguns puķes. Kokneses novada pašvaldība pateicas novada uzņēmējiem par nesavtīgo atbalstu, jo kopīgiem spēkiem tika sarūpēti lieliski svētki novada iedzīvotājiem un viesiem.

Liels paldies 2019.gada svētku un loterijas atbalstītājiem  – KOKNESES NOVADA UZŅĒMĒJIEM:

SIA "Kūdras enerģija", SIA "Baumit", SIA "Hanza-elektro", z/s "Vecsiljāņi", SIA "EIDZ transports", ADB "Gjensidige" Latvijas filiāle, SIA "Pallogs", SIA "Grasis G", AAS "BALTA", SIA "RL Būves", Kokneses miesnieka gardumi SIA "Jaunzemitāni", Brīvdienu piestātne "Pērsejas", "Orinoko", z/s "Kalnavoti", z/s "Sietiņi", Kempings "Daugavas radzes", Kokneses DUS SIA "Astarte  Nafta", SIA "Ataudze", Krodziņš "Rūdolfs", SIA "Pērles Būve", Veikals "Metālists", Amatu centrs "Mazā kāpa", "LIL autoserviss", SIA "Baltpal", SIA "J & E Īpašumi", SIA "Pelava", Valsts akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži", SIA "KZ Rogas", z/s "Zemītes", z/s "Janavas", z/s "Druvas", SIA "Vējkalni MIKI", "Oga Powder", SIA "Bormaņi", Bebru pirts, Biedrība "SB Koknesis", Kokneses tūrisma informācijas centrs, PA "Kokneses sporta centrs", SIA "Impreso", AAS "BTA Baltic Insurance Company", SIA "Raibbalts", "NORKĀRKLI", Biedrība "Baltaine" Radošā māja, "Rūķu našķi", SIA "Kokneses galdniecība", SIA "A.A. Mežmalas", z/s "Pakuļi", SIA "Kūpiņsala", SIA "MAXIMA Latvija", Ligita Grunšteina, Olalā! Paipalu olu gardumi, Ģimenes viesnīca "Divas upes", SIA "VV Būvnieks", AS "BTA Baltic Insurance Company", SIA "Melita" veikals "LATS", "Panna cafe", Rihards Štrauss, Eva Višķere, fotogrāfs Ingus Pugačovs, keramiķis Haralds Mārcēns Ancāns un Kokneses senioru klubiņš "Pīlādzītis". 

5. jūlijā svētkus atklāja tradicionālais jaundzimušo novadnieku sumināšanas pasākums "Man blakus tava sirsniņa". Savukārt Kokneses kultūras namā uz "Balli Vīnē" ielūdza Latvian Sound Quartet – četras talantīgas un burvīgas mūziķes: Jana Zeļenska (oboja), Līva Plociņa-Janova (vijole), Māra Botmane (čells) un Roksana Tarvide (klavieres). Baudot mūzikas valdzinājumu, koncerta klausītāji nokļuva laikā, kad ģeniālie nošu meistari Volfgangs Amadejs Mocarts, Jozefs Haidns, Ludvigs van Bēthovens un valšu karalis Johans Štrauss radīja savus nemirstīgos skaņdarbus.

6. jūlija rīts iesākās ar vienmēr gaidīto svētku gājienu, kurā pašvaldības iestādes, uzņēmumi, pašdarbības kolektīvi, biedrības un domubiedru grupas ar izdomu un radošumu apliecina, ka, dzīvojot vienā novadā, mēs katrs ar savu ikdienas darbu ejam pretī svētku brīdim, kad atvilkt elpu un rotāties priekā par kopīgi paveikto. Gājiena priekšgalā soļoja Kokneses kultūras nama orķestris, dāvājot gan gājiena dalībniekiem, gan skatītājiem uz ielām dzīvespriecīgas melodijas. Svinot Kokneses novada desmitgadi, lepojoties ar Senās Hanzas pilsētas Kokneses ziedu laikiem, Kokneses novada domes dāmas greznojās viduslaiku tērpos, bet domes priekšsēdētājs Dainis Vingris un domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs bija kļuvuši par dižciltīgiem Hanzas laika kungiem, braši nesot Kokenhusenas karogu un pilsētas simbolu - atslēgu. Katrs gājiena kolektīvs bija ar savu "odziņu", ikviens bija padomājis par savu vizuālo ietērpu. No Livonijas laikiem līdz mūsdienu šarmam un elegancei  - tādi bija svētku dalībnieki, kurus ar ovācijām uzņēma gājiena vērotāji. "Tāpēc vien ir vērts doties gājienā, lai piedzīvoto šo fantastisko sajūtu, būt par daļiņu no krāsainās un priekā plūstošās straumes," atzina vairāki gājiena dalībnieki.

Kokneses estrādē gājiena dalībniekus sveica un cildinošus vārdus veltīja Inguna Strazdiņa, Kokneses kultūras nama direktore, kā arī uzgavilēja pārējie sagaidītāji.

Pēc kopīgi nodziedātās Kokneses himnas svētkus atklāja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, sakot paldies visiem novadniekiem par ieguldījumu Kokneses novada izaugsmē desmit gadu garumā.

Svētkos bija īpaši padomāts par mūsu jauno paaudzi. Jauka dāvana bērniem un viņu vecākiem bija gan "Kašera sapņu fabrikas" izrāde "Supermeitenes", gan daudzveidīgās atrakcijas, sarūpētas ar vietējo uzņēmēju atbalstu. Kokneses novada amatnieki un mājražotāji prezentēja savu veikumu vietējo labumu tirdziņā, kurā kārtējo reizi varēja pārliecināties, ka mūsu novadnieku radošums patiesi ir apbrīnas vērts, jo ar čaklām rokām un mīlestību top skaistas lietas un veselīgi produkti. Paldies par piedalīšanos tirdziņā keramiķim Haraldam Mārcēnam-Ancānam, Ģirtam Ločmelim, "Rūķu našķiem", z/s "Janavas saimniecei Antai Kučerei, kā arī Kokneses tūrisma un informācijas centram par daudzveidīgo tūrisma pakalpojumu popularizēšanu.

Pašdarbības kolektīvu koncertā "Rotā puiši, rotā meitas" atklāja Kokneses pūtēju orķestris, kuru šoreiz vadīja Elza Lācīte. Savu dejot prieku latviskos deju rakstos kā ziedošā vasaras vainagā ievija vidējās paaudzes deju kolektīvi "Liepavots" un "Irši" (vad. Inta Balode), vidējās paaudzes deju kolektīvs "Rats" (vad. Laura Freimane), Kokneses kultūras nama jauniešu deju kolektīvs (vad. Kornēlija Reisnere, Agra Bērziņa). Ar mūsdienīgiem deju ritmiem priecēja līnijdeju grupa (vad. Inguna Ozoliņa). Skanīgus svētku sveicienus dāvāja latviskās dzīvesziņas kopēji – folkloras kopa "Urgas" (vad. Inguna Žogota) un novadnieku iemīļotā kapela "Aizezeres muzikanti" (vad. Inese Skuja).

Negaidītu pārsteigumu koncerta noslēgumā piedzīvoja ilggadējā Vecbebru tehnikuma jauniešu deju kolektīva "Kāre" vadītāja Sarmīte Plūme. Viņas vadītais kolektīvs visos iepriekšējos novada svētku koncertos bija kopā ar citiem deju kolektīviem. Bet tieši pirms gada šajā dienā "Kāres" dejotāji kopā ar pārējiem novada dejotājiem bija Latvijas simtgades Dziesmu un Deju svētkos. "Kāres" vārds mums vienmēr saistīsies ar Sarmītes Plūmes mīlestības darbu vairāk kā 40 gadu garumā. Šis deju koncerts bija īstais brīdis, lai novada ļaudis varētu pasacīt paldies izcilajai deju skolotājai par  tautas dejas tradīciju godā celšanu un saņemot augsto valsts apbalvojumu –  Triju Zvaigžņu V šķiras ordeni. Kopā sanākot visiem koncerta dalībniekiem, skanot dejas "Es mācēju danci vest" mūzikai, "Liepavota" un "Iršu" brašie dejotāji uz skatuves uzveda "Kāres" vadītāju Sarmīti Plūmi. "Paldies par lielo ieguldījumu, lai latviešu tautas deja mirdzētu zeltā un sudrabā!" visu klātesošo vārdā sacīja Inguna Strazdiņa. Mūsu novadnieci sirsnīgi sveica domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, izpilddirektors Ilmārs Klaužs, Bebru pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Pabērza, bijušie "Kāres" dejotāji, kolēģes Kornēlija Reisnere un Inta Balode ar saviem dejotājiem, kapela "Aizezeres muzikanti", Kokneses kultūras nams un daudzu bebrēniešu vārdā Lība Zukule.  Sarmīte Plūme pateicībā sacīja: "Viena no trijām zvaigznēm, kas virs galvas mirdz, man vienmēr piederēs Vecbebriem. Es pateicos par šodienas brīnišķīgo koncertu! Īpaši par "Liepavota" dejoto "Veco zvejnieku" deju. Kamēr mums būs prasme saglabāt senās vērtības, mēs būsim stipri! Es novēlu visiem novada pašdarbniekiem, novada iedzīvotājiem mīlestību, labklājību un ļoti lielu vēlmi paveikt daudz laba savam Kokneses novadam!"

Kokneses luterāņu baznīcā izskanējušais koncerts "Rotā saule, rotā" bija dvēseles baudījums kora mūzikas cienītājiem. Klausītāju piepildītajā dievnamā līdz sirds dziļumiem saviļņoja Kokneses kultūras nama sieviešu kora "Anima" (vad. Lelde Kamzole-Gagaine, koncertmeistare Ilona Makareni) un senioru jauktā kora "Alaine" (vad. Silvija Cīrule) dziedājums. Kora "Anima" priekšnesumā skanēja gan kristīgās dziesmas, gan latviešu tautasdziesmas, bet koris "Alaine" savā dziesmotajā priekšnesumā dāvāja komponista Andra Kristona melodijas.

Par virves sacensībām stāsta viens no sacensību rīkotājiem Didzis Bērziņš: "Virves vilkšanas sacensības šoreiz tika organizētas pēc jauna principa - visām komandām bija noteikts nevis cilvēku skaita, bet kopējā svara ierobežojums (500 kg), savukārt izvēle, kā tas tiek sasniegts, atstāta komandu veidotāju ziņā. Sacensībās piedalījās trīs komandas, divas no tām bija nokomplektētas ar sešiem cilvēkiem, bet vienai 500 kilogramu robežās izdevās iekļaut pat septiņus dalībniekus. Pēc līdzvērtīgas un aizraujošas spēkošanās Kokneses novada svētku virves vilkšanas sacensībās trešajā vietā ierindojās "Sinepe", otrajā vietā "Kokneses meži", bet pirmo vietu ieguva "Kokneses dienests". Uzvarētāju sastāvā startēja Ilmārs Kalniņš, Ritvars Kļaviņš, Niklāvs Vingris, Dāvis Briedis, Reinis Kuzmas, Didzis Bērziņš. Komandu nosaukumu iespējamā līdzība ar oficiāli reģistrētām organizācijām esot sagadīšanās."

Par ilggadēju tradīciju ir kļuvusi loterija, kuras dalībnieki ar māju vai biroju logos izliktajiem akcijas plakātiem "Svētki manā novadā" pauž savu atbalstu novada svētkiem. Ar katru gadu loterijai pieaug balvu skaits, pateicoties novada uzņēmēju, iestāžu un biedrību atsaucībai. Atraktīvi iepazīstinot ar balvu dāvinātājiem, lielo svētku loteriju vadīja pašvaldības izpilddirektors Ilmārs Klaužs. Šoreiz vairāk kā 80 vērtīgas balvas nonāca pie laimīgo loterijas anketu īpašniekiem. Galveno loterijas laimestu – televizoru no SIA "Hanza - elektro" ieguva koknesiete Santa Midere.

Ja svētku dienā lietus mākoņi bija atkāpušies, vakara koncertā rībināja leģendārā latviešu rokgrupa "Pērkons". Jau ar pirmo mākslinieku izpildīto dziesmu publika bija uz viena viļņa, lai visu koncerta laiku dziedātu līdzi talantīgā komponista Jura Kulakova dziesmām, kuras no 80. gadiem ir bijušas kā latviskās pašapziņas iedvesmotājas. Juris Kulakovs, Ieva Akurātere, Raimonds Bartaševics, Juris un Leons Sējāni, Ikars Ruņģis ir grupas kodols, kuru dziesmās ir izaugusi Atmodas laika paaudze, bet šajā koncertā ik dziesmai aizrautīgi līdzi dejoja un dziedāja jau šīs paaudzes bērni.

Lielisks svētku noslēgums bija zaļumballe kopā ar Ati Zviedri un grupu "The Rolltons" un Dj MadVip. "Laba mūzika un labs izpildījums!" – par izdevušos balli sacīja tās apmeklētāji.

"Rotā Kokneses novads!" – tā, atsaucoties uz svētku moto, pusnaktī debesīs rotāja svētku salūts. Paldies par sarūpēto svētku prieku SIA "Kūdras enerģija"!

2019. gada Kokneses novada svētki aizvadīti, bet lai šī vasara dāvā vēl daudz priecīgu notikumu!

Sarmīte Rode

 Anitas Šmites foto

Kokneses novada domes brīvprātīgā palīga Irēnas Čīmas uzņemtos fotoattēlus no svētku pasākumiem iespējams lejupielādēt un apskatīt šeit: https://failiem.lv/u/97n4fm5g Liels paldies Irēnai par brīnišķīgajiem svētku foto!

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top