Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Senioru jauktajam korim "Alaine" kopā ar draugiem sagaidīta 20. dzimšanas diena!

25.05.2019 14:00

img_0061.jpg"Ir vienkārši ļoti labi, ka tu esi pasaulē"  -  šos vārdus Kokneses kultūras nama senioru jauktais koris "Alaine" izvēlējās savam 20 gadu jubilejas koncertam, lai pasacītu paldies komponistam Andrim Kristonam par dāvātajām dziesmām un dziesmas ceļā satiktajiem draugiem. 25. maijā Kokneses luterāņu baznīcā gavilēja dziesma un skanēja laba vēlējumi jubilāriem. Sirsnīgi gaidīts ciemiņš bija dziesmu autors Andris Kristons no Liepājas un senioru kori no Skrīveriem, Lielvārdes, Ogres, Bauskas, Vecumniekiem un Madonas.

Pirms 20 gadiem kungi un dāmas savas dzīves labākajos gados, enerģiskās diriģentes Silvijas Cīrules aicināti, sāka savu dziesmas ceļu, saucot pulkā arvien jaunus dziedātājus. Šajos gados daudz draugu iemantots, koncertēts pašu mājās, senioru dziesmu svētkos un aiz trejdeviņi novadiņi. Kā krāšņs zieds kora "Alaine" vārds ievijies Kokneses kultūras dzīves vainagā.

Iesākot koncertu, koristi pieminēja savus kādreizējos kora dziedātājus, ar kuriem kopā būts dziesmas ceļā, bet nu viņi ir devušies zvaigžņu ceļā un piepulcējušies citam - Debesu korim. 

2017. gada pavasarī koris "Alaine" savā dziesmu pūrā iemantoja Andra Kristona dziesmas. Ik pa laikam no Liepājas atceļo arvien jaunas melodijas, un šobrīd kora repertuārā ir 22 viņa komponētās dziesmas. Diriģente Silvija Cīrule teic: "Andra Kristona dāvātās dziesmas mums lika sasparoties jubilejas koncerta rīkošanai. Liels paldies viņam par mums izrādīto labvēlību, jūtamies kā saulītē iecelti! Pagājušā gada rudenī no komponista saņēmām negaidītu pārsteigumu – ziedojumu mūsu kora tērpu papildinājumam. Tepat Koknesē, sadarbībā ar šūšanas salonu "Svētku mode" un Ingu Liopu,  mūsu kora dāmām  ir tapuši eleganti apmetņi, bet kungiem vestes."  Jubilejas koncertā pirmo reizi dāmu plecus sildīja skaistie apmetņi, bet kungi dižojās greznajās vestēs.

"Ļoti lepojos ar saviem koristiem, kuri, lai cik grūti arī reizēm nebūtu, nāk uz mēģinājumiem, cītīgi un ar lielu atbildības sajūtu gatavojas koncertiem. Visi kopā esam kā draudzīga ģimene, atbalstam cits citu, un dziesma dod mums spēku!" – ar pateicību teic "Alaines" diriģente.

Jubilejas koncertā skanēja desmit Andra Kristona dziesmas ar vietējo autoru un mūsu dižgaru vārdiem. Dievnama sienās dzidri atbalsojās dziesma "Mēness nakts" ar Aspazijas dzejas vārdiem. Lai arī Koknesei jau pirms gadiem ir tapusi himna, arī Andris Kristons ir radījis savu himnu Koknesei,  kurai uzrakstījis arī vārdus. Pērses un Daugavas krasts viņu iedvesmojis šim brīnišķīgajam veltījumam Koknesei, kas tik izjusti skanēja kora sniegumā. Bet dziesmu ar koknesietes Dzidras Čumakevičas vārdiem "Ko vēlēt tev" jubilāri kā īpašu sveicienu veltīja pašam dziesmu autoram.  

 "Mēs Jums dodam kurvīti!" – jokojot sacīja "Alaines" dziedātāji, pasniedzot Andrim Kristonam bagātīgi piepildītu grozu ar pašrocīgi sarūpētiem lauku labumiem.

Seši draugu kori šajā dienā bija mērojuši ceļu uz Koknesi, lai suminātu "Alaini" dzimšanas dienā, ciemakukulī vedot līdzi savas dziesmas. Vistuvākie draugi Daugavas krastā ir izcilās diriģentes Edītes Aneraudas vadītais Skrīveru senioru sieviešu koris "Baltābele". Ar savu dziesmoto sveicienu skrīverietes novēlēja "Alaines korim arī turpmāk smelties dzīvesprieku dziesmas avotā. Draudzība koknesiešus vieno ar Ogres senioru jaukto kori "Altera" un diriģentu Alvi Bērziņu. R.Paula dziesmā "Kad latvieši iet Dievu lūgt" ieskanējās arī diriģenta varenā balss, ko ar sajūsmu uzņēma visi klātesošie. No Lāčplēša zemes sveicienus bija atvedis Lielvārdes senioru jauktais koris "Kamene" un diriģents Antonijs Klepers. Viņu dziesmotajam priekšnesumam savu cieņas apliecinājumu klausītāji dāvāja sirsnīgos aplausos. Pie Vecumnieku senioru jauktā kora "Atbalss" un diriģentes Ivetas Kaktiņas kokniesieši ciemojās šī gada sākumā, sveicot kori 10 gadu jubilejā. Ar savu lielisko dziesmoto vēlējumu kora "Atbalss" dziedātāji teica paldies par draudzību, kas radusies samērā nesen, bet noteikti turpināsies. "Neviens ceļš nav par tālu, ja ciemos gaida draugi!", atklāja Bauskas senioru jauktais koris "Sarma" un diriģente Daina Ārmane. Labi zināmajai kora dziesmai ar Ārijas Elknes vārdiem "Mans mantojums" arī klausītāji dziedāja līdzi. Tas bija kā pieteikums Madonas senioru jauktajam korim ar nosaukumu "Mantojums", kuru vada diriģente Ināra Stepāne. Šajā koncertā "Mantojums" bija dziedātāju ziņā viskuplākais koris – viņu spēcīgās balsis atbalsojās dievnama sienās, bet izsacītie vēlējumi sasildīja šīs dienas gaviļniekus.

Ikvienam draugu korim jubilāri pateicībā dāvināja Andra Kristona dziesmu krājumus, lai arī viņu repertuārā ieskanētos koknesiešiem tuvā autora melodijas.  

Koncerta noslēgumā koris "Alaine" teica sirsnīgu paldies savai diriģentei Silvijai Cīrulei par kopā pavadītajiem gadiem dziesmas mīlestībā. Jubilāriem daudz laimes un vēl daudz dziesmotu gadu vēlēja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, Kokneses luterāņu draudze, Kokneses kultūras nama kolektīvs, senioru klubiņš "Pīlādzītis" un ļoti daudzi citi apsveicēji. Sieviešu kora "Anima" sveicējas aicināja visiem kopā nodziedāt "Daudz baltu dieniņu!", un piepildītais dievnams pārvērtās par lielu un skanīgu kopkori!

  Svētku dienas turpinājumā koris "Alaine" ar draugu koriem pulcējās Kokneses kultūras namā, kur uz sadziedāšanos un sadancošanos aicināja mūziķis Ziedonis Vilde. Vēl vienu pārsteigumu bija sagādājis Andris Kristons, sveicot dzimšanas dienas svinētājus ar viņiem veltītu apsveikuma dziesmu. Ar ovācijām tika uzņemts komponista sacītais, ka ar katru no vietām, no kurienes atbraukuši kori, viņam savā dzīvē ir bijusi saistība: "Esmu dzimis kādās mājās Lielvārdē, kur māti uzņēma labi cilvēki, jo, dodoties ceļā pie vīra vecākiem, viņa nepaguva nokļūt līdz slimnīcai. Mana bērnība ir pagājusi Aiviekstē, kas nav tālu līdz Madonai un kur bieži būts bērnu dienās. Skolas gadus turpināju Bebros, un Koknese ir turpat līdzās. Pēc tam neilgu laiku mācījos Skrīveru vidusskolā. Vēl nākamie skolas gadi aizritēja Iecavā, kas arī nav tālu no Vecumniekiem un Bauskas un kur esmu devies muzicēt. Savukārt darba darīšanās, kad jau strādāju par ārstu Liepājā, ceļš aizveda uz Ogri."

Ar gandarījuma sajūtu un satikšanās prieku ar draugiem, korim "Alaine" aizvadīts jubilejas koncerts. "Bet darba vēl pilnas rokas!", smaidot teic diriģente Silvija Cīrule.

8. jūnijā "Alaines" karogs plīvos Latvijas senioru koru svētkos Talsos, 29. jūnijā koris piedalīsies tēlnieka Voldemāra Jākobsona jubilejas pasākumā Bebru pagasta "Galdiņos", bet 6. jūlijā, kad svinēsim Kokneses novada svētkus, dziedās koncertā Kokneses luterāņu baznīcā.

Daudz baltu dieniņu, pa dzīvi ar dziesmu ejot!

Sarmīte Rode

Anitas Šmites foto

 

 

 

 

  

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top